Sebze Yiyemeyen Hamile Ne Yapmalı???

narin_b34

Guru
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2012
289
190
5 haftalık hamileyim kızlar.. Hayatım boyunca yemek seçen doğru düzgün beslenmeyen dolayısıyla da zayıf bir insandım.. en fazla 50 olmuşumdur.. ama hamile olduğumu öğrendiğim günden itibaren herşeyime dikkat etmeye basladım.. özellikle sütümü suyumu düzenli içiyorum, balık yıyorum, ceviz badem kuru kayısı tarzı şeyler hep atıştırıyorum.. Ama sebzeyi hayatım boyu ağzıma sürmedim nasıl sürcemide bilemiyorum yediğimi düşünürken bile midem kalkıyo :/ yanlış anlamayın nimettir küçümsemekte değil ama alışmamışım yiyemiyorum.. nasıl yapsam aranızda hamıle olup yıyemeyen ya da alısan var mı? onun yerıne vitamin takvıyesı yapsam olmaz mı kiiiii?

ıspanağı börek yapsanız karnabahar brokoliyi haşlayıp yoğurtlasanız denediniz mi bu tarz şeyleri?

Ayyyyyy kaderdaşım beni anlatmışsınnn hayatım boyunca ağzıma asla sebze sürmedim beslenme konusunda konularımda var hep içimi rahatlatmak adına kendimi sıksamda yiyemedim annem ıspanağı yoğurtladı börekte tadı belli olmaz dedi onuda yaptı banamısın demedi bi lokma alsam geri çıkarsım malesef sadece et türü şeyler yiyebiliyorım bende bebeğim beslenmiyor diye ağladım başlarda fakat doktorum hiç bir sorun yok dedi kendini kasma dedi meyveyle dengele dedi ayrıca kırmızı et çok yararlı yumurta süt yoğurt kırmızı et ve balığını ye gerisini Allaha bırak ve tabi bool bool meyve özelikle muz ye ben bu zamana kadar böyle geldim yiyebildiğim tek sebze domates

Ve Allaha şükür maşallah subhanallah bebeğimin kilosu çok iyi ve sağlıklı ne bulursam yedim ama hep et türü hamburger pizza tavuk sote et sote Aman şunu yemiyim zararlı aman bu şöyle diye kastırmadı hiç doktorum

Bence hangi sebzede hangi vitamin var bakıp ona göre eş değeri bakliyatlar et tavuk yiyebilirsiniz yada sebzeyi keyifli hale getirebilirsiniz...

aynıymşız gerçekten :) benim de tek yediğim sebze salatalık o da pek işe yaramıyor zaten hatta zayıflatıyor :) canım allahtan diğer saydıklarının hepsini çok severek yerim ve sık tüketirim. meyve hastasıyımdır zaten. balıkta her hafta yerim mutlaka.. dediğin gibi dengelenebilir ama bazı sebzelerdeki vitaminler çok yararlıymış ya mesela ıspanaktaki demir hiçbişeyde yok :/ o yüzden zorla da olsa kendimi zorlucam biraz bakalım.. olmadı arkadaşın dediği gibi içeriğini öğrenşp dengelemek lazım..kolay gelsin hepimize :)

hadi ya ben de öyle beslensem keşke güzelmiş :) ama bana doktor tavuk yememeye çalış dedi market tavukları falan güvenli değil ya hani o yüzden.. hamburgerde öyle tehlikeliymiş..sen nasıl yedin bildiğin yerlerden mi

Şu ana kadar çook tavuk yedim canım benim normal marketten alınan bi sorun yaşamadım çook şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…