Salat- ı tefriciye hakkında 1 soru. Lutfen bi bakabilirmisiniz...

Morrmeneksee

Herşey sadece bir rüya 🕊️💜
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2018
8.471
17.167
Oncelıkle hayırlı aksamlar diliyor Rabbim tüm hacet ve dualarınızı kabul etsın diyerek sorumu sormak istiyorum. ALLAHIN izniyle 4444 salat-ı tefriciyeye baslamaya niyetlendım fakat aklıma takılan 2 soru var bunlardan

1. Her okuyusumuzda besmele cekmek gerekıyormu?
2. İse dıkkatımı ceken normal okunusu ıle Arapcasını karsılastırdıgımda bı takım degısık okunusu var. Yanı Arapcası tevcıdli. Arapcasına gore mı okumak geriyor yoksa normal turkcesıne gore de okuyabilir miyiz? Allah sımdıden razı olsun

Merhabalar her çektiğinizde besmeleyle gerek yok diye biliyorum, ben kendim Türkçesine göre okdum Allah a bin şükür bi kaç duam kabul oldu bunun vesilesiyle, Allah bilir tabi, size tavsiyem 1 hafta da bitirin cuma günü sela ile ezan arasında cocuk ya da yaşlı sevindirerek, etrafınızda onlarda olsn oyle teslim edin Allah oldu sevinci yaşatır inş

Allah razı olsun canım vaktını ayırıp cevapladığın ıcın.. Bu aksam basladım ınsallah dualarımız kabul olur. Bu mubark ayda

Canım eğer Arapça okumasını biliyorsan yani kuran okumayı biliyorsan arapçasından okumak daha iyi.. Fakat bilmiyorsan Türkçesinden de okuyabilirsin tabi ki.. Zaten bir süre sonra ezberliyorsunuz daha rahat gidiyor..

Sayı konusunda çok dikkat edilmemiliymiş ne bir tane fazla ne bir tane eksik olmamalıyıimış.. Bende araştırmıştım bu sayılı okunan dualar hakkında.. Orada diyordu ki nasıl ki bir kapıyı açmak için kullandığımız anahtarın dişleri belliyse aynı şekilde okuduğumuz duaların da sayısı belliymiş.. O anahtarın o tırtıklı yerinde bir fazlalık veya noksan olursa o kapıyı açmaz, yaptığınız duaların sayısında da aynı şekilde eksik veya fazlalık olmasın diyordu..

Bemele konusunda da ben hep besmele çekerek okuyorum.. Besmele çekilmeli diye biliyorum.. Yani hepsinin başında besmele çekilmeli diye biliyorum ama birinden duyduğum şey bu.. Araştırmadım bunu.. İçiniz rahat olsun diye çekin sizde bence..

Rabbim her ne niyetle okuyor ya da okuyacaksınız muradınızı versin inşallah

Allah razı olsun arapcasından ezberledim sayı konusundada cok vesveselı bır ınsanım sureklı eksık veya fazla mı okudum düşüncesine kapılıyorum fakat hocalar onemlı olan nıyet bilmeyerek yapılan hatadan dolayı Allah kabul eder dıe soyluyolar fazla okuduğunu dusunuyorsanızda peygamberimize bagıslayın dıerek nıyet edın dıe okudum bende. Bence tamamen iradeye baglı dıe dusunuyorum 4444 tane okumak duamızda ne kdr ısrarcı oldugumuzu simgeleyen bir durum bnce yoksa okuyamayıp pes etmekte
var direnip o rakama ulasmakta. Allah cumlemızın duasını kabul etsin cevabın ıcın cokkk tesekkur ederim

Bu bir salavattir ve salavatlarda besmele cekilmez. En basta baslarken isterseniz cekebilirsiniz.

Allah kabul etsin.

- Salavat olduğu için Her okumanda besmele çekmene gerek yok
- Arapçasına göre okumanız daha iyi ve doğru olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…