Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Belediye Başkanlığı yapmış birinin yurt dışındaki paralarını getireceğim dedi Kılıçdaroğlu. Ben Melih Gökçek’ten bahsettiğini düşünüyorum. Prosedür nasıl işliyor böyle durumlarda, gerçekten getirebilir mi?

Ülke niye elden gitsin Selena.erdoğan yokken ülke elden mi gitmişti. Niye bu adamdan üstün varlık gibi bahsediyorsunuz.
Ay yazmamaya yeminliydim ama duramıyorum işte cahil gördüm mü kendimi tutamıyorum. Ülke nereye gidecek bacım. Erdoğan gidince ülke nereye gidecek. Depremler de soğukta mı öleceğiz. Doğalgazı mı kısacağız. Soğan 30 Tl mi olacak. Altın dolar alıp başını gidecek mi? Kiralamaya ev mi bulamayacağız? Yollar mı çökecek. Yumurta alırken bile hesap mı yapacağız. Ben kürdüm kardeşim 7 yaşından beri sistematik olarak ötekileştirildim. Hani başörtülü diye ötekileştirdiler denilen mazlumlar var ya hah aynı dönemde biz de Kürt piçi diye ayrıştırıldık. Ülke bir tane sahibi de biziz yani halk. Bu ülke saray ülkesi değil halk ülkesi. Eğer senin zoruna gitmiyorsa sarayın israfı çocuklarının altındaki milyonluk arabalar ve verginle alınan her türlü yazlık gemi tekne bu iş Kürtlük Türklük değiş insanlık merhametlik meselesi olmuştur. Ben hile ile hurda ile anayasayı bile tanımam diyen bir yönetimle ülkem yönetilsin istemiyorum. Ben istiyorum ki seçebileyim seçtiğim yönetici yalancıysa haram yiyorsa devleti soyuyorsa gönderebileyim. 25 yıldır bu ülke soyuldu. Benim babam bu seçimde de mevcut kişiye verecek ve bu adam tek maaşla 22 yıl önce 4 çocuğunu da okuttu meslek sahibi yaptı kendine hem ev hem araba hem de arsa aldı. İşçiydi düz işçi. Şimdi ben ve eşim standartım üstünde maaş alıyoruz asgari ücretin üç katı yani ama bir evimiz yok kira asgari ücretin bir buçuk katı iki çocuğa bakıcı bulamadık ben gece vardiyasına geçtim. Bunu gören babam bilen babam sırf alnı secdeye değiyor diye oy verecek… babamı ikna edememişim sizi. Bu hayata mecbur olmadığınıza nasıl ikna edeyim. Benim tuzum kuru seçim sonrası bir beş yıl daha çekmeyeceğim ve yurtdışı teklifini kabul edeceğim. Burda kalanların kaderini belirleyeceksiniz yapmayın. Kısaca ülke daha kötü bir yere gidemez.

Ben başka bir belediye başkanlığı yapmış birinden bahsettiğini düşünmek istiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam dış borçtan düşülebileceğini söylemişti avukatın biri...Prosedür nasıl işler bilmiyorum ama Kılıçdaroğlu bu konuya çok önem veriyor bir bildiği olmasa böyle konuşmazdı diye düşünüyorum.

Yahu bu ülkede ayrımcılığa, kötülüğe maruz kalan o kadar çok kesim var ki, bunlar o konuda bile kendilerini sivriltiyorlar, mağduriyet konusunda bile ayrıcalık istiyorlar.

Başörtüsü bitiyor, seccade başlıyor, mağduriyet devşirecekleri bir şeyleri hep var. Hiçbir şey bulamazlarsa, Kabataş Yalanı gibi senaryolarla halkı galeyana getiriyorlar. Ne kadar mağdur olursanız olun, kılıçtan bile geçirilseniz, domuz bağıyla bağlanıp işkence de edilseniz, bir yerlere tıkılıp tekbirler eşliğinde canlı canlı yakılsanız, solcu olduğunuz için akıl almaz işkencelerle hapiste can verseniz bile; bir yerlerde sizden daha fazla mağdur olmuş olan bir siyasal İslamcı mutlaka vardır.Başörtümüzü çıkaracaklar, camileri ahır yapacaklar, kapatacaklar Erdoğan gidince hüğğğğ diye ağlayan biri mutlaka daha mağdurdur(!) Mağduriyet fonksiyonundaki parametre İslamcı ise sonuç sonsuz çıkacaktır.

Mustafa Kemal Paşa toprak olmuş, Recep Tayyip Erdoğan kimdir? Alt tarafı maaşlı bir eleman. Ne abartıyorsunuz?

Birileri petrol çok önemli demişti ya hani

Petrolün ne kadar ömrü kaldı?

Bugün ispatlanmış kullanılabilir petrol rezervleri 1189 milyar varil ve doğal gaz rezervleri 2,7 trilyon m3'tür. Mevcut global tüketim trendleri dikkate alındığında, petrol rezervlerinin ömrü 41 yıl, doğal gaz rezervlerinin ömrü 67 yıl olarak öngörülmektedir....50 yıl içinde petrolden eser kalmayacak...Çin bu yüzden her yere kocaman güneş panelleri kuruyor.

Geleceğin yenilenebilir enerji kaynakları Güneş, Rüzgar, Jeotermal, nükleer ve hidroelektrik....

Hain hain cehapee makarnalar eror vermiş beyinde bir arada zamları ekrem yaptı diyen vatandaş vardı,geçende hatunun biri 2002 yılındn beri cehape var dedi gelde inan şimdi:))

Erbakan'ın oğlu da Erbakan zaten. Adı bile var. Hem de üç tane.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…