Göz Makyajı Sarışınlar için göz kalemi

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

tweety94

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2011
260
16
doğal sarışın olduğum için kaşlarım ve kirpiklerimde oldukça açık renkte aynı zamanda tenim oldukça beyaz siyah göz kalemi kullandığım zaman makyajım çok göze batıyo ve çirkin duruyor. önerebileceğiniz kalem rengi ve markası var mı?

sarısınlara mavı ve lacıvent goz kalemı cok yakısıyo bende sıze bır tavsıye gozunuzun ıcıne sıyah altınada mavı surun harıka oluyo

ben de aynı durumdayım. gözlerim de lacivert tonu olduğundan o tonları kullanamıyorum.
gri ve kahverenginin güzel durduğunu düşünüyorum.

Gözlerin renkli mi bilmiyorum ama benm de kaşlarım ve kirpiklerim açık renk,renkli de gözlüyüm mürdüm tonları çok yakışıyor.Kahveyi nedense sevmiyorum.Doğru kahve tonunu bulmak çok zor.Laciverti de çok seviyorum.Lacivert için benim kullandığım kalemin adı:Chanel stylo yeux waterproof marine diye geçiyor 30 numara çok az simli bir lacivert.Mürdüm tonu :Smashbox lımıtless eye lıner black vıolet,bu kalemin tek yönü çabuk bitiyor olması,çok yumuşak çünkü.

Gözlerin renkli mi bilmiyorum ama benm de kaşlarım ve kirpiklerim açık renk,renkli de gözlüyüm mürdüm tonları çok yakışıyor.Kahveyi nedense sevmiyorum.Doğru kahve tonunu bulmak çok zor.Laciverti de çok seviyorum.Lacivert için benim kullandığım kalemin adı:Chanel stylo yeux waterproof marine diye geçiyor 30 numara çok az simli bir lacivert.Mürdüm tonu :Smashbox lımıtless eye lıner black vıolet,bu kalemin tek yönü çabuk bitiyor olması,çok yumuşak çünkü.

gözlerim bal rengi . mürdümü hiç duymamıştım ve denememiştim çok teşekkür ederim yarın laciverte ve mürdüm tonlarınada bakıp denicem :)

kızlar ya çok göz kalemi aldm ama çıkmıyo kahvesi neden? pahalı bi üründe aldm ama olmyor marka yazın yaaa ;(

gözlerim bal rengi . mürdümü hiç duymamıştım ve denememiştim çok teşekkür ederim yarın laciverte ve mürdüm tonlarınada bakıp denicem :)

Bal rengiyse haki tonlarında yeşil de güzel olabilir.Hatta ben de bir tane var.Onu da yazayım:Misten cosmetics eyeliner 165 diye geçiyor.Bunu da dene bence.

Saol canim denicem bunuda ama bana onerebilecegin bir marka var mı ?

Avon, Flormar, Goldenrose, Emily..
Hepsi olabilir canım.
Hem siyah kalem gibi akma riskide yok..
Güzel bir renk istiyorsan flormar.
Yumuşaklık istiyorsan emily.
Avonun kalemleri biraz sert uçlu oluyor..

Son düzenleme:
benimde gözlerim bal rengi aslında kahverengi kalem alıp denicem ama markasida çok önemli bnm icin.
mavı goze mavı tonları kahveye kahve tonları uygulanmaz kızlar

kontras olustrmanz lazm..
Sen bal rengı gozluysen dıosan mavı kullanabılırsın
mavı gozde grı kullanabılır.

Sarisinsan ve gözlerin bal rengiyse fistik yesili, haki yesil cok yakisir. Rimel olarak kahverengi rimel kullanmalisin.

tabiki gri..füme..vs..
mac powerpoint göz kalemi aldım(waterproof),rengi ;brued trusera'mıydı neydi(füme gibi),aldım denedim ,gerçekten güzel,diğer göz kalemlerinden daha doğal ve derin bir bakış kattığını düşünüyorum.mac'den telefonla sipariş verdim,kargoyla gönderdiler.39tl. grey ultimıty (gri)rengini de almayı düşünüyorum.duck(kahverengi) rengini de beğenmişler.Diğer renklerine google'den bakabilirsin.Bundan sonra göz kalemim budur.

Son düzenleme:
kaşlarım ve kirpiklerim çok açık renk. siyah yakışmıyo bana :/
kahverengi kullanan arkadaşlar hangi markadan alıyolar ?? göz kalemi bende çok çabuk akıyor bi de.

X