Seçim kavgasında 6 ölü, çok sayıda yaralı var

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Muhtarlık kavgasında 6 ölü, çok sayıda yaralı var
Hatay’ın Gölbaşı köyünde muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan kavgada 2 kişinin öldüğü 9 kişinin yaralandığı bildirildi. Şanlıurfa Hilvan'daki muhtarlık kavgasında 4 kişi hayatını kaybetti, 5 kişinin hayati tehlikesi sürüyor.
Şanlıurfa'da ayrıca iki ayrı olayda muhtar adaylarının kavgasında 1'i polis toplam 9 kişi yaralandı. İlk kavgada bıçaklar çekildi, ikinci kavgada silah kullanıldı!

Muhtarlık kavgasında 6 ölü, çok sayıda yaralı var

DHA
Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde, oy verme işleminin devam ettiği sırada muhtar adayları arasında çıkan kavgada biri kadın 2 kişi öldü, biri ağır 9 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Gölbaşı köyündeki İskan İlköğretim Okulu bahçesinde, muhtar adayları arasında oy verme sırası nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine tarafların yakınları da kavgaya katıldı.

Silahların kullanıldığı kavgada Ayşe Y. ve İsmail B. hayatını kaybetti, biri ağır 9 kişi yaralandı. Yaralılar, Antakya ve Kırıkhan'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Köyde, çevre ilçelerden de takviye kuvvetler getirilerek güvenlik önlemleri alındı.

ŞANLIURFA HİLVAN'DA 4 ÖLÜ, 5 YARALI

Hilvan ilçesinde, muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan silahlı kavgada yaralanan 4 kişi, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Yuvacalı köyünde, iki aile arasında muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan silahlı kavgada yaralanan, Ertem, Semih ve Davut Çelik ile Orhan Tanık, tedavi gördükleri Balıkgöl Devlet Hastanesi ile Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitirdi. Aynı kavgada yaralanan Bedirhan, Ayhan ve Nihat Çelik ile Mehmet ve Adalet Tanık da Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edildi. Bu arada hayatını kaybedenlerden Ethem Çelik'in muhtar adayı olduğu öğrenildi.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor. Köy ve hastane çevresinde alınan güvenlik önlemleri devam ediyor.

ŞANLIURFA'DA BIÇAKLI KAVGA: 3 YARALI

Şanlıurfa'da birbirine akraba iki muhtar adayının yakınları arasında çıkan tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Olayda, biri kavgayı ayırmaya çalışan polis memuru 3 kişi yaralanırken 4 kişi ise gözaltına alındı.
Olay, saat 08.00 sıralarında Çankaya Mahallesi'nde bulunan 100'üncü Yıl İlköğretim Okulu'nda oy verme işlemi başlarken meydana geldi. Çankaya Mahallesi Muhtar adayı İsmail Çiftçi ile Şükrü Polatçı arasında seçmenleri yönlendirdikleri iddiasıyla tartışma çıktı. Tartışma, kısa sürede iki muhtar adayının yakınlarının da katılımıyla bıçakların kullanıldığı kavgaya dönüştü.

Oy kullanmaya gelenlerin önünde meydana gelen kavgada; muhtar adayı Şükrü Polatçı'nın oğlu Uğur Polatçı ile yeğeni Mehmet Polatçı bıçakla yaralandı. Bu sırada kavgayı ayırmaya çalışan bir polis memuru da elinden hafif yaralandı. Okula takviye olarak çağrılan polislerin biber gazıyla müdahale ederek ayırdığı kavgaya karıştığı belirlenen 4 kişi gözaltına alındı. Ambulansla hastaneye götürülen yaralılardan Uğur Polatçı’nın hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

URFA BİRECİK'TE 6 YARALI

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi’nde de iki aile arasında muhtarlık yüzünden çıkan silahlı ve sopalı kavgada 6 kişi yaralandı.

Olay, sabah saatlerinde Birecik’e bağlı Çiftlik Köyü’nde meydana geldi. Köyde muhtar adayları Ersöz ile Öztürk aileleri arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen tabancadan çıkan kurşunların isabet ettiği muhtar adayı Emin Öztürk ile yakınları Salih Öztürk, Hasan Öztürk ve Mehmet Öztürk yaralandı. Kavgada isimleri öğrenilemeyen 2 kişi ise sopa darbeleriyle yaralandı.

