Sanki kendi ailem tarafından dışlanıyorum :(((

E

EU2

Ziyaretçi
mrb arkadaslar beni üzen seye dertmi denir yoksa denmezmi bilmiyorum ama yazipda rahatlamak istedim
kendimi tanitiyim size ilk önce 22 yasindayim 3 bucuk yasinda dünyalar tatlisi bi oglum var ikinci bebegimide ins. 4 gün icinde kucagima alicam ,iyi giden bi evliligim var almanyada ailem yanimda olmadan yasiyorum ..

acikögretimde okuyorumm ... hedeflerim var doktor yardimcisi olarak meslek egitimi almak istiyorum
sorunum kendimi yanliz hissediyorum sanki ailem yani annem kiz kardeslerim benim yanimda degiller ...hepsinin benden bizden beklentisi var .. devamli borclarindan sorunlarindan bahsediyor herkez ama kimse gelipde bana senin iki cocugun var sana lazim olur demiyor herkez hep istiyor

hersey ben evlenip buraya gelmemle basladi almanyada evlendim dügünüm olmadi gelinlik giymedim ailem türkiyede diye .. sade bi nikah kiyildi sade bi kiyafetle
esimin maasi az diye kayinvalidemin ( esimin üvey annesinin ) yaninda yasadik 7 aylik hamileydim kendi evimize gectik
oglum dünyaya geldi annelik ve cocuk parasini ben toplam alicaktim kagit islemlerim yeni bittigi icin ... bu arada ben evlendim oglum yaklasik 10 aylik oldu daha annemi kardeslerimi görememistim imkanlarimiz yok diye tatile gidememistim yanlarina

cocuk paralarinin gelcegi zaman annemle konustum ve bana o gelen parayi bana gönderiyorsun dedi bisey diyemedim borclari var oldukca ... ozamanlari biz gercekten cok zor geciniyorduk ve esim gelecek ay isten cikicakti biz bisey demedik ve o gelen parayi gönderdik anneme ... benden parayi böyle emredermis gibi istemesi beni cok üzdü
ben o parayi oglumun gelecegi okulu icin biriktirmek istiyordum ..... olmadi

ne zorluklarla mücadele ettik biz esimle kimsem yoktu yanimda kayinvalideyle tartistik esim isten cikmisti isssizlik parasini daha alamamisti ve evimde ogluma yedirebilcegim bi yemegim bile yoktu altinlarimi satip ogluma yiyecek aldim ...

okul param yoktu koltuklarimi satip okula devam etmek icin okul taksidimi ödedim iki ay yerde oturduk ..
yasadiklarimi kimse bilmiyor bilsede sanki cok normalmis gibi geliyor herkeze

aman kiz kardeslerim giysinler diye kendime bi kac kazak iki pantalon ayirdim tüm kiyafetlerimi yolladim paketle ama onlar gönderdiklerimin hepsini begenmemisler bile ...

en son bundan 6-7 ay önce gene kiyafetlerimin cogunu ayakkabilarimin cogunu yolladim kardeslerime aman degisik degisik giysinler anneme en azindan o konuda destek oliyim dedim ama anladim asil ihtiyaci olan onlar degil benim
kendime karsim cimriyim sanirim aman ben biraz daha idare ederim diyip ogluma esime evime harciyorum parami
esimde cok kiziyor bu duruma git kendine harca bu parayi diyor

annem emekli maasi aliyor ,kiz kardesim calisiyor digeriyse okuyor annemin borcu oldugu halde bir cok seyi taksitle aliyor sonrada ödiyemiyorum diye zorlaniyor bana gelip dert yaniyor
borcu olan bi insan lcd televizyon ,kamerali telefonlar alirmi hic ???

