Saliha bir kul olabilmek için

ikincielci

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2015
2.212
1.209
34
Arkadaşlar, ben Allahtan bir sürü şey istiyorum ama onun istediklerini bir türlü yapamıyorum. Şeytanı, nefsimi yenemiyorum. Namazım yok, ara sıra dua ederim ama aklıma gelirse ya da bir isteğim varsa. Başım zaten kapalı değil.

Gönlüm birşeyler yapmak istiyor ama hep kolaya kaçıyorum erteliyorum. Ne olur bana ve benim gibi olanlara hidayet için dua edin. Allah da sizin ne arzunuz varsa hayır kılsın nasip etsin. Amin

Edit: hayatımda bir sürü değişiklik meydana geldi. Önce şubat ayının ortasında başımı kapattım. Çok şükür kapalıyım. Sonra hemen namaza başladım. Sürekli kılardım. Mart ayında hamile olduğumu öğrendim çok mutlu olduk. Çok güzel bir hamilelik geçirdim. Sonra biraz hamileliğim ilerleyince namazı tekrar bıraktım. Çok kılmak istedim ama nefsimi yenemedim. Yeni bir ev aldık hamileliğimin son dönemlerinde oraya taşınacaktık. Taşınınca namaza da başlayacağım diye düşündüm. Tam taşınacağımız günün gecesi doğum başladı. Ama hevesle bekleyip hayalini kurduğumuz sona ulaşamadık. Bebeğim daha doğamadan karnımda vefat etti. Şimdi çok mutsuz üzgünüm ve özlemle doluyum. Namazlarımı kılmadım günahlar işledim diye melek bebeğime haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Pişmanım ama zaman geri dönmüyor. Artık herşeyi düzeltmek istiyorum. Bebeğimle cennette kavuşabilecek bir insan olmak istiyorum.

Bana günlük çektiğiniz zikirleri, Yaptığınız ibadetleri anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ertelemeyin ilk basta duzene oturtmak zor olabilir gerekirse gunluk bir cizelge olusturun arti eksi olarak işaretleyin eksileri gorunce artiya cevirmek icin kendinizi duzeltmek icin uğraşacaksınız muhtemelen ve bu iyi bir baslangic
Evet, eşim beş vakit kılar maşallah ama ben bir türlü başlayamadım. :KK43:

Ertelemeyin ilk basta duzene oturtmak zor olabilir gerekirse gunluk bir cizelge olusturun arti eksi olarak işaretleyin eksileri gorunce artiya cevirmek icin kendinizi duzeltmek icin uğraşacaksınız muhtemelen ve bu iyi bir baslangic
Mantıklı. Nasıl bir çizelge olabilir acaba örnekle gösterebilir misiniz?

Bende uzun süre bu hisle yaşadım hep namaza başlayıp bıraktım son Zaman'lar kendimi çok yorgun mutsuz hissediyordum şimdi tekrar başladım inşallah hiç bırakmam ama şöyle bişey var namaz kılmaya başlayınca hep işlerim yoluna giriyor kalbim ferahlıyor şuanda iki gündür sabahları Mutlu oluyorum çünkü namaz kılarken insan günaha girmekten kaçınıyor olaylara daha farklı tepki veriyor karşındakini kolayca kıramıyorsun daha affedici hoşgörülü oluyosun namazlarını kılmaya çalış canım bi vakit kaçırınca bırakma. Bide ben kitap okumayı severim
Şuan Allah de ötesini bırak kitabını aldım güzel tavsiye ederim

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    32,2 KB · Görüntüleme: 217
Bende uzun süre bu hisle yaşadım hep namaza başlayıp bıraktım son Zaman'lar kendimi çok yorgun mutsuz hissediyordum şimdi tekrar başladım inşallah hiç bırakmam ama şöyle bişey var namaz kılmaya başlayınca hep işlerim yoluna giriyor kalbim ferahlıyor şuanda iki gündür sabahları Mutlu oluyorum çünkü namaz kılarken insan günaha girmekten kaçınıyor olaylara daha farklı tepki veriyor karşındakini kolayca kıramıyorsun daha affedici hoşgörülü oluyosun namazlarını kılmaya çalış canım bi vakit kaçırınca bırakma. Bide ben kitap okumayı severim
Şuan Allah de ötesini bırak kitabını aldım güzel tavsiye ederim
Allah ayırmasın bu yoldan. NAsıl başladınız peki tekrar

Canım başlasammı başlamasammı Nasıl yapıcam yine bırakırmıyımdedikçe başlayamazsın şeytan vesvese verip durur ağırlık basar başka işin çıkar namazı gözünde büyütükçe büyütürsün şükredecek okadar şeyimiz varki en azından bu mesajı okuyabiliyosun cevap yazabiliyorsun bunun Şükrü için neyapıyoruz? ayrıca namaz bi tercih meselesi değil Allahın emri hemen kalk abdest al bu akşam namazıyla başla

Canım başlasammı başlamasammı Nasıl yapıcam yine bırakırmıyımdedikçe başlayamazsın şeytan vesvese verip durur ağırlık basar başka işin çıkar namazı gözünde büyütükçe büyütürsün şükredecek okadar şeyimiz varki en azından bu mesajı okuyabiliyosun cevap yazabiliyorsun bunun Şükrü için neyapıyoruz? ayrıca namaz bi tercih meselesi değil Allahın emri hemen kalk abdest al bu akşam namazıyla başla
İş yerindeyim gece çıkacağım eve gidince yatsıyla başlayayım inşallah

Arkadaşlar, ben Allahtan bir sürü şey istiyorum ama onun istediklerini bir türlü yapamıyorum. Şeytanı, nefsimi yenemiyorum. Namazım yok, ara sıra dua ederim ama aklıma gelirse ya da bir isteğim varsa. Başım zaten kapalı değil.