Yaralılar, ambulanslarla Birecik Devlet Hastanesi’ne götürülürken, jandarma köyde önlemleri artırdı.

RİZE'DE 1 UZMAN ÇAVUŞ AĞIR YARALI

Rize'de Küçükçayır Köyü’nde muhtar adaylarını destekleyen 2 kişi arasında çıkan silahlı kavgayı ayırmak isteyen Jandarma Uzman Çavuş Korhan Soylu, ayak ve kasığına isabet eden 2 kurşunla ağır yaralandı.

Olay, bu sabah Küçükçayır Köyü İlkokulu önünde meydana geldi. Oy kullanmak için okula gelen köylülerden destekledikleri muhtar adayları için oy isteyen 30 yaşındaki Ali Tekerlek ve 50 yaşındaki Şakir Gökhan arasında tartışma çıktı. Daha önce alacak konusunda husumet bulunan 2 kişi arasındaki tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Şakir Gökhan silahını çekerek Ali Tekerlek’e ateş etmeye çalıştı. Çevredekiler ve okulda seçim güvenliğini sağlamak üzere görevli jandarma timindeki askerler de kavgayı ayırmak istedi. Bu sırada Şakir Gökhan’ın silahından çıkan 3 kurşundan 2’si 35 yaşındaki Uzman Çavuş Korhan Soylu’nun kasık ve ayağına isabet etti. Şakir Gökhan kaçarken, ağır yaralanan Uzman Çavuş Korhan Soylu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı.

Şakir Gökhan, bir süre sonra köyde saklandığı evde yakalandı. Jandarma okul çevresinde ve köyde geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

SİLVAN'DAKİ KAVGADA 2 POLİS YARALANDI

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde AK Parti ile BDP'li gruplar arasında yaşanan gerginlikte 2 polis memuru hafif yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Silvan'da oy kullanma işleminin yapıldığı Vatan İlköğretim Okulu'nda AK Parti ve BDP'li oldukları belirtilen 2 grup arasında başlayan sözlü sataşma arbedeye dönüştü. Olay yerine gelen polis ekipleri arbedeye müdahale etti. Yaşanan gerginlikte 2 polis memuru yaralandı. Polis memurlarının sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Son düzenleme:
ay inanmıyorum ya bide ölü sayısı 8 olmuş.
ne oluyor bu insanlara ya.. çok yazık..

İnsanlar çok hırslı anlayamıyorum. Muhtarlık seçimlerinde bu oluyorsa siyasetçilerin biribirini yemesi enteresan değil.

muhtarlık çok mu kazançlı bir iş, kaç para kazanıyorlar, neyin hırsı bu

Futbol maçlarında taraftarlar para mı kazanıyor ki. Aksine para harcayıp maçlarda birbirlerini yiyolar. Bunun çok farklı bir hırs olduğunu düşünmüyorum. Galip gelmek istiyor adam. :KK50:

Az önce kardeşim de bana sordu aynı soruyu muhtarlar çok mu kazanıyor ki bu kadar kavga kıyamet oluyor dedi.Maaşları 800 küsür ama yaptıkları işlerden para alıyorlar diye biliyorum ben.

900 lira alıyorlar canım
.

Az önce kardeşim de bana sordu aynı soruyu muhtarlar çok mu kazanıyor ki bu kadar kavga kıyamet oluyor dedi.Maaşları 800 küsür ama yaptıkları işlerden para alıyorlar diye biliyorum ben.

evet evrak parasıda alıyorlar sanırım, gerçi milyarlar kazanıyor olsalarda değmez, birbirini öldürmeye

900 lira alıyorlar canım
.

