Sebepsizce asla regl olmuyorum

kckckkx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2024
13
2
20
Merhaba lütfen bilgisi olan duyan yaşayanlar yazsın. ben 21 yaşındayım, 13-14 yaşlarımda ilk reglim olduğundan beri hiçbir şekilde düzenli regl olamıyorum. defalarca hastaneye gittim her sene 1-2 kez ultrason-kan tahlilleri yaptırdım, söktürücü kullandım, ama yok. hiçbir hastalık hiçbir sorun görünmedi, 10'a yakın farklı doktor baktı. düzensizliğim bile düzenli değil. bazen 2, bazen 3, bazen 4 ayda bir oluyorum. olduğumda da normal sürede oluyor yani uzun/kısa sürme durumu yok. fakat bu sene Ocak ayından beri asla olmadım. bugün tam 4 ay oluyor ve artık cidden iyice nadirleşti hiç bu kadar uzun süreler geçtiğini hatırlamıyorum. zaten normalde yılda birkaç kez oluyordum o da yok şu an. sonuncu doktor doğum kontrol hapı verdi 6 ay kullanayım diye ama o bile sorun yok düzgün diyor. ileride gebeliği etkiler diye de korkuyorum. hiç cinsel ilişkim olmadı ve nişanlıyım, evlenince yurtdışına taşınacağım, dilini anlamadığım ülke. çözeyim istiyorum artık. annem, kendisi ve anneannemin de aynısını yaşadığını, gayet normal hamile kaldığını ve doğumdan sonra düzene girdiğini söyledi. ama hiçbir doktor/kaynak bunun normal ve önemsiz olduğunu söylemiyor. annem doğum kontrol hapını kullandım ama 6 ay sonunda yine düzene girmedi de deyince artık gerçekten delirdim yani. kullanmadım onca parayı her ay buna vermek istemiyorum işe yaramayacaksa. yoruldum cidden bırakayım mı kendi haline anlamadım hiç normal değil

X