Sağlık forumunda cvp bulamadığım soru

sivastrabzon

hem şiirsin sen, hem şair..
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2017
2.705
9.771
İyi geceler..
Başlıktan da anlaşılacağı üzere sağlık forumuna uygun olduğu için orada konu açtım ama bir gündür cvp alamadığım içinnburda yeniden acmak istedim. Konu aynen şöyle:

Kayınvalidemin kolu uzin zamandır ağrıyor, banyoda lifleyemiyorum bile ağrıdığı için. Sürekli üstüne yatmaktan olduğunu düşünüyorduk ama (yatağa bağımlı değil) ama diğer tarafına da aynı şekil ve sıklıkta yattığı halde diğer kolunda sorun yok. Yaşlılıktan dolayı kollarında sarkma var. Ama rahatsızlından dolayı çok da tarif edemiyor ağrısını..

Doktorangötürmek istiyoruz ama hangi branşın alanına girer, kestiremiyoruz. Bir doktora

Sabah ilk iş hastaneye gitseniz danışmadan yardımcı olurlar,yaşı ilerlemişse 65 üstü,öncelik de tanırlar.

Benim babamın da kolunda ağrı vardi . 182 yi aradik Once genel cerrahi veya dahiliyeden randevu almalısınız dediler daha sonra ordan yönlendirme yaptılar . Cok gecmis olsun

Sabah ilk iş hastaneye gitseniz danışmadan yardımcı olurlar,yaşı ilerlemişse 65 üstü,öncelik de tanırlar.
Sigorta hastanesine giseceğimiz için pek emin değilim yardımcı o!acaklarından doğru yönlendireceklerinden.. Kayıt alırken basit bir soruda bile ilgjsiz kalıyorlar bazen..

Bencede genel cerrahi ilgulenir hatta aile doktorunuz yokmu?ona giderseniz o sizi ilgili alanlara sevk eder

Fizik tedaviye gidin.

Kesınlıkle ortopedı :) benım annemınde dırsegınde bı problem vardı dedıgınıze benzeyen tenıscı hastalıgıymıs bı makınaya baglayınca ısınla mı sınyalle mı ne tedavı edılıyrmus :) gecmıs olsun bıze tanıyı ortopdı kydu

Ağrı nasıl bir ağrı
Uyuşma gibi mi
Yoksa bir şey taşımış gibi mi
Şimdi bunun için bir kaç bölüme gitmelisinix
Kas ağrısı gibi bir şey ise ortopedi fizik tedavi
Uyuşma gibiyse beyin cerrahi ve kalp damar ccerrahisi
Beyin ve kalp damarı ihmal etmeyin derim yaşı ileri ise

Gecmis olsun. Ortopedi, fizik tedavi olur oraya gidin. Sonucta fiziksel agri. Ordan sinuc alamazsaniz ordaki doktor sizi baska servise yonlendirecektir.

Kendisi alzemhier hastası, konuşurken veya anlatırken kendini tam ifade edemiyor, ağrısını da.tarif edemiyor.. Bu yüzden biz de anlayamiýoruz. Ama biraz sert dokununca ağrıdıgını ve zaman zaman vurduğunu anlayabiliyoruz sadece

O zaman siz ne olur ne olmaz hepsine gidin.
Ama ilk gideceğiniz yer beyin cerrahı olsun
Fıtık tipi bir şey olabilir

Ailede damar sertliği ve ya kalp hastalığı geçmişi varsa kalp damara da mutlaka gidin.

Ilk once beyin cerrahi gidin.Uyusma sıkısma sinirlerden kaynakli bir agri olabilir.Orasi gerekirse fizik tedaviye yonlendirir.Alzhemier varsa ilac kullaniyor mu?Bir de norolojiye randevu alip onu da kontrol ettiriverin ilaclarinin gidisatini.
mhrs.com dan ucretsiz randevu alirsiniz.

Ortopedi fizik tedavi... Hareketsiz biri ise kas sıkışması olabilir yukarıya doğru kaldirabiliyormu kolunu.. Aelini başının üstünden kulağına degdiremeyecek durumdaysa tahminen öyledir...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…