Gönlüm birşeyler yapmak istiyor ama hep kolaya kaçıyorum erteliyorum. Ne olur bana ve benim gibi olanlara hidayet için dua edin. Allah da sizin ne arzunuz varsa hayır kılsın nasip etsin. Amin
Ben de üniversitedeyken öyleydim canım. Basım acıktı, namaz kılmazdım. Kilanlari gördükçe içime dert olmaya başlamıştı. Bir gün sabah namazına kalktım. Daha kolay olur diye düşünüyordum. Bir kere kıldım. Sonrasında sadece sabah namazı kılarak devam ettim. Ondan sonra diğer vakitleri de kılmaya başladım. Ama basım acıktı. Dışarıda okulda olduğumda vakitleri geçirip kılmıyordum eve gelince kaza kılıyordum. Neyse bir gece öyle bir sıkıntı geldi ki içime tarifi yok. Sıkışmış gibiydim. Ölsem de yaşasam da kurtuluşum yok sıkışmış gibiydim. Uyudum bir şekilde. Rüyamda bayram namazına yetişmeye çalışıyordum. Son iki dk diye ses geldi. Hemen saf tuttum. Kılmaya başladım ki başım açık diye telâşlandım. Uyandım. Rüyayı arkadaşıma anlattım. Onun desteğiyle kapandım. O gundur bugundur namazlarımı daha rahat kılıyorum.
Senin de içinde bulunduğun durumun hoşuna gitmemesi çok iyi. Bi yerden başlaman için fırsat. Allah en güzel şekilde istediklerine kavuştursun canım.

Az önce bir yazı okudum. Bir vakit namazı kılmamanın ahiretteki cezası dünyadaki 80 yıl sürüyor diyor. Elbette cezada korkup yapmıyorum ama bu da bir gerçek ve kimse bunu yaşamak istemez
Kimisi cezadan korkup yapar, kimisi ödüle imrenir yapar, fark etmez sizi ne teşvik edecekse o tür yazılar okuyun.

Ben de üniversitedeyken öyleydim canım. Basım acıktı, namaz kılmazdım. Kilanlari gördükçe içime dert olmaya başlamıştı. Bir gün sabah namazına kalktım. Daha kolay olur diye düşünüyordum. Bir kere kıldım. Sonrasında sadece sabah namazı kılarak devam ettim. Ondan sonra diğer vakitleri de kılmaya başladım. Ama basım acıktı. Dışarıda okulda olduğumda vakitleri geçirip kılmıyordum eve gelince kaza kılıyordum. Neyse bir gece öyle bir sıkıntı geldi ki içime tarifi yok. Sıkışmış gibiydim. Ölsem de yaşasam da kurtuluşum yok sıkışmış gibiydim. Uyudum bir şekilde. Rüyamda bayram namazına yetişmeye çalışıyordum. Son iki dk diye ses geldi. Hemen saf tuttum. Kılmaya başladım ki başım açık diye telâşlandım. Uyandım. Rüyayı arkadaşıma anlattım. Onun desteğiyle kapandım. O gundur bugundur namazlarımı daha rahat kılıyorum.
Senin de içinde bulunduğun durumun hoşuna gitmemesi çok iyi. Bi yerden başlaman için fırsat. Allah en güzel şekilde istediklerine kavuştursun canım.
Amin duanız için. Okurken türlerim diken diken oldu. Namazınızda bana da dua edin nokur

Su an yatsiyi kilip sabah namazina da alarm kurup guzel bir baslangic yapabilirsin
Akşamı iş yerinde bütün imkansızlıkkara rağmen ne güzel kıldım ama eve geldiğim an yine eskiye döndüm üşenip kılmadan yattım :KK43:

Selamun aleykum kardeşim düşünmekle bile çok güzel bir başlangıç yapmissin Rabbim devaminidaben güzel şekilde getirmeyi nasip etsin , bi kaç kelime tavsiyede bulunacagim namaz kilmaya usenince nefse uymaya yeltenince aklina getir lütfen sabah ve yatsi namazini kilmamamak munafiklik (dili ile inandigini soyleyen kalbi ile inanmayan kişi ) alametidir (munafik nedir kisa bir arastirma gapmani tavsiye edrim )munafiklar sabah ve yatsi namazinda isiggi yakar ancak kilmazlarmis Peygamberimiz zamanında, ve bir hadisi şerif te yatsiyi kilmadan yatan kişinin kulagina şeytan( af edersin )isemistir buyruluyor ve başka bir hadisi serif namaz dinin direğidir kim namazi kilarsa dinini ayakta tutmuş olur kimde namazi terk ederse dinini yikmis olur ,

Namazla ilgili çok hadisi serif var kisa bir araştırma yapip küçük postitlere yazip göz önünde bazi yerlere asabilirsin

X