Sanirim depresyondayim

ayerba

MİNİK PRENSİN ANNESİ :)
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
681
0
41
kızlar nasıl anlatsam bilemiyorum.aslında eşimle ve bebeğimle çok çok mutluyum.evde yanlızım yani eşim akşam geliyor malum çalışıyor.haatta para yetiştiremediğimiz için genelde hafta sonları ek iş yapıyor.bebiş gündüz doğru düzgün uyumuyor.çok yoruluyorum,kahvaltı zor yapıyorum,sonra eşim gelince yemek yiyebiliyorum.(allahtan sütüm kesilmiyor.su falan idare ediyorum)ama açlıktan şikayetçi değilim.eşim ilk başlarda bebişle hep ilgileniyordu.altını değiştiriyordu,geceleri bile kalkıyordu.şimdi ise gece ruhu bile duymuyor,benim kalktığımdan haberi bile olmuyor.bu da başlı başına sorun ama esas sorunum bu da değil.eşim benimle hiç ilgilenmiyor.oturup doğru düzgün konuşmuyor.durumumuz malum kalkıp biyerede gidemiyoruz,gezemiyoruz.gerçi illa gezmeye tozmaya gitmek şart değil,yürüyüşe çıksakta bana yetecek ama yorgun oluyor,işyerinden steresli geliyor,hiç bişey yapamıyoruz.bunalım takılıyorum bu aralar.ağlayıp duruyorum gece gündüz sinirlerim çok bozuk.soruyor aşkım bişeymi dedim farkında olmadan diyor,anlatamıyorum derdimi nedense..eşim çokda ii davranıyor bana.ben olay çıkarıyorum.sonra üzülüp yine ağlıyorum...
üffff nasıl anlattım bilmiyorum ama benim durumum çok kötüüüüü......

canım yok mu yakınlarda arkadaşların falan onlarla görüş derim ne bilim aynı durumu bende yaşıyorum kendimi kötü hissediyorum ama geçecek bu süreç yeni bir yaşamımız yeni bir dzenimiz var şimdi ona uyum sağlamaya çalışıyoruz o yüzden insan kendini kötü hissediyor ama bebişlerimiz herşeye değer canım sıkma cannı hepsi geçecek

bende de oluyor merak etme cok normal bi sey
hele ben olumle yani olmekle kafayi bozdum bu aralar tovbe allahim sen hayirlisi ver iycene kafayi siyirmam insallah
allahim sen sonumuzu hayir eyle insallah hayirli olumler versin kafaya taktim ben sabir sabir

Son düzenleme:
bende de oluyor merak etme cok normal bi sey
hele ben olumle kafayi bozdum bu aralar tovbe allahim sen hayirlisi ver iycene kafayi siyirmam insallah
allahim sen sonumuzu hayir eyle insallah hayirli olumler versin kafaya taktim ben sabir sabir

canımmm
aynı durum bendede varr..gunduz bende yanlızım esım cok gec gelıyo eve ısı ıtıbaıyle...banyo bıle yapamıyorum cok bunalıyorumm...depresyonda oldugumun farkındayım ve gececegını umuyorum..hatta gecen gece cok uykum olmasına ragmen agladım hepp sabaha kadar sonrada kavga ettık malesef..bende anlatamıyorum esıme anlat neyın var dıyor ama kelımeler dugumlenıyo bogazıma...bende sneın gıbı sonradan cok uzuluyorum onuda uykusuz bıraktıgım uzduum ıcın...
ısın kısacası bence canımm eslerımızz degısmedı onlar hala bızızmle ılgılenıyolar ve hala eskısı gıbı sevıyolar sorun bısde yenı hayatımıza uyum saglamaya calısıyoruzz kolay degıl ama gecıcek bıtanemmm..uzmee kendınıı..ben bugun karar verdımm sukredıcem halımee..bıanecık esıme soraaa dun ya guzelı bebegımee:asigim:a.s

Canım benim üzme kendini.erkekler bizim gibi düşünmüyorlar bizi pek anlamıyorlar kendilerini bizim yerimize koymuyorlar.Benim bebeğim henüz 15 günlük. geceleri bebek ağlayınca eşim uyanıyor ama yine uyuyor pek bana bir yardımı olmuyor.Artık ne elimi tutuyor, ne sarılıyor ,ne öpüyor,ne güzel bir söz söylüyor.Umarım kırkımız çıkınca herşey düzelir diye umuyorum.Bende çok üzülüyorum ilk günler hep eşimden gizli ağlardım ama kimin umurunda.Sen sıkma canını elbet düzelir herşey..

Canım benim merak etme doğum yapan birçok anne aynı dertten muzdarip. Bende aynı durumdayım bazen nedensiz gözlerim doluyor ağlıyorum hatta..Zamanla geçecek diye düşünüyorum. Daha yolun başındayız henüz 1 ay oldu birbibirimize alışmaya çalışıyoruz bebişler dış dünyaya adapte olmaya çalışıyorsa bizde anneliğe..Biraz sabır..:1hug:

CANIM AYNEN BENDE VAR ANLATTIKLARIN YANİ BU MİNİKLER GECE GÜNDÜZ HUYSUZ OLUNCA KAFAYI SIYIIYORSUN BENDE BEBEĞİME KZIYORUM BİR SUS DİYE SONRA SAATLERCE AĞLIYORUM NİYE BÖYLE DEDİM YAPTIM DİYE AY AY AYYYYYYYYYYYYYklava:

Canım sanırım doğum sonrası bir depresyon yaşıyorsun..
Bunu atlatmanın yolu,
Öncelikle Eşinle konuşmalısın..
Konuşamıyorsan kağıt kalem alıp içindekileri yaz ona..
Eminim işe yarayacaktır...

