Salon perdeleri için fikrinize ihtiyacım var.

MeLoDi

LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu!
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
16.067
9
Yeni bir eve taşınıyorum. Salonumda koltuk takımlarımın rengi fuşya, kenarları kırık beyaz deri. vitrin takımımın rengi oldukça açık. Sarı tonlarında. Daha iyi anlamanız için şöyle örnek vereyim. Tahta askılar varya onun rengi gibi. Halımın rengi pembe mor ve krem. Duvarlarda istanbul pembesi diye bir renge boyadık.
Çok pembe oldu diyeceksiniz ama ben pembe hastasıyım salonda. Şimdi perde yaptırmak istiyorum. ne renk yaptıracağıma karar veremedim. Aklımda 2 renk var. Siyah ve gri. Sizce hangi renk güzel olur. Başka renk önerisi olan varsa yazsın lütfen.
Yatak odam mobilyaları kahve, duvar lila perdeleride mor düşünüyorum.

bence salon perdelerının fonlarını fusya,mor tonlarında yaptırabılırsın tulunude krem.sıyah yada grı uyumsuz olur gıbı gelıyor ama yıne de senın tercıhın bence.yatak odana lıla olabılır..

Bence fonları kırık beyaz olsun benimkiler kadife ama yakından bakınca deri deseni var gibi güzel olur koltuklarınla
Tülünüde mor pembe yaparsın....

benim evimde hep pembe tonlarında ben ise baya bi uğraslardan sonra bir türlü karar verememiştim ne olacağına dair perdelerin ve bi kaç perdeciyi gezdikten sonra karar verdim salon perdem fon fusya ,tülü ise pembe çiçekli çok ama çok hoş oldu ve rustikli yaptırdım. rustik gercekten farklı bi hava verdi eve
benim koltuklar fusya kenarları kolluk kısımları krem masa gümüşlük aynalık falan mobilyalarda hep akça agactan halılarım pembe kenarlı ortası krem pembe çiçekli benden sana tavsiye sakın beyaz yada siyah yaptırma perdelerini çok aykırı duruyo
taç' ın kataloğunada bakarsan pembe ağırlıklı mobilyalara pembe perdeler kullanmıslar
ben birde öyle kolay kolay birseyi beğenmem ama perdelerim gercekten cok sık durdu tavisye ederim sana rustiği krem seçip fonunu fusya secip tülünüde pembe çiçekli yaptırabilirsin bence güzel olur

dün perde renklerine baktım koltukların koyu tonları ile uyumlu ve hemen hemen aynı renk.
fuşya rengini ilk etapta bende düşündüm ama çok pembeye boğulacak diye düşündüm. çünkü duvarlarda pembe.
yatak oda duvarım lila tonlarında perdem mor olsun diye düşündüm.
tam karar veremedim ama bu öneriler aklımda olacak.
teşekkür edrim yorum yazan arkadaşlarıma.

bence salon perdelerının fonlarını fusya,mor tonlarında yaptırabılırsın tulunude krem.sıyah yada grı uyumsuz olur gıbı gelıyor ama yıne de senın tercıhın bence.yatak odana lıla olabılır..

Benim gibi bir ev döşüyorsun..Oturma salonum uçuk pembe ve krem mobilyam koyu kahve oldugu icin perdelerimi koyu kahve tüllerimide krem yaptırdım halı ve mobilyayla denge kurmak için...Yatak odası içinde perde de mor boğucu olabilir pembe lila tonlarını dengelemek icin pastel krem kahve tonlarını düşünebilirsin.. Ben denedim :)

X