Sağlığınıza ne kadar düşkünsünüz?

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.815
30
Sağlığınıza ne kadar düşkünsünüz?
Bazıları bitki çayından başka bişey içmezler ya, hazır çorbaları, bulyonları tüketmezler, sağlıklı olmak için hep sebze yerler, hatta bazıları abartıp kullandığımız tahta kaşıkları bile kullanmazlar bakteri yuvası diye.
Bazen bende sağlıklı olmak adına dikkat ediyorum ama bazende ne kadar dikkat etsende dert seni buluyor mutlaka yaşlılıkta hastalanıyorsun diyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, ilerisi için dikkat ettiğiniz yada benimsediğiniz bir yaşam tarzı var mı?yerimseniben

ben kolay kolay hasta olduğumda bile, doktora gitmem.genelde hep zorla eşim beni doktora götürür.sağlığıma hiç dikkat etmem.
etrafımdaki insanlara durmadan öğüt veririm ince giyme,atletini giydinmi,öksürüyorsan şunu yapayım sana hemen geçer yok gripsen hemen bakarım neyapabilirim diye ama kendime gelince ilaç bile içmem.:1rolleyes:
yemeye gelince hamburgere hayır diyemem.:sm_cool:haftada bir gün mutlaka yerim.sigara kullanıyorum
iyi olarak söyleyebileceğim tekşey hazır çorba,et tavuk bulyon,sanayağ,yağlı et ,sakatat kullanmam.:icecream:
gerçektende sağlığımı hiç düşünmüyormuşum yazınca anladıma.s.

Dikkat etmek gerekiyor tabi ama fazlada abartmamak lazım bence. sakınan göze çöp batarmış misali. küçükken annem çok fazla üstümüze düşerdi. hasta olursunuz diye. inadınada sürekli hasta olurduk. en sıkı giyinen ben, en çok hasta olanda yine ben olurdum.. :1rolleyes:
Yediğimize, içtiğimize dikkat etmemiz gerekir. sigara, alkol vs. uzak durmalı.. ama toplum olarak çok dikkat ettiğimiz söylenemez tabi.. birde hep son anda doktora gideriz. iyice fenalaşınca.. :sm_cool:

Malesef dikkat etmeyenlerdenim.Bitki çayı hiç sevmem tüketmem,yoğurt süt tüketimim sıfır denecek kadar azdır.Margarin kullanırım,hazