Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Yanlış yerde yanlış çıkış yaptı çünkü. Burada yapsın kavgasını. Orada mesele başkaydı.

Sanırım yorumlari yanli değerlendiriyorsunuz hanımefendi."Aramizda ki fark tam olarak bu"yazarken de büyük bir hoşgörüsüzlük örneği sergiliyorsunuz.Elbette ki siz burada ki yargı merci degilsiniz. Ancak bu ve bunun gibi yorumlarda görmek istemediklerinizden.
Dokuz seçimdir koyuyoruz zaten

TV izlerken hayrete düşüyorum, sürekli çıkıp açıklama yapan o koca koca adamlar, Twitter'daki olaylarla hiç alakaları yokmuş gibi hoşgörü bağlamında konuşuyorlar. Haluk Levent bir yazıyor bir siliyor, adam ne yapacağını şaşırdı. Herkes çıkıp çıkıp kem küm ediyor. Bir kişi de halkından özür dileme gereği duymadı.

Yanlış yerde yanlış çıkış yaptı çünkü. Burada yapsın kavgasını. Orada mesele başkaydı.
O konuyu bir çok kez baştan sona okudum direk konuya bu hükümet devlet dıye girmiyor, devletin otelleri maddi kazanç olarak gördüğünü söyleyen üyeye cevap veriyor , sonra topluca birbirlerini yoruma etiket yaparak çoğalıyorlar .
İlk başta yapmıyor o çıkışı , işte benim üzüldüğüm o üye oldu .
O konuda suç mesela ama bu konuda suç değil mi “sen senin gibiler , sizin gibiler “ demek .
Demek ki herkes her halükarda kullanabiliyormuş.

Derhal kusma butonu gelmeli. Üsluba bak, kitlesini bu şekilde temsil etmekten hiç çekinmiyor. Üstüne üstlük kitle de rahatsız değil.

Ben kimseyi şikayet etmiyorum, çok zorlanmadıkça beğenmedi atmıyorum, dini siyasi her şeyi her her yerde konuşmaktan yanayım ama işte biri şikayet eder ceza yer. Haklı haksız da aramam ben. Bana saysa dökse umrumda olmaz. Herkes kendini koysun ortaya. Dedim ya ben özgürlük seviyorum ama herkese. Ben ateist olarak birçok konuda yutuyorum sözlerimi içime. Konuşmak isterim tabii ama işte çat şikayet!

Bizim sizden farkımız hoşgörü demedin mi az önce?

"Koyuyoruz" demişti sizin hoşgörülüler.

Bibiye lafı çeviriyorsun demiştin.

Senin yaptığın ne oluyor şimdi?

Gerçekten sana teşekkür ederım . Kırmadan dökmeden kendı düşüncelerini o kadar güzel ifade edıyorsun ki …

Ben o konuyu görmedim ama şimdi iki açıdan da bakıyorum . "sen ve senin gibilerde sadece konuşacaksınız “demisse tepkileri çekmiştir tabii.

ben biz siz kullanmadım aradaki fark bu dedim canım .
Koyuyoruz kelimesini ben kullanmadığıma göre cevabını nıye benden bekliyorsun ? İyi misin sen ne diyecegını şaşırdın sakın ol tamam sensin , en ıyısı en doğrusu (!) sensin sakin kal

Hayır nerde lafı çevirmişim müteahitler katilde yakalayıp duruyorlar bunları denetlemesi gerekenler katil olmuyor mu? Göz yummaktan büyük hata var mı?

Ben irdelemedim seni berhanncigim. Üslubuna da dediğim birşey yok.Eleştirdiğini bak kendin yaptın dedim.Tamam senin için bir kere daha okurum.

Ben o konuyu görmedim ama şimdi iki açıdan da bakıyorum . "sen ve senin gibilerde sadece konuşacaksınız “demisse tepkileri çekmiştir tabii.
“Zavallısın , ezıksın , kaybol surdan , para verelim sus “ gibi kelimeleri haketmiş midir peki ?
Tepki çekmek ayrı , aleni hakaretler yağdırmak ayrı bence .

Gerçekten sana teşekkür ederım . Kırmadan dökmeden kendı düşüncelerini o kadar güzel ifade edıyorsun ki …
Sen müstakbel akpli, ben çook eski akpli. Evet aynı özgürlük düşüncesiyle ben de yıllar önce destekledim ama şu an özgür hissetmiyorum bak, güvende de hissetmiyorum. Yöneticiler gelir geçer. Bir iktidar düşerse ülke düşmez. Demokrasi ve cumhuriyet esastır. Millet ittifakı geldiğinde ben yine özgür ve güvende olmazsam o da gider.

Ben hep denemekte fayda var dıye gördüm . Bunlsr gıtsın millet ittifakı gelsin , yakın zamana kadar düşüncem bu yöndeydi . Ama ben içimde birşeyleri ölçüp tarttığım zaman elim gitmez artık millet ittifakına oy vermeye . Suan ki düşüncem bu . İleride ne olur seçime kadar değişir mi bilemem . Ben kesin vereceğim de dıyemiyorum aslında .
Takım tutar gibi parti tutmam . Hiç yapmadım zaten bunu . Daha seçime var , ıyıce düşünmek lazım . Çünkü gelecegımıze oy verıyoruz . Basit birşey de degıl asla .
Bu konu da sadece bı yoruma yanıt verdim. O da hoşgörülü olma konusunda hala da öyle düşünüyorum . Düşüncelerimin arkasındayım .
Üslup herseydir, birşeyi söylemek var , söylemek var . Hele ki bu siyaset konularında karşında ki , karşit görüşlü kişiyi yargılamadan , aşagılamadam küçümsemeden konuşulması taraftarıyım .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…