Bizim muhtarlığın kapısında bir kağıt var. Kendi yazmış.Muhtarlığın ne kadar zor bir meslek olduğunu anlatan. 300 lira maaş aldıkları onun da kağıt yardımı gibi bir şey olduğunu anlatıyor yazı. İkametgaha para veriyosunuz diye laf etmeyin ben onunla geçiniyorum yazmış. Hatta çoğu zaman cebimden para gidiyor buraya diye eklemiş. Ben de cebinizden para gidiyorsa neden bu işi yapıyorsunuz ki emekliyseniz maaş yeter bu muhitte zevkten mi falan diye sormuştum adama saf saf. Halkıma hizmet etmek için burdayım gibi zırvaladı. Vay yalancı. Neyse ki ona oy vermedim. Her hafta hayırlı cumalar sms inden sıkılmıştım.

Başka iki aday vardı biri mustafa biri nuri. Mustafalardan yana yüzüm hiç gülmediydi. Nuriyi seçtim.

Bizim muhtarlığın kapısında bir kağıt var. Kendi yazmış.Muhtarlığın ne kadar zor bir meslek olduğunu anlatan. 300 lira maaş aldıkları onun da kağıt yardımı gibi bir şey olduğunu anlatıyor yazı. İkametgaha para veriyosunuz diye laf etmeyin ben onunla geçiniyorum yazmış. Hatta çoğu zaman cebimden para gidiyor buraya diye eklemiş. Ben de cebinizden para gidiyorsa neden bu işi yapıyorsunuz ki emekliyseniz maaş yeter bu muhitte zevkten mi falan diye sormuştum adama saf saf. Halkıma hizmet etmek için burdayım gibi zırvaladı. Vay yalancı. Neyse ki ona oy vermedim. Her hafta hayırlı cumalar sms inden sıkılmıştım.

Başka iki aday vardı biri mustafa biri nuri. Mustafalardan yana yüzüm hiç gülmediydi. Nuriyi seçtim.

ben 900 diye biliyordum düz hesap ama şimdi baktım 875 lira alıyorlarmış canım. üstelik mahallenin nüfusuna göre 3 bine kadar çıkıyormuş maaşları.
ama köy muhtarları tüzel kişiliğe sahip oldugu için evraklardan ücret talep etmiyormuş onların sabit yani 875.

insanlardaki iktidar hırsı vahşiliğe dönüşmüş. Allah rahmet etsin..

Son düzenleme:
bizim muhtar haklı olabilirmiş şöyle bir yazı buldum. 30 Mart tarihli bir yazı. Bizim muhtarın 300 lira dediği de 457den sigorta primi yatırıyordu heralde. Daha yeni 871 olmuş. Ondan da 533 kalıyormuş.

Ülke genelinde 52 bin 893 mahalle ve köy muhtarlarının maaşı yüzde 91 artacak. Halen 457 lira olan aylık net maaş 871 liraya yükselecek. Partiler, belediye seçimleri için hazırlıklarına hız vererek, adaylarını belirlerken, önümüzdeki seçimlerde ilk kez uygulanacak yeni Büyükşehir Yasası’yla, muhtarların konumu da ayrı bir önem kazanacak. Muhtar maaşlarına yapılan yüzde 91 dolayındaki artış, muhtarlık seçimlerini oldukça çekişmeli hale getirecek. Torba Yasa’nın getirdiği artış ile 457 liradan 871 liraya çıkartılan muhtar maaşları, 53 bin muhtara ‘piyango’ niteliği taşıyor. Mahalle muhtarları, bu paranın 342 lirasını sigorta primi olarak ödeyeceği için ellerine net 533 lira geçecek. 228 lira sigorta primi ödeyen köy muhtarları da 647 lira alacak.

Allahım akıl fikir izan versin .

Umarım daha fazla olay yaşanmaz .

yok artık ya çok üzüldüm
bu ne böyle
bi muhtarlık için değer miydi Allah aşkına
çok yazık

İnsanlar çok hırslı anlayamıyorum. Muhtarlık seçimlerinde bu oluyorsa siyasetçilerin biribirini yemesi enteresan değil.

en çok kavga hep muhtarlık ta olur zaten
akrabalar rakip olunca daha da fena oluyo

bi de maaş artmış ya bizim köyde bile 7 kişi aday olmuş

Birbirini oldurecek kadar nasil bir hirsdir bu !!!
Olenlere Allah rahmet eylesin..
kalanlara Allah akil fikir versin.

Yahu insanları anlamak mümkün değil deydimi şimdi Allah akıl fikir versin :KK19:

X