kiz kardeslerimle artik aramda bi abla kardes iliskisi kalmadi sanirim msnleri acik oldugu zaman yaziyorum geri cevap bile gelmiyor ben onlarin ablasiyim arkadasi degilim senağlama
bi sorunum oldugunda yanimda kimse yok ..... sanki aldigim hersey yedigim her lokma onlarin gözüne batiyor kimse beni düsünmüyor ben nasolsa hep idare ediyorum ... senağlama

morallerim cok bozuk kizlar belki derdimi size tam anlatamadim ama yazdim rahatladim
beni sakin yanlis anlamayin imkanlarim olsa anneme aileme sonuna kadar destek cikarim
sonucta annem o benim .....
yazim baya uzun oldu sabredipde okudugunuz icin cok tesekkür ederim size a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
anne baba kardeş evlat....hepsi kıymatlidir...atamazsın..unutamazsın..silemezsin...elbette anamıza babamıza elimizden geldiğince maddi manevi yardım edicez...

amaaa.....eğer hep biz vericiysek orda durup düşünmek gerekir..birileri için hayatını erteleyemezsin..önce kendini düşün..bencillik değil bu..

malesef hep veren ben oluyorum ........... senağlama

canım neden kendini kullandırıyorsun, onlar 2 kişi çalışırken neden sen para gönderiyorsun ki,işe girmemişsin daha öğrencisin:1no2:nasıl aileler var anlamıyorum:kızgın:

Ailen almanyadasın diye durumun iyi diye düşünüyorlar sanırım.Ama emir verir gibi para istemesi hiç hoş değil.Damadında çekinmiyor demekki.Senin artık bir ailen var.Tabi durumun oldukça yardım edersin annene kusura bakma ama onlar mecbursun gibi görüyorlar.Durumunu açıkça anlat.Anlayacaklarını pek sanmıyorum.Ama kendini suçlu hissetme sakın.Asıl durumunu bile bile para isterken onlar kendilerini suçlu hissetmeleri lazım.Gurbette olan sensin.Orda ailenden kimse yok.Daha anlayışlı olmayı öğrenecek annen başka yolu yok.Allah yardımcın olsun arkadaşım.

ah canım yaa
neden sizin ihtiyacınız varken annene yolluyorsun
sen artık onlardan bağımsızsın seninde bir ailen bir yuvan var
bizde iki kız kardeşiz ablam arada bir destek olur para yollardı bana
evlendi evleneli en ufak bir şey istemedim isteyemem çünkü hakkımın olmadığını biliyorum
senin aileninde senden istememesi gerekirdi
bu kadar merhametli olma
bak sen kendin diyorsun lcd tv kameralı cep telefonu diye
ayrıca ihtiyaç denen şey kıyafet değildir insanın parası yokken ilk başta giyimden luksten kısar
senin kız kardeşlerine kıyafet alıp yollamanda hata
çok acil ihtiyaç olur yollarsın onların borçlarını ödemek sana kalmamış ayrıca
bence arana gerekli mesafeyi koy para istedikleri zaman ne durumda olduğunu anlat ki
yardıma ihtiyacı olan kimmiş anlasınlar..

bak arkadaşım...manen ve madden iyi olmadığın sürece kimseye faydan olmaz..en önemlisi kendine olmaz...şahsi fikrimi söylüyorum..önce kendin için bişeyler yap..ne bileyim..git beğendiğin harika bi kıyafet al..eşinle çocuğunla ilgilen..önceliğin onlar (bilhasa oğlun) olsun,bişey yapacaksan önce onlar için yap,eğer imkanın varsa sonra başkaları için yap..

bir de HAYIR demeyi öğren..emin ol bu sana çok şey kazandırır..sevgiler..

insanın anasıdır, bacısıdır, kanıdır, canıdır ama siz de insansınız.

bu kadar veren taraf olunca size ne kalıyor elinizde; sadece üzüntü, yıpranmışlık.

onlar kardeşiniz olabilir ama iki tane evladınız var.
kardeşlerinizden önce evlatlarınızı düşünmelisiniz bence.

sonuçta o evlatların orda başında annesi var.

