Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ankara'da annemlerin evinin karşısında bütün ihtişamıyla güzel duruyor saray. Ama annem içeri girip çıkıp Erdoğan a söyleniyor. Şunun sarayına bak bilmem ne diye..
Ben de tam tersi bakıp bakıp yakışır sana Reisim diyorum Abla 😂
Sarayın bir günlük masrafının kendilerinin bütçede açıkladıklari rakamlara göre 18.000.000 olduğu gerçeğini biliyor musunuz?
Bir Aylik asgari ücretin 8.500 olduğu, sadece bir günlük saray masrafınin 2110 emekçinin bir aylık alınteri ile aynı rakam olduğunu biliyor musunuz mesela?
Nasıl ağrınıza gitmez, şaşıyorum cidden

Ya o başörtüsü muhabbetinden bana gına geldi artık. İşleri güçleri o. Aç da kalsalar hesap sormazlar,yeter ki başörtüsü seven cb olsun. Tamam hadi olsun da,peki başörtüsü kullanmayanların hakları nolacak? Bin çeşit insan profili var ülkede. Sadece “başörtülü bacım”la olmaz ki. Gayrimüslime de kuçak açacaksın,ateiste de,başı açığa da kapalıya da. Çünkü bu tercihtir müdahale edemezsin.
Bizlerinde garantisi yok ki,hatırlarsan ilk yıllarda mini etek giyen kadınların bacaklarına jiletle saldıranlar olmuştu.

Sarayın bir günlük masrafının kendilerinin bütçede açıkladıklari rakamlara göre 18.000.000 olduğu gerçeğini biliyor musunuz?
Bir Aylik asgari ücretin 8.500 olduğu, sadece bir günlük saray masrafınin 2110 emekçinin bir aylık alınteri ile aynı rakam olduğunu biliyor musunuz mesela?
Nasıl ağrınıza gitmez, şaşıyorum cidden
Yurtdışında yaşıyor,ona göre saray bir güç göstergesi.

Yahu daha dün birisi demişti ki " Git oyunu Sinan Oğan'a ver ama yeter ki Erdoğan'a verme.."
Şimdi de birileri kalkmış "tepkimiz cumhur ittifakına oy vermenize değil, anlamsız cümlelerinize" diyor
Ne dediğiniz belirsiz cidden 🤣
Alıntıla ya kaçak dövüşme
Benim tepkim kime oy verdiğine değil.
O ilk cümleyi de ben kurmadım.
Kim kurduysa onu alıntıla.

Ben dedim onu herkes aynı fikirde olmak zorunda değil dediğiniz gbi 😊 ona vermeyinde kime verirseniz verin fikrim bu.. ama saygı duyuyorum sadecd fikrnizi değiştirebilirmiyim diye şansımı deniyorum yani.. cümlelerde herhangi bi acık bulup araya sızmaya calısıyorum😂kemale vermem oy diyo üye mesela bende sinana ver dedim 🫠

Yahu daha dün birisi demişti ki " Git oyunu Sinan Oğan'a ver ama yeter ki Erdoğan'a verme.."
Şimdi de birileri kalkmış "tepkimiz cumhur ittifakına oy vermenize değil, anlamsız cümlelerinize" diyor
Ne dediğiniz belirsiz cidden 🤣

Ben dedim onu herkes aynı fikirde olmak zorunda değil dediğiniz gbi 😊 ona vermeyinde kime verirseniz verin fikrim bu.. ama saygı duyuyorum sadecd fikrnizi değiştirebilirmiyim diye şansımı deniyorum yani.. cümlelerde herhangi bi acık bulup araya sızmaya calısıyorum😂kemale vermem oy diyo üye mesela bende sinana ver dedim 🫠

Valla tamda bu yüzden sabahtan beri ne kadar acitmisim ki herkes kalkıp her yerden vuruyorlar kimi uzun uzun kendini yormuş saçma sapan bir şeyler anlatıyor arkadaşım eleştiriye açığım fakat kalkıp küfür edip saygısızlık yapıp laf söyleyenler hiç birinizi kaale bile almıyorum hiç birinizede rezil bilmem ne gibi saygısız cümleler de kullanmıyorum hepimizin düşünce özgürlüğü var kim hangi partiye oy vermek istiyorsa verebilir neyi düşünüyorsa düşünebilir yalnız saygı çerçevesinde o yüzden şahsıma laf söyleyenler hiç birinize muhatap olmuyorum insanlığı bana ogretenlere bak saygimi gene bozmayip size cevap verdim sizden küçüğüm ama doğrularimla ama yanlışlarımla gayette aile terbiyesi almış da biriyim kaç yaşına gelmişsiniz insanlık dersi veriyosunuz küfür le mi veriyorsunuz hakaretle mi insanlık dersi veriyosunuz büyüklüğünüzü ve haddinizi bilin!!!!!

İnsan olup fakirlerle dalga geçmeseydin insanlık dersi vermezdi sana kimse.

Dünyadaki en zor şey ne biliyor musun anlamayana anlatmak sen diğer adayların cumhurbaşkanı kapasitesi olabileceğini düşünebiliyor musun adam kağıttan okuyor okuduğu kağıdı bile yanlış okuyor ama ben böyle bir adama oy vermeliyim evet çok doğru haklısınız siz çok haklısınız ☺️
E o da prompt kullanıyor???

Özel değilse neden peki,bu kadar yanlışlara hatalara rağmen,biz kadınlara edilen küfürlere rağmen.

Cidden anlamıyorum artık neden diye.
Bir tarafta sürekli çalışan, çabalayan, uğraşan bir iktidar var. Diğer tarafta da sürekli eleştiren, açık bulmaya çalışan bir muhalefet.
Erdoğan kusursuz falan değil. Allah'a mahsus bir sıfattır o..
Bu Erdoğan madem yanlış bir adam, CHP belediyeleri çıksın birşeyler yapsın biz de diyelim ki "Ulan CHP diye bir parti gerçekten varmış, biz uyuyormuşuz" diyelim. Bunu diyebilmeyi çok istiyorum.
Ben Atatürk'e saygısı olan bir insanım. Çocuklarım Atatürk'e saygı duyarak büyüyorlar. O'nun adını kullanmalarına tahammül edemiyorum.
Ha CHP'ye oy verme, ama Erdoğan'a da verme diyebilirsin. Ama vatandaşlık görevim olarak mantığına yatan insana oy vermem gerekiyor.
Ben yurtdışındayım. Böyle diyince para tatlı geldi de diyorlar. Ama ben euro 2 TL iken de gelip 1 ay mis gibi tatilimi yapıp gidiyordum.
Üstelik Tr de sadece 1 evim var ve onu da 2015 yılında almıştım. O da olsun değil mi ? Bu krizi fırsata çeviren insanlardan olmadığım için kendimle gurur duyuyorum.
Annemi babamı görmek için gidiyorum ben, fırsatçılık için değil. CHP iktidar olursa euro birden 2 TL'ye düşmeyecek zaten. Ki düşerse de çok mutlu olurum. En azından yurtdışında rahatça tatil yapabilirler insanlar.
Bunları anlatma sebebim daha önce "vatan haini" olarak yaftalanmamdı.
İstiyorum ki ülkemdeki herkes her istediğini alabilsin. Kadınlar ve çocuklar çok mutlu olsun. Ama CHP'nin vaatlerinde o umudu göremiyorum.
Bir vatandaş olarak oy kullanmak hakkım elbette.
CHP ye oy vereceğim deseydim alkış yağmuruna tutalacaktım o kesin :)
Ama ben kendi fikrimle kararımla kendi doğrularım ile hakkımı kullanacağım.
Saygıda kusur etmekten yana hiç değilim...

X