Bahçe Bakımı ve Çiçekler Saksıdaki sardunyalar hangi aralıklarla sulanmalıdır?

Dumaaam

Can oğlum...
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2011
937
607
Arkadaşlar merhaba;

Balkonum için yeni sardunyalar aldım, bugün de saksılarına diktim.
Nette çok sulanmasının kök çürüğüne neden olacağı yazıyor. Ancak geçen yıl aldıklarım hiç gelişemeden buruşup öldüler :KK14:. Bu yıl böyle olmasını istemiyorum.

Kısaca sorum şu: ne sıklıkla sulamalıyım ve su miktarı yaklaşık olarak (bir bardak, 250 ml vs gibi) ne kadar olmalı?
Ayrıca sardunya konusunda her türlü tavsiyenize de açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Sardunyalarınızı toprak kurudukça sulayın.Parmağınızı bir santim kadar toprağa batırın ,parmağınıza toprak bulaşmıyorsa ,nemli değilse sulayın.Suyu verdiğinizde alttaki tabağa su gelince yeterlidir.

Sardunyalarınızı toprak kurudukça sulayın.Parmağınızı bir santim kadar toprağa batırın ,parmağınıza toprak bulaşmıyorsa ,nemli değilse sulayın.Suyu verdiğinizde alttaki tabağa su gelince yeterlidir.

Geçen yıl sularken, altındaki tabaklardan su çıktığına hiç şahit olmamıştım. Demekki su yeterli gelmemiş, o yüzden bozulmuşlar. Söylediklerinize dikkat edeceğim, teşekkürler :KK16:.

Aklıma takıldı şimdi : bu durumda her sulamada saksının altından su gelmeli mi?:KK6:

X