Bahçe Bakımı ve Çiçekler Saksı Toprağındaki Solucanlara Çözüm Önerisi

mikelaze

bir gün gelir...
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2010
951
11
Arkadaşlar çiçekleri çok seviyorum ve salonumda elimden geldiğince bakmaya çalışıyorum.Çiçekçiden aldıktan sonra parlak,çiçekli olan çiçekler bir ara zayıfladılar,kötüleştiler.Resmen çiçeklerim ölmesin diye çok uğraş verdim.Hamdolsun Yelken çiçeğimle,Anthorium çiçeğim kendisine geldi.İyice yapraklandılar.Yavaşta olsa tek tük çiçek vermeye başladılar.Yelken çiçeğim 2 beyaz tomurcuk büyütüyor.Görünce çok sevindim

3 küçük saksımda da değişik çiçeklerim var.Ama henüz büyüme aşamasındalar.Daha önce saksılardan birisinde solucanlar görmüştüm.Su dolu kovada bir saat bekletip aldım.Bir kısmı çıkmıştı.Ama şimdi tek tük yine var.Dün saksılarını boşalttım.Toprağı kabarttım.Baktım solucan görünmüyor.Sadece bir tane gördüm.Onu da çıkarttım.Tekrar saksılara çiçeklerimi diktim.Ama şimdi içime kurt düştü ya solucan vardı da ben göremediysem diye :18: Halam aspirin koy toprağa ölürler dedi.Ama internette araştırdım.Aspirin çiçeği felç ediyormuş.Önermiyorlar.

Acaba toprağını değiştirsem mi? Ya da limon,sarımsak,sigara külü koyanları okudum.Birisi kibrit çöpüni de tavsiye ediyordu.Sizin bizzat deneyipte başarılı olduğunuz yöntemler var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…