Sağlık Karneleri Yürürlükten Kalkıyor

AttaQue

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
2.710
21
Önümüzdeki aydan itibaren sağlık karnesi kalkacak ve bütün işlemler kimlik numarasıyla yapılacak.

Sosyal güvenlik kurumlarında, uzun kuyrukların oluşmasına sebep olan ‘kırtasiyecilik’ işlemlerini tek tek sona erdireceklerini açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ilk olarak Ocak ayından itibaren sağlık karnesi uygulamasına son verileceğini kaydetti.

Sağlık karnesi uygulamasına son verilecek olması sebebiyle şu anda karne yenilemesi de yapılmıyor. Sağlık karnesi bitenler ya da yeni karne çıkaracak olanların kimliklerinde TC Kimlik Numarası yazıyorsa, karne edinme zorunluluğu kaldırılacak. Hastanelere sadece kimlik ile başvuru yapılabilecek. Bu uygulama 2008 yılı sonuna kadar devam edecek. 2009’dan itibaren de herkese bir manyetik kart verilecek ve bütün işlemler bu kart üzerinden yapılacak.

Arkadaşlar az önce haberim oldu bundan.
Alıntı : Ozan Vural
editor@realage.com.tr

Umarım yararlı bir uygulama olur , hayırlı uğurlu olsun.

sağlık konusunda atılan önemli adımlardan biri daha.
a.s. teşekkürler paylaşımın için.

Kimliğimde TC vatandaşlık No yok (2000 yılında değiştirmiştim, evlendiğim için), o zaman vatandaşlık nosu filan yoktu daha doğrusu. Değiştirmek lazım demekki:1closedeyes:

Güzel bir uygulama, inşallah yüzlerine bulaştırmazlar.

güzel bir uygulama inşlh fiyaskoyla sonuçlanmaz,karışıklıklar çıkmaz...

bu ay içinde iki kez aldım,karnem dolduğu için yeniletmiştim hiç kullanmam gerekmeden atama yoluyla başka bir kuruma geçiş yaptığım için yenilemem gerekti ve hiç böyle bir uygulamadan bahsedilmedi nüfus cüzdanımda kimlik numaramda yazılı

bir de başlasa da şu "karne nerde evde hooooooop geri dön :)" den kurtulsak
:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…