Schengen vize

Vasfiyeteyzeniz

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
7.409
14.527
34
Kısa bir sorum var?
Son 2 ayda Schengen için evrak verip dönüşü alanlar var mı ?
Olumlu/ olumsuz mu ? Kaç günde geldi ?
Randevudan evrak kısmına geçmem 45 gün sürdü. Evrak konsolosluğa gidince ne kadar sürer acaba dönüş?
Olumsuz çok dönüş var diyorlar tecrübesi olan var mı ?

Kısa bir sorum var?
Randevudan evrak kısmına geçmem 45 gün sürdü. Evrak konsolosluğa gidince ne kadar sürer acaba dönüş?
Merhaba, hangi ülke? Fransa’dan 6 aylık multi aldık yeni. Randevu evrak pasaport teslim 10 gün falan sürdü. Ondan önce Yunanistan 2 kere üst üste 10 günlük tek girişli verdi. Randevu evrak pasaport teslim 3 gün sürdü. Ülkeden ülkeye çok değişiyor.

ben fransada yaşıyorum, vize alan arklarım evrak verdikten sonra 7-10 arası günde cıktı. geçen sene kardeşim 48 saatte cıktı. fransa hızlı sanırım vize noktasında. ülkeye cok bağlı. bir tane grup var twitterda oraya sorabilrisiniz. Schengen Vize / 1 Vize 35 Ülke twitter adları bu. dm den soru cevaplıyorlar.

Almanya ya. Su ara en zorlayan ülke sanırım italya ile birlikte. Ama ilk girişim de Almanya olacak mecbur oradan başvurdum
Almanya bildiğime göre son dakika pasaport teslim yapıyor. Atıyorum uçuşunuz 26 haziran, 24-25 haziran teslim ediyor. Riskli ülke. Şuan en çok red veren ülke Yunanistan ama Almanya’da zorluyor. Umarım alırsınız. Şimdiden iyi tatiller 🌸

ben fransada yaşıyorum, vize alan arklarım evrak verdikten sonra 7-10 arası günde cıktı. geçen sene kardeşim 48 saatte cıktı. fransa hızlı sanırım vize noktasında. ülkeye cok bağlı. bir tane grup var twitterda oraya sorabilrisiniz. Schengen Vize / 1 Vize 35 Ülke twitter adları bu. dm den soru cevaplıyorlar.
Çok teşekkür ederim ☺️

Almanya bildiğime göre son dakika pasaport teslim yapıyor. Atıyorum uçuşunuz 26 haziran, 24-25 haziran teslim ediyor. Riskli ülke. Şuan en çok red veren ülke Yunanistan ama Almanya’da zorluyor. Umarım alırsınız. Şimdiden iyi tatiller 🌸
Bu kura rağmen gideyim diyorum elli tane şey istiyorlar 😅 adamların ülkesi kıymetli bizim gibi
Yol geçen hanı değil. Neyse sinirledim durdum yere

Kısa bir sorum var?

Genellikle 20 günde cevap veriyorlar. Seyahat tarihinize 15 günden azsa direkt reddediyorlar zaten, eşimin kardeşi için başvurduk incelemeden geri vermişler seyahat süresine az var diye.
İtalya dan arkadaşlarımız aldı almanyadan randevu gelmeyince 8 günde ellerindeydi.

Almanya için 12 haziranda randevumuz vardı iş için gidecekti bizi temsilen arkadaşımız . İş bitti ama hala haber yok . kontrol ettğimizde işlemde yazıyor ki dilekçede yazılı tarihler v.s. çoktan bitti gitti.

İşin garibi hala pasaportu da alamadık .

Bu arada ekleme olsun randevu bile bize 1 ayda gelmişti

Gidiş sebebimi inandırıcı bulmamışlar 😃 10. Madde.
Gezmeye gidiyorum işte nesini bulmuyorsunuz inandırıcı

Almanya ise gelen redlerin 10. madde olduğunu duydum. Almanya itiraz hakkını tanıyor hatırladığım kadarıyla. belgeleri düzenleyip tekrar denemeyi düşünüyor musunuz?

X