Yakın arkadaşların,komşuların,Ailenden birileriyle vakit geçirmeye çalış
Evine davet et
Hem değişiklik olur senin için..
İnşallah düzelirsin canım.

kesinlikle katılıyorum.bende yaşadım emin ol geçecek.eşinle konuş kesinlikle.çünkü bu dönemde ipler çok geriliyor.ağlamayan çocuğa meme vermezler.

canım birlikde vakit geçirmek birşeyler paylaşmak için illaki dışarı çıkmak para harcamak gerekmez birlikde yapabileceğiniz bi şeyler bul mesela her akşam yemekden sonra çayımızı demler eşimle balkona otururz tavlayı açarım hemen tavla oynarken sohbet ederiz benim için günün en özel zamanı bazen eşim yan çzmek ister müsade etmem benim gün içinde yaptığım beni rahatlatan mutlu edentek zaman dilimi bu hayatım derim kıyamazz
şimdi gözlerimizi bi kendimize çevirelim
acaba bebekden önceki gibimiyizz??
bi kere anne olmak biz kadınları malesef sadece olumlu anlamda değil büyük ölçüdede olumsuz etkiliyor
saç baş dağılıyorrr
suratlar gülmez oluyor
sürekli bi sızlanma şikayet oluyorr
onları adeta bir tahta oturtup bebeğimiz oluncada alaaşağı ediveriyoruz
eminim bu listeye seninde ekleyeceklerin vardır
önce kendindeki yanlışları tesbit et ve onları düzeltme yoluna git
eşin sölediğin gibi anlayışlı bir eşse mutlaka cabanı farkedecek ve oda cabalayacaktırr
ama önce onun doğumdan önceki bakılmı eşi ol tamam mı??kaydirigubbakcemile5

sanırım evde otura otura bunalmışım kızlar...

eşim işten geldi ve süpriz yaptı yemeğe götürdü,sinirim stresim gitti bir anda.mutluyum huzurluyum...

yazdıklarınız için teşekkür ederim kızlar...demekki yanlız değilmişim...her yeni anne bu sorunları yaşıyor anlaşılan.eskiden olduğu gibi eşlerimize gereken ilgiyi göstermeliyiz,onları ihmal etmemeliyiz demekki...

ben iyiki böyle bir başlık açmışım.yazdıklarınızda moral oldu bana.neler yapmam gerektiğini daha iyi anladım...

belos evet seninde dediğin gibi biraz kendime çeki düzen vermeliyim.dağıldım resmen doğumdan sonra...adama yanaşmıyorum bile,o gelincede yorgunum,uykum var deyip duruyorum 50 yıllık evli karılar gibi.canım kocam benim ya...bazen çok kızıyorum ama çokda seviyorum...

sağol canımcım

oh be üstümden bir yük kalktı sanki

patlamaya hazır bomba gibiymişim meğersem.patlamadan kurtuldum :)

a.s. a.s. a.s. a.s.

kıyamam ayerbacım bende öleyim cnm hele şu araalr bebeğimin gazı çok war o kadar bunalıyorum ki gündüz uyku yok gece yok sürekli ağlıyorum kıyamam eşim ilgileniyo benim ağladığımı görüncede üzülüyo beni sakinleştirmeye çalışıoo geçicek hepsi ilk 3 ay sabırlı olmamaız lazım yapacak başka bişi yok bende dün anenmi çağırdım gene psikolojim bozuldu hemen herşeye ağlayıveriyorumm sende sıkma canını cnm ii olduğuna sewindimm bunların hepsi geçici allah kalıcı bişi vermesin...

cnm benm bu lohusalık psikolojisinden kaynaklanıyor bende yaşıyorum her an ağlamaklıyım...kocanın sana ilgisi falan azalmamıştır sadece sorumluluğu arttığı için oda zor bi dönemden geçiyor zamanla alışırlr cnm düzene girer bak kendin sölüyosun hafta sonlarıda çalışıyor yetiştirebilmek için diyosun kolay değil cnm birde onun açısından bakmak lazım.bende maddi sıkıntı yüzünden eşimin babannesiyle beraber oturuyorum (babannesinin yanına taşındık kiradan kurtulduk) 2 yıldır 3 yıllıkta evliyim...anenmler dönünce memlekete bende yanlız kaldım eşim bilgisayarın başından kalkmıyor evde olduğunda ama arada bebeklede ilgileniyor (ilk günler gibi olmasada) hatta sabah benden kahvaltı bekliyor ikiside içerde kızım ağlıyor hiç ilgilenmiyolar sinirlendim dedim kendi kahvaltınızı hazırlayın yiyin dedim ben bebekle ilgilenicem, sonra eşim geldi bebek uyudu sandım falan dedi ilgilendi kızımızla...daha bu bitanesi bunun gibi bir sürü sorun ama kendimi üzmemeye çalışıyorum çünkü süt strese gelmiyor moralini yüksek tut cnm bebeklerimiz için yapmalıyız biz anneyiz ve güçlüyüz üstesinden geliriz herşeyin evvelallahın izniyleÇok üzgünüm çoook:hooray:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…