Sandalyelerime sakallı ipten kılıf ördüm.

honeybee123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2007
96
1

mutfak sandalyelerimin rengini ve desenini hiç sevmiyordum bu kılıfları örerek sandalyelerime degişiklik yaptım bakalım begenecekmisiniz.

Renkler herşey muhteşem görünüyor tarifi rica etsem yazabilirmisiniz böyle bakınca anlayamıyorum((Ama yazarsanız inanın yapmayı denerim hem kendi emeğimiz hemde çok güzel görünüyor ..Ellerin dert görmesin..Şimdiden çok teşekkür ederim..Şeniz

Bende teşekkür ederim canım yapılışı çok basit ilmek sayısını sandalyenin büyüklügüne göre başlıyorsun ilk 5 sırayı haroşa ördüm devamında ise iki kenarını 5 ilmek harpşa yaptım dıger ilmekler düz (tabanı yani yeşil olan kısmı 1 yumak ip yetiyor) çicegini yaprkende 8 ilmekle baladım 4 sıra hiç artırmadan devam ettim daha sonra her sırada iki tarftanda 3-4 sıra artırdım 2 sıra düz yani artırmadan ördüm son 2 sırasındada kestim böyle 5 yaprak yaptım turuncu olan yeride yapraklar gibi yapılıyor fakat yuvarlatılarak .
Çicekleri tabana dikmeden önce sandalyeyi monteli yerinden çıkartıp kenarlarına lastik yeçirip monteledim daha sonra çicekleri diktim ve içinede kabarık durması için elyaf koydum .bu kadar inşalah açık ve anlaşılır anlatabilmişimdir eğer takıldıgın bir yer olursa seve seve yardımcı olurum.

Canım açtığın konuda resim yok mu bende mi cıkmıyor acaba...
Merak ettim sandalye nasıl olmus..
Bende şimdi başladım da sandalyem için sakal ipten..Ama ben üzerine cicek nasıl yapılır görmedim...Senin anlattığından anladığım üstünde çiçek var...
Ama resim yok malesef...

Foto silinmis, Konuyu acan üyemiz fotoyu yenilemek isterseniz bize mesaj yazin öyle acalim konuyu yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…