Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Başka argümanları yok ki.
Sırayla.
1. Terörist
2. LgBT
O kadar saçmasapan argümanlar ki, ne alâkası var değil mi? AKP dışında herkesi ve her şeyi bir şeylerden sorumlu tutarken yüzleri biraz olsun kızarmıyor.

Tam olarak neyi yapmıyor?
Ben İstanbul'dayim, adam her hafta 4 gün özel tiyatrolari belediye binalarına getiriyor, daha geçen hafta bileti 230 lira olan Genco Erkal 'in oyununu getirdiler. Sayelerinde listemde olan ama pahalı olduğundan gidemediğim çoğu oyunu belediye binasında izledim.
Kıymetli gösterilerin prömiyerini cemil topuzlu açık hava sahnesinde yapıyorlar, ücretsiz bir şekilde. Mesela Zülfü livaneli'nin nazım hikmet müzikali - balesi. Efsane bir oyundu, normal sartlarda biletine bütçe ayiramam, binlerce kişi izledik, sonunda da hep beraber Zülfü Livaneli ile 'ey özgürlük' şarkısını söyledik.
Radar İstanbul'dan ücretsiz davetiye alıp sarnıçlarda - 1453 muzesinde keman koncertolari dinliyoruz, can Bonomo gibi sanatçıların da içinde olduğu kaliteli anma etkinlikleri geliyor, sinema film analizleri açılıyor.
Festivaller getirdi , galatadan yukarı çıkarken Angelika Akbar ve Hakan Aysev'in Rusça operasina denk geldim mesela bir gün, ne büyük mutluluk oldu benim için. Yaz boyu olan konserleri,film gosterileri vs cabasi
Ayrıca İBB miras diye bir şey var, eski eserleri,cesmeelri ,sarayları yeniliyorlar, instagram'da kayıt oldun ücretsiz bir rehber eşliğinde Rumeli hisarini,Anadolu hisarini,bukaleon sarayını vs gezdirsinler size, yaşadığınız şehirle bütünleşin.
Fatih surlari tinerci mekaniydi, açtı gençlere verdi 🤩 şimdi içinde çok güzel etkinlikler oluyor, dünya kupası maçından popüler sanatçı konserlerine,açıkhava film gösterilrine. Üstelik popcornlar şirketten🙈
Atıl halde duran Gazhane müze yapıldı, açıldı. Şimdi her cumartesi pazar festival var. Akşamları hava kararınca mumlarla dolu açıkhava konserleri oluyor, hava soğuksa otopark konserleri oluyor. Ücretsiz dans geceleri oluyor...
Ayrıca İBB kapsamında şehiriçi geziler oluyor,ki ben çok seviyorum katılmayı. Kulaklığını takıyorsun, turist gibi anlata Ankara gezdiriyor seni rehberler
Taksim adım başı nargileciydi. Son yıllarda aynı eski zamanlardaki gibi galeriler açılmaya başladı,
Şehir resmen kültür sanat alanında saha kalktı, ama tabii ilgilenene.
Ha , beni en çok bu ilgilendiriyor ama başka neler yaptı dersen
4 yaş ve altı çocuk annelerine ücretsiz otobüs bileti hakkı verdi.
Benim sokağıma bile metro açtı - onu genisletti. Hala daha her yerde metro calismasi var
Bir sürü kütüphane açtı, şu an İstanbul'da adım atsan kütüphane . Üstelik çay çorba ikramları da var.
Her mahalleye kreş açma hedefleri var, İstanbul'da merdivenalti kresler 4 binden baslarken onlar 950 lira, yoksulluk sınırının altındaysa 470 lira.
Ayrıca muzelerde, belediye binalarında,pek çok çocuk etkinliklerin oluyor
Şehrin en güzel yerlerinde , deniz kenarlarında belediyeye ait nispeten daha ucuz beltur'lar var.