hem madem ki yaptıklarınızı kıymeti bilinmemiş niye ikinci kere, üçüncü kere yapıyorsunuz ki.
iyilik sürekli yapılınca görev adledilir.

bence biraz da kendiniz için, kendi çekirdek aileniz için yaşayın

bazen gerçekten bencil olmak gerekiyor..
kendini yargılama ve önce kendini ve eşinle çocuklarını düşün...
asıl yardıma ihtiyacı olan sensin.
dua et bol bol, rabbim yardımcın olsun

Anne bencillik edince kardeşlerde onun ardı sıra bencillik ediyor nedense
Sizin şuanki durumunuzu düşünrek demiyorum genel olarak öyle söylüyorum.
Onlar hiçte düşkün değil neden yolluyosunki iyilik melegi bu kadar olmayın bence

Almanya da olan bi kişiye zaten fabrika sahibiymiş gibi bakıo milletimiz.:1closedeyes:

Madem onlar beni önemsemiyor değer vermiyorum ben hiç vermem
Helede evladımın rızkını kocamın alın terini hiç veremem ona bunaşakkıdı

hepinizin yorumlarina cok tesekkür ederim canlarim
haklisiniz ilk önce kendi yasantimi esimi en önemlisi cocuklarimin gelecegini düsünmem gerek
umarim onlarda beni anlarlar

Ailen almanyadasın diye durumun iyi diye düşünüyorlar sanırım.Ama emir verir gibi para istemesi hiç hoş değil.Damadında çekinmiyor demekki.Senin artık bir ailen var.Tabi durumun oldukça yardım edersin annene kusura bakma ama onlar mecbursun gibi görüyorlar.Durumunu açıkça anlat.Anlayacaklarını pek sanmıyorum.Ama kendini suçlu hissetme sakın.Asıl durumunu bile bile para isterken onlar kendilerini suçlu hissetmeleri lazım.Gurbette olan sensin.Orda ailenden kimse yok.Daha anlayışlı olmayı öğrenecek annen başka yolu yok.Allah yardımcın olsun arkadaşım.

gercekten ayni dedigin gibi cnm damadin calisip onlara bakmasi gerek ..

keske tesekkür butonlarimiz kalkmasaydi hepinize teker teker tesekkür ederim zaman ayip derdimi paylastiginiz icin kizlar :1hug: a.s.

aylardir icim icimi yiyordu bu konu yüzünden simdi ikinci bebegim dogcak onun icin annelik ve cocuk parasi gelicek umarim bu defa kimsenin bi beklentisi olmaz cünki benim o parayi iki cocugumun okullari gelecekleri icin biriktirmeye baslamam gerekiyor

canım benim tabiki annen için kardeşlerin için yeri gelince insan canını verir
ama herşey bir yere kadar şahsen benim annem bana bir yerden para gelecek
oda açıp tlf emreder gibi bana göndereceksin diyecek
ben elimde olsada göndermem o durumda
çünkü evin ayrı yuvan ayrı
eger bi insanın durumu yoksa lcd ekran tv almayıversin kusura bakma belki biraz sert oldu ama
daha yazardım ama yazmasam daha iyi olur

haklisin cnm benim kizdigim seyde bu ya borclari varsa neden hayla taksitle mobilya yada baska seyler aliniyor cok sükür esim cok destek cikiyor bana onunda destegi olmasa ne yapardim bilmiyorum
en son bundan iki üc hafta önce cok bunlamis annem borclarindan sorunlarindan benimle msnde konusurken Allah canimi alsada kurtulsam gibi seyler söyledi yaa benim dogumuma kalmis iki üc hafta hic böyle seyler söylenirmi bende bisey söylemedim annecim git bi ilik dus al dua et uyu dedim
simdi pazar günü günüm doluyor bebegimi alicam kucagima ins. duygularim cok karisik bi yandan cok seviniyorum diger yandan annemin bu haline konusmalarina üzülüyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
canım sen kafana bunları takma ,bak bebeğinin doğumuna az kalmış onu ve diğer çocuğunu düşün ailende bir gün yanlış yaptıklarını anlar inşallah

