Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Hanımefendi üniversite mezunu olmayan c.baskanı olamaz!! Neyle neyi kıyasladıgımın farkndayım gayet tabi.. tamam tıp olmasın.. sahte diplomalı bi adamın devlet memurlugu yapıp yıllarca sizin verginizden maaş almasını kabul eder misiniz?
İşte yasaları kendi çıkarına göre eğip büken kişi seçmeninin işine geliyorsa sıkıntı yok. Biz yasaları eğip bükmeyecek kişileri istiyoruz, sorun burada. Yasalar bu seçmenlerin hoşuna gitmiyor.

Fiili olarak yasayı değiştirip s
Şeriat ilan etmelerine gerek yok ki.
Toplumsal düzeyde bir değişimden bahsediyoruz.

Bal gibi de biliyorsun
Bunun yapılamayacağını da bal gibi biliyoruz dimi naucum. Boş kuru gürültü bu laflar. Sen söyle. Başörtülü değilsin anladığım kadarıyla. Senin başını örtebilirler mi zorla? Burka giyer misin? Diyelim ki toplumsal böyle bir iteleme oldu. Sonunda toplumsal olarak böyle bir değişimin olabileceğine ihtimal veriyor musun? Yani bu konu şeriatı getirecekler demek kadar basit mi yani? Diyecekler ve gelecek. Vay anasını..

Bunun yapılamayacağını da bal gibi biliyoruz dimi naucum. Boş kuru gürültü bu laflar. Sen söyle. Başörtülü değilsin anladığım kadarıyla. Senin başını örtebilirler mi zorla? Burka giyer misin? Diyelim ki toplumsal böyle bir iteleme oldu. Sonunda toplumsal olarak böyle bir değişimin olabileceğine ihtimal veriyor musun? Yani bu konu şeriatı getirecekler demek kadar basit mi yani? Diyecekler ve gelecek. Vay anasını..

İran da zamanında böyle diyordu :)

Sen tam yerine gitmişsin🫣 oralar artık küçük Suriye. Hele ki Fatih. Aksaray, Beyazıt. Güzelim tarihi mekanlarımıza gitmiyoruz senelerdir.
İstiklale en son sanırım gezmek için 2 sene önce gittim. Her yer Arap kaynıyordu. Bir daha gitmemeye karar verdik.
Eskiden Beyazıt’ta iner, yürüye yürüye Galataya inerdim. Ordan caddeye çıkar bir günümü bu şekilde geçirirdim arada bir. Yalan yok çok özledim. Evet kendi ülkemde kendi toprağımı gezmeyi özledim ben. Rahat rahat.

Bugün Bağcılarda Suriyeli biri çıkan bir kavgada bir Türk vatandaşını öldürmüş öyle gördüm haberlerde.
Daha ne söylebebilir ki.

Bu ülke her zaman badireler atlattı bu ilk ekonomik kriz değil, ilk afet değil. Her sey bir gün düzeliyor, yaralar bir şekilde sarılıyor.

Ancak demografik yapı bir bozuldu mu, bu işin dönüşü yok. Bundan en erken 10 yıl sonra çok başka şeyleri konusuyor olacağız böyle devam ederse.

Bu meselenin partisi de yok. Gerek hükümet kanadı, gerek muhalefet kanadı herkes aynı fikirde olmak zorunda.
Bugün Cumhur ittifakının seçmeni bir rest çeksin bakalım; Sığınmacılar gitmezse size oy moy yok diye. O zaman seyreylerin.
Ama bizim insanımızda bu yok.
Bilmem mi ben Aksaray'da doğdum büyüdüm. Yaşım 43. Bizim apartman da Ermeni, Rum,Kürt, Türk hep birlikteydik. Hemen hemen her apartmanin arka bahçesi olur.yaz geceleri hep birlikteydik. Mahallemden de geçtim. Çok üzüldüm çok. Yüreğim daglandi.
Zaten gelen her yabancı uyruklu tarihi yarımada ya yerleşiyor ilk. Ama hiç bu kadar leş olmamistir.

Üniversitelerde şenlikler olurdu kaldırıldı. Bedava konsere giderdik biz Şebnem ferah izledim üniversitede. Şimdi yok.
Gece mekanları kapalı. Direkt bir hayat tarzına müdahale ediyorlar.
Alkoldeyim ötv üç katına çıktı. Beş
Kiraya mal edilen bira 35 Lira.
Daha ne yapacaklardı?

Üniversitelerde şenlikler olurdu kaldırıldı. Bedava konsere giderdik biz Şebnem ferah izledim üniversitede. Şimdi yok.
Daha ne yapacaklardı?
Bir de başımıza tebliğciler çıktı. Akılları kendilerine çok yetiyormuş gibi, insanları taciz ediyorlar içki içtikleri mekanda. Hayat tarzına direkt müdahale var. Bunu başka bir dinden biri yapsa misyoner diye taşlarlar.

Bir de başımıza tebliğciler çıktı. Akılları kendilerine çok yetiyormuş gibi, insanları taciz ediyorlar içki içtikleri mekanda. Hayat tarzına direkt müdahale var. Bunu başka bir dinden biri yapsa misyoner diye taşlarlar.
Direkt hayat tarzına müdahale var yok diyen çarpılır. Alkole yapılan zam resmen gayrimüslimden alınan vergi. Cizye de ödüyoruz

Daha ne yapacaklardı?

Gençlerin ruhu sıkılıyor. Eğlenmeyi bilmiyorlar. Öfleyip püfleyip makyaj yapıp kameraya poz veriyorlar. Biz eğlenirdik birlikte. Şenlikler, törenler, konserler... Şarkı da söylerdik, dans da ederdik, sarhoş da olurduk, gezer tozardık da. Birlikte ağlamayı çok güzel öğrendik de birlikte eğlenmeyi unuttuk.

Gençlerin ruhu sıkılıyor. Eğlenmeyi bilmiyorlar. Öfleyip püfleyip makyaj yapıp kameraya poz veriyorlar. Biz eğlenirdik birlikte. Şenlikler, törenler, konserler... Şarkı da söylerdik, dans da ederdik, sarhoş da olurduk, gezer tozardık da. Birlikte ağlamayı çok güzel öğrendik de birlikte eğlenmeyi unuttuk.
Alkole gelen zamlar yüzünden çocuklar meth batağına düştü. Hepsi heder oluyor bu nedenle.
Ben okurken barda beş tl ye bira içerdim. Şimdi hangi öğrenci 50 lira verebilir!

Alkole gelen zamlar yüzünden çocuklar meth batağına düştü. Hepsi heder oluyor bu nedenle.
Ben okurken barda beş tl ye bira içerdim. Şimdi hangi öğrenci 50 lira verebilir!
Kumar da yardımlarına koşuyor 🙁 Dindar nesil diye uğraşırken kaybediyorlar çocukları.

X