Sebepsiz infertility yaşayanlar ve doğal yoldan hamile kalanlar

dasist

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2022
51
15
26
Merhabalar 27 yaşındayım eşimde ve bende araştırma sonucu hiç bir sorun bulunamadı hsg çektirdim hormon tahlilleri ultrason muayeneleri hepsi yapıldı ama sebebi bulunamadı 3 yıldır deniyoruz hiç hamile kalmadım. Eşim de gereken tahlilleri verdi onda da hiç sorun yok amh güncel 1.17 gibi tüp bebek aşılama hemen cesaret edemiyorum doğal sürecinde bu teşhisle kalan var mı takviye dua vs önerisi olan var mi

benimde 3 sene oldu 3 kez aşılama oldum 2.de tutmuştu 1 sene önce 8 haftalıkken kalbi durdu şuan 8 aydır yine doğal gebelik oluşmadı tekrar aşılama yaptırıcam bu ay korkma dene aşılama dene eşimin spermi 2 milyon kalmıştı ama tutmuştu o bile en azından insan umut ediyor ben asla doğal yolla gebe kalabilecğime inanmıyorum zaten olsa bunca zaman hiçmi tutmazdı

Merhabalar 27 yaşındayım eşimde ve bende araştırma sonucu hiç bir sorun bulunamadı hsg çektirdim hormon tahlilleri ultrason muayeneleri hepsi yapıldı ama sebebi bulunamadı 3 yıldır deniyoruz hiç hamile kalmadım. Eşim de gereken tahlilleri verdi onda da hiç sorun yok amh güncel 1.17 gibi tüp bebek aşılama hemen cesaret edemiyorum doğal sürecinde bu teşhisle kalan var mı takviye dua vs önerisi olan var mi
Sebepsiz infertilite diye birşey yok. Sebebi tam bulunamayan durum var. 3 yıl çok zaman. Tüp bebrk en son aşamada embryo sorunu, tutunma sorunu varsa çıkar. Aşılama ile vakit kaybetme derim. normal gebe kalma yüzdesi. Vakit kaybetmeden ve yıpranmadan tüpe git. Çünkü tüp de de uğraşabiliyorsun.

Öncelikle Allah hayırlı sağlıklı bebis nasip etsin inşallah, amin.
Meryem suresini okuyabilirsin🌸 bir de arkadasimin da denemelerine ragmen cocugu olmayinca annesi yahya efendi turbesine gitmis. Demesine gore o ay hamile kalmis
Allah ol derse olur. duydugum bir bilgiydi paylasmak istedim

X