Ben de ulaşım fiyatlarının fazlalığından şikayetçiyim,buraya da yazdım eleştirdim hatta.
Ayrıca İmamoglunu da sevmiyorum, başa geçsin istemem, ülkeye bir doğu Karadenizli - bağırarak konuşan adam yetti,ikinciye ihtiyaç yok.
Ama yani el insaf , yiğidi öldür hakkini yeme. Adam çok güzel çalışıyor

Çok güzel yazmışsınız seversiniz sevmezsiniz hiç önemli değil. Yaptığı hizmetler önemli, adam çalışma aşkıyla yanıp tutuşan biri onun gibisi zor bulunur.

Canım akpliler geliyor akpliyiz diyor bakıyor lar ki hepsini beziyorsunuz herkes çıkıyor siz CHP'liler burda kalın konuşun aman sizinle aynı fikirde olmayanları da canınızdan bezdirin
Bezmesinler.
Üslubunca tartışalım. Ben varım.Var mısınız?
Sıkışınca lgbt demeden ama.

Lütfen objektif olun.. Pandemide 1,5 sene evde oturduk sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyada ekonomiler alt üst olmuş durumda Fransa'da ve Almanya'da enflasyon görülmemiş rakamlara ulaştı şu anda eski Türkiye olsa IMF'dren kredi dileniyor olurduk..
Keşke bazı belediyeler de ekonomi böyle zordayken onmilyonarca liralık konserler verip ideolojik algı oluşturmaya çalışmasaydı o parayı halkına hizmet olarak aktarsaydı.. Neyse... bu sıkıntılı günlerden hep birlikte çıkacağımızı ümit ediyorum..
Şaka mısınız siz? Fransa da ve Almanya da enflasyon oranı ne haberiniz var mı? Adamlar kendilerine göre enflasyon çok arttı diyorlar bize göre değil. Onlar da her şey %10- %15 artarken biz %300 artışları gördük. Gazeteler haber kanalları soğan yemenin faydaları diye haber içerikleri yapmaya başladı. İnsanlar kira ödemekle karınlarını doyurmak arasında ince bir çizgide yaşıyorlar. Ya aynı ülkede yaşamıyoruz ya da yaşamaya aynı gözle bakmıyoruz sizinle.

Bezmesinler.
Üslubunca tartışalım. Ben varım.Var mısınız?
Sıkışınca lgbt demeden ama.
Yapma yanarsın, 200 TL’ye ayakkabı alın, gidip marka giymeyin diyor. Henüz baba koca himayesinden çıkmamış para kazanmamış bir genç kız kendisi, lüks harcamayın altın alın, araba alın; üstüne koyup ev alın falan diye akıl veriyor. Kafayı yersin.

Atatürk'ü Koruma Kanunu.... Ben ayet beklerken Canım kanun var dedi ne demek istedi anlamış değilim açıklama bekliyorum
Atatürk'ün dinsiz olduğunu anlatacaktı muhtemelen ama bilmiyor ki dinsiz, hakaret değildir 😊 Onun sevmemesi için nedendir sadece. Asla yönetici seçmeyecekler kendilerine. İlle de halife ille de halife.

Valla bizim avrupacilarda diyorlar ki bizim paramız burda değerli orda hiç bir şey etmiyor 🤣🤣
Ay müsaadenizle buna birkaç saat bakıp güleceğim. 😂😂😂😂 İsviçre’de İngiltere’de Norveç’te Yunanistan’da Almanya’da Danimarka’da hatta Finlandiya’da arkadaşlarım var gelirler çatır çatır 5 yıldızlı otelde kalır yer içer giderler ve en son gelen arkadaşım dedi ki daha maaşımın yarısı duruyor.21 gün kaldı Göcek’te. Bu benim için acıdır ama sen A haberden Avrupa bizi kıskanıyor hikayelerine devam et. Sizin Avrupalılar dediğin siz oraya gitmeyin diye reise oy veriyor. Rahatları bozulmasın diye yine de sen bilirsin. 😂

X