Sen öncelikle çocuğundan ve eşinden sorumlusun. Evlendikten sonra ailen ikinci planda kalmalı.... Hem ailenin de hiç iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum, anlattığına göre.. Seni kullanıyorlar...
Neden kendini kullandırıyorsun...
Ayrıca istemenin de bir adabı vardır.. Emreder gibi borç para mı istenir hiç...
Üstelik neden para veriyorsun... Her şeyi taksitle alıyorlar diyorsun... Sen iki çul üstünde yatarken onlar hiç seni düşünüyorlar mı....
Madem borçları var, gelirleri az, az harcasınlar o zaman. Herkes ayağını yorganına göre uzatmak zorunda.

Kendin giymemişin, kıyafetlerini yollamışsın. Beğenmemişler bile.... Yazık değil mi sana, eşine, çocuğunaaa.....

Benim öyle aileyi gözüm bile görmesin. Bi kuruş dahi vermem...

Lütfen bu kadar saf olma.. Herkes yolacak tavuk arar... :eek:klava:

İyi niyet dediğin de bir yere kadar... Alla alla nasıl aile bu yaaa..

güzelim annen o kadar borçlarındanbıktısa yeni borç yapmaz bu bir
ikincisi sen hamilesin senin yanında böyle konuşmaması lazım
üçüncüsüherhalde annen ben böyle konuşunca kızım bana acırda para gönderir diye düşünüyo galiba
sen kendini hiç üzme canım rahat rahat dogumunu yap
sadece şunda gelecek olan bebişini ve diğer çoçugunu düşün

ayrıca yarın öbür gün senin durumun kötü olsa ki zaten ne diyosun eşyalarımı sattım okul taksidini ödedim diye
onlar sana bu kadar özverili davranacaklarmı bide bunu düşün

Kusura bakma yaaaa. Sanada kızdım.. Çocuğun olacak, fazladan dünya kadar masrafa gireceksin... Tüm elindeki parayı göndermişsin... Eşin de işsiz...
Ev eşyalarını satmışsın, her şeyini göndermişsin...

Sen safmısın yaaaa.... Alınma ne olur ama niye kendini enayi gibi kullandırıyorsun....

gercekten ayni dedigin gibi cnm damadin calisip onlara bakmasi gerek ..

keske tesekkür butonlarimiz kalkmasaydi hepinize teker teker tesekkür ederim zaman ayip derdimi paylastiginiz icin kizlar :1hug: a.s.

aylardir icim icimi yiyordu bu konu yüzünden simdi ikinci bebegim dogcak onun icin annelik ve cocuk parasi gelicek umarim bu defa kimsenin bi beklentisi olmaz cünki benim o parayi iki cocugumun okullari gelecekleri icin biriktirmeye baslamam gerekiyor

öncelikle hayırlı sağlıklı sığhatli doğumlar diliyorum bebişinle sana.Durumunuzu ailene anlatmıyormusun? anlatıyonda onlar mı anlamıyor,malesef insanlarımız yurt dışında yaşayanları çook kazanıyor zannediyor,çocuklarını yurtdışına göndermek,gelin vermek istiyorlar bi çoğuda aileniz gibi; gitsinde bizide kurtarsın ümidindeler maalesef.İmkanınız oldğu sürece ailenize sizde yardım etmek istersiniz mutlaka ama kazancınız size anca yetiyorsa göndermemelisiniz sizinde çocuklarınız var sorumlu olduğunuz.Yukarıda yazdığınız cümlenizi(renkli olan) onaylamıyorum arkadaşım, onları değil önce kendi yavrularınızı düşünmenizi tavsiye ederim.artık ailenize anlatın durumunuzu size güvenerek borç yapmasınlar.......sizin evinizde LCD tv niz var mı?

X