Sebepsız kısırlıkmı oluyor ne yapmak lazım akıl verın lutfen

selvinur

KUCUK PASAM EYMEN'IM
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
144
0
SLM BEN 2 SENELIK EVLIYIM VE HAMILE KALAMIYORUM (COK ISTEMEME RAGMEN) COK UNLU UZMAN BIR DOKTORUM VAR YUMURTALIKLARIMDA VE YUMURTLAMAMDA BIR SORUN YOK RAHIM FILMI CEKINDIM HERSEY TEMIZ ESIMIN SPERM SAYISI COK IYI AMA OLMUYO BEBEKIMIZ SEBEPSIZ YANI OYLEMI DOKTORUM BEKLEYIN DEDI KAFANIZA TAKMAYIN DEDI AMA NASIL OLACAGINI SOYLEMIYOR OLMUYO ISTE PSIKOLOJIM TAMAMEN BOZULDU VE TEKRAR RANDEVU ALDIM SALI GIDECEM VE ASILAMA ISTEYECEM BU MUMKUNMU SIZCE BEKLEMEK ISTEMIYORUM BIR AKIL VERIN GITTIGIM ZAMAN BANA NE GIBI BIR YOL GOSTERECEK CVP BEKLIYORUM HEPIMIZE CIFTER CIFTER BEBELER INSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS:ecrin_bebek:::ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek:

Bemn de seninle aynı durumdayım canım.Sebepsiz olmuyor.Bekleyeceğiz.Stres de önemli etkenmiş.Allah tez zamanda sağlıklı hayırlı bebekleri hepimize versin.Aminnn.

selam canım....öncelikle kafana takma..............arkadaşımında aynı sızın gbıydı hıçbır şey bulunamadı laparoskopı bıle yapıldı yokk herşey çok ıyı............ama olmuyordu onuncu yılında mıkro ıle hamış kaldı oğlu var..ama yıne olmuyo tadavıler yıne olmadı..........anlıcan canım sebepsız olunca olma ıhtımalı yuksek .............kendıne ıy bak.........uzme............

canım benimde sebepsizdi onca yumurtlama takibi ilaçlar hiç bir şey kar etmedi...ne zamanki kafamı bu konuya takmadım gezdim dolaştım umursamadım meleğim 19. ayında geldi....en önemli etken stresmiş uzak durmaya çalış canım...

Çinko kapsülü tavsiye ediyorum.1 kızım var 3,5 yaşında.uzun zamandır 2, için uğraşıyoduk.çok kafayı taktım ovulasyon kiti aldım.yumurtlama aparatı.o testler beni daha da stres etti,yumurtam çatlamadı.adet göremedim.düzenim bozuldu.abuk sabuk zamanda adet görmeye başladım.YANı ANLIYACAĞIN HEP STRESTEN OLUYOR BUNLAR.bende bütün yumurtlama aparatlarını attım.ıŞi Allaha bıraktım..çinko kapsülü(spermi hareketlendiriyomuş)-oneday man-bide g-sen aldım.Bide adama portakal-nar suyu içirdim.ıŞi doğaya-bırak.VE STRES YAPMA..BıR ADET DÖNEMı ıÇıNDE HAMıLE KALMA ŞANSI%30.AMA SEN STRES YAPARSAN O %30 DA GıDıYOR..DÜŞÜNME.BEN ÇıNKO KAPSÜLÜNDEN SONRA HAMıLE KALDIM..BU YAZ SENDE HAMıLE KALACAN.SEN ADETTEN HEMEN SONRA HERGÜN 1 KERE ıLıŞKı ..BU YAZ HAMıLESıN KESıN..

kafanıza takmanıza gerek yok sizin durumunuzda olan pek çok kadın var.
sadece size önerim:
1- bebeği unutun.
2- eğer akıntınız varsa soğan kürü uygulayın.
3- ilişki esnasında ve sonrasında 20 dk ayaklarınızı duvara dayayın.
4- ilişkiden sonra sağ tarafınıza yatın cenin pozisyonu alın.
5- kendinize bir meşgale bulun kursa yazılın kitap okuyun tv izleyin....
6- beslenmenize dikkat edin hamileymişsiniz gibi beslenin, zararlı ve yapay ürünler almayın yediğimiz her şey hormonlu olduğu için o da etkiliyor.
7- üzülmeyin her şey Allahın takdiri, bebekler geleceği zamanı bilir.
8- bebek planladığınız çevrenize ve yakın ailenize bile söylemeyin sorularıyla sizi strese sokabilirler.
9- bol bol dua edin.

