Mutfak Püf Noktaları Sararan Teflon Altı İçin Yapılması Gerekenler

meltem44

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2008
638
37
arkadaşlar benim teflonlarımın altı sarardı hiç bir şekilde açılmıyor, cif, arap sabunu,sirke........denedim olmuyor, sirkeyi içine koyup kaynatınca sarı rengini götürüyo ama altı için ne yapayorsunuz senağlama

Çamaşır yumuşatıcısını sararan yere dök.(bildiğin vernel yumoş).sonra bulaşık süngerinin yeşil tarafıyla ov.dikkat et başka kısmı ovma, sadece tabanı ov.diğer kısımları çizebilir süngerin o kısmı...
kolay gelsin.

Çok ilginç! Çamaşır yumuşatıcısı bu işlerede yarıyor demekki.:uhm:

Konu sahibi arkadaşım uygulamadan bizi de haberdar et olurmu canım.CADIARZU

arkadaşlar bende biraz önce yaptım (ikizlerden ancak zaman buldum) gerçekten işe yarıyo hem de benim teflon tavam birkaç yıllık onda çok az kaldı ama az olanların hepsini temizledi her yıkamada yapmak lazım bence baştan önlem almak yani , tavanın içinde bir çizik bile olmaması ama altının sapsarı olması beni sinir ediyodu
yumuşatıcının böyle işe yarayacağı 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi
>Güldemircim gerçekten teşekkür ederim

Arkadaşlar güzel bir yöntem ama tavsiyem her yıkamada tavayı güzelce yıkarsanız zaten sararma birikmez. Ben altınıda üstünüde iyice yıkıyorum altını cifleyerek o zaman hiç sararma kalmıyor tavada leke birikince çıkarması daha zor olur.

sevdem bende altını üstünü temiz yıkarım ama benimde sararıyodu bende denicem bunu
teşekürlerarkadsım

Kızlar ben yumoş u dökütüm teflonun altına süngerlede ovdum ama çıkmadı, siz nasıl çıkardınız acaba?

bende beceremedim hiç gitmedi bende mi sorun var bildiğimiz yumoşu dökmüyormuyuz

biz yumoş kullanmıyoruz ondan sanırsam :)
illede yumoşşş....
hepimiz yu-mo-şuuz....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…