Sağlık kuruluşunu 4 gün kapatan yetkililere teşekkürler...

realist

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.073
132
63

O çığlıklar tatili böldü
Erdoğan Abant'tan talimat verdi, vücudu yanan çocuğu para için bekleten tıp merkezi kapatıldı

Adana'da tüpgaz yangınında önceki gün çeşitli yerleri yanan İbrahim (8) ve kuzenini, 230 YTL sevk parasını veremedikleri için acılar içinde bekleten Özel Hacettepe Tıp Merkezi, TV'de görüntüleri izleyenlerden büyük tepki gördü.

ERDOĞAN BAKAN'I ARADI
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kısa bir tatil için Abant'ta bulunan Başbakan Erdoğan'ın olayı duyunca kendisini aradığını belirterek "Gereken bilgileri verdim. Sonra da Adana İl Sağlık Müdürlüğümüz harekete geçti" dedi.

Bugün çok gazetede ilk sayfadan verilen bir haber bu!..
Ben şahsım adına önce başbakanımıza,sağlık bakanımıza,Adana valiliğine ve Adana il sağlık müdürlüğüneteşekkürü borç bilirim..Çünkü bu talimatla,tıp merkezi 4 gün süre ile kapatıldı.
Madalyonun öteki yüzü de sanırım şu:Herkes her ihtimale karşı çantasının bir köşesinde mutlaka birkaç adet basın kuruluşunun telefon numarasını bulundursun,çünkü bazen bu kadar şanslı da olmayabiliyorsunuz!...Ama bir gerçek de şu ki,o çocuğun acı içindeki çırpınışları beni çok üzdü!..

Son düzenleme:
benı çok yaraladı bu tablo..4 gün az geldı bana hemde çok az...

Üzülerek izledim sanki o acıyı bende hissettim..Can bu yaaa hiçbirşey ondan daha değerli olamaz. Ama bizim ülkemizde böyle değil işte. Paran varsa itibarın var eğitimin var sağlığın var..Herşey var yani.....
Parası olmayanlar bu ülkede adam gibi yaşayamayacak...
Ne kadar şanslı olabilirki o yavrucak. Acı yaşadı onuru kırıldı...4 gün boyunca kapatılmış kapatılmasına da olan oldu bikere...İnsan gibi muamele görmek için illa basının haberdar olması ya da büyük makamlardan birilerinin bilmesi mi gerek..Onlar olmadan insan gibi muamele göremeyecek miyiz. Nasıl vicdandır bu anlamam...
Düzen böyle biri kapatılır diğeri açılır....
Özel hastaneler bana göre tam bir ticarethane...Amaç maddiyat. İnsan sağlığı sonraki mesele..

Başbakanın;

'' Vatandaşımı bu şekilde hastane kapısında bekletenlerin alnını karışlarım'' dediğini ve kapatma talimatı verdiğini haberlerde izledim..

Yaralı bir hayvan gördüğümüzde seferber oluyoruz millet olarak da, insanların bu şekilde can derdine düştüğü durumlarda, beklemeye geçiyoruz nedense..:1no2:

İlgilenen herkese ben de teşekkür ederim.a.s..

ne 4 günü olur mu bir daha açılmamak üzere kapatılmalıydı.. bunlara insan demeye utanıyorum resmen YARATIK BUNLAR..

Dün de başka hastanedeki olay için genelkurmay başkanı devreye girdi.Ben bugün ona da teşekkür ediyorum.Dediğim gibi medyadan uzaklaşmayan kazanıyor.Dilerim tüm sağlık görevlileri vazifesinin hakkını verir!... .

Son düzenleme:
Her görevli gereken duyarlılığı bu şekilde gösterse ve keyfi uygulamaların bedelini her kesim ödese,o zaman daha güzel olacak...Böyle doğru politikaları her zaman görelim...

X