canım bende herşey normal alaha kalmış benimde 5 senedr olmuyodu tüp bebek vss denedim olmadı doğal yolla rabbim 3 ay önce verdi oda boş gebelik çıktı 3 ay geçti bende kafayı çok tatkıyorum hala bekliyorum bi umut allhümme habli nisalihin allahım hayrlı evlat ver

bende sebepsizim kızlar sizler gibi takmıyom artıkkkafaya amann ne olcaksa olsun hayırlısını istiyorum artık vardır bunda da bir hayır diyorumm görelim mevlam neyler neylerse güzel eylerrrr

:
bizdede sebebsiz infertilite var..2 senedir uğraşıyosan eğer doğal yolu bekleme aşılama yaptır..yeni evli çiftlerde 1 sene olmaması normalmiş..strese girme dicem ama ne mümkün ..ben 3,5 senedir o stresten cıkamadımm...dr.ler kafanıza takmayın diyo ama kolaymı allah allah...elimde olsa takmam bende ...ama allah düşünen beyin vermişş devamlı aklına geliyo insanın...yok yok canım sen fazla bekleme bence aşılama yaptırr...hı bu arada yumurta geliştirici hap+çatlatma iğnesi denedinizmii...denemediysen önce o tedavileri yaptırr....inşaallahh bebişini kucagına alırsınnnn:Saruboceq::Saruboceq:

canım bu dediklerinin hepsini yaptımm hatta daha neler nelerr..tık yokk..birazda allahın taktirine kalmış herhalde..:Saruboceq:tabii tıptanda yararlanmak lazımm...derdi veren allahh şükürler olsun dermanıda veriyoo...

heşeyin normal olupta bebişlerin gelmemesi bizleri yıkıyor. sebep olsa bakacaz çaresine ama. bende 2,5 sene oldu bir bebişim tutunamadı sonrada hamile kalamadım bir türlü. doktorum prosedür düşkünü 6 ay klomen tedavisi bitmeden ne rahim filmi çekiyor nede aşılamaya geçiyoruz. sürekli olacak bekleyelim diyor bizde sıkıldık artık. etrafımda herkes hamile ve bu haberi verirken sanki bizimle alay ediyorlar. mevlam isteyen herkese tez zamanda versin tek dileğim bu. artık bebişimi koklamak istiyorum ben yaaa...

merhaba arkadaşlar,bende 1 yıl bekledikten sonra dr. gittim rahim filmi yapıldı temiz çıktı,eşimin sperm sayısına bakıldı oda iyi çıktı,dr bekleyin olur ddi ama ben tedavi olmak istiyordun oda bana aşılama önerdi tutmaması için hiç bir engel yok demişti,sonuç hüsrandı tutmadı.geçen sene kendiliğimden hamile kaldım oda dış gebelik oldu.(bu ara doktorumu değiştirdim)benden tekrar rahim filmi istedi tüpte hasar varmı diye,şükür temiz çıktı ama tüplerin uzun ve kıvrık dedi,bu sebepten hamile kalamıyorsun dedi,dış gebelikte tüpün uzun olduğundan olmuştur.mikroenjeksiyon yapalım dedi şuan 16 haftalık ikizlerime hamileyim.şükür herşeyde yolunda gidiyor.rahim filiminizi başka doktorada gösterin.allah herkezin gönlüne göre versin

peki 3 ve 4. dediğimi yaptınız mı ben ilk denemede hamile kaldım bu yolla arkadaşım da bir ay içinde sadece bir kez bunu yapabilmiş koca ay bir kez birlikte olabilmişler ve o da hamile kalmış:)
yani sadece ayakları dayamıycaz sağ tarafınıza yatın diyorum bacaklarınızı karnına çekip. ben bunu ilk kez arkadaşımdan duydum. ayakların dikilmesini herkes söylüyordu. bir de eğer ayaklarınıza duvara dayadığınızda çorap giyebilirseniz daha iyi olur ve sabah ilişkiye girmek şansı arttırıyormuş.
bilginize....

aslında sağ tarafa yatma olayını gözden kaçırmışımm..yarın adet günüm bu ayda bunu deneyeyimm...aslında hiçççç umudum yok ..çünkü ben uzun süre tedavide gördüm..aşılamada yaptırdımm...olmadı..bide bunu deneyeyimmbide biraz sıkılarak soruyorum ama bu ilişki esnasında ayakların havada olması nasıl oluyokiyani bu şekildemi ilişkiye girin diyosun...sadece ilişkiden sonra ayakları kaldırmak yeterli değilmi...kusura bakma biraz detay sordum ama hamiş kalanlar nasıl yaptıysa öle denemek istiyommm tam kaydirigubbakcemile3

evet canım ayaklarını duvara dayayarak ilişkiye girme şansın varsa öyle yap.
neden umudun yok?
bana da doktorlar neler dedi. doktorların dediklerine çok da kulak asma yoksa mucizeler nasıl olurdu? bana doktorum hemen tüp bebek dedi düşünebiliyor musun? üstelik eşimin spermlerine bile bakmadan! boşve rsne doktorları. tedavi görünce olmaması bence daha normal çünkü bu olayda asıl önemli olan şey strestir. aşılama yaptırdın diyelim oldu mu olmadı mı hamile kaldımmı acaba diye sürekli stres yapıyorsun değilmi. benim bir arkadaşımda sırf bu nedenle tutmadı üstelik daha önce ikizleri olmuştu ama yaşamamıştı. tedavi insanı daha çok kasıyor inan bana... stres spermleri öldürüyor!
utanacak bir şey de yok. bunlar açıkça konuşulamadığı için birçok bayan zor durumda kalıyor. bana söylenmeseydi ben daha kaç yıl bekleyecektim Allah bilir!
eğer sağ tarafına yatarsan spermler tüplere daha kolay ulaşıyormuş bana mantıklı gelmişti.
ben öncesinde de sadece ilişkiden sonra yattığım yerde ayaklarımı havaya kaldırmıştım sonra internette de doktor sitelerine baktığımda zıplasanız bile spermler çıkmaz çok hızlı ilerler yazdığını görünce amaaaan boşver olacaksa böyle de olur diye sıkılıp normal yatmaya başlamıştım ama dediğim şekilde yapınca bir ay içinde hamile kaldım şaşırdım inan ki.
size bol bol dua edicem.
umudunuzu kaybetmeyin.
mucizeleri görmek için biraz dikkatli bakmak yeterli aslında.
ablamın bebeği oldu 37 yaşında, planlamamıştı, eniştemin çocuğu olmayacaktı doktor öyle söylemişti, ablam regl olmaya devam ettiği için hamile kaldığını anlamadı regli azaldığı için menopoza girdiğini sandı ama ultrasonda bebeği görünce şoka girdi:)
Allah vereceği zamanı biliyor:)

bence olumlu bakmalısın bir kez olmuş ikinci kez neden olmasın ki?
eğer sebepsiz ise tek sebep strestir.
kimse aslında alay etmez ama bana da öyle gelmişti benden sonra deneyenler hamile kalmış hatta doğurmuştu hamile kalanlar büyük bir heyecan ve hevesle yaşadıklarını bebeklerine aldıkları cicileri anlattılça içim nasıl parçalanmış telefonda gözyaşlarına boğulmuş ama arkadaşlarıma belli etmemeye çalışmıştım aslında onların da bir kastı yoktu sadece mutluluklarını paylaşmya çalışıyorlardı seni çok iyi anlıyorum.
olacak inan bana
benim yöntemimi kullan bak üstteki mesajlarımda yazmıştım.
allahaşkına bi deneyin şu yöntemi kızlar ya...
üç kişi biliyorum işe yarayan.
sizde de yarayabilir.
soğan kürü uygula sahi, eğer hsg'n çekilmemişse belki bi myom veya iltihap vardır doktor tedavi uygularken aradan o da çıkmış olur.
ben soğan kürünü bir kez uyguladım 2 ay sonra hamiş kaldım:)
içini temizliyormuş.

Ah kızlar ah keske keske olsa rabbım cıfter cıfter versın allahım vereegı zamanı bılıyo evet ben kafama takmayacagım artık bana cok moral oladunuz bebeklerımızı gormemıze tekmelerını hıssetmeye cok az kaldı ben asılama yaptıracam belkı boyle tutar tutmasada rabbım bana bunu hayırlı gormus derım benım annemın uc sene cocugu olmadı hıc bır sorunuda yoktu ama olmuyomus babannem kafasına kakarmıs hep her gece annem dua edermıs o zamanlar nerde tup bebek asılama falan uc sene sonra abımle baslamıs sımdı sekız kardesız ve rabbım verecegı zamanı cok ıyı bılır der annem belkıde anneme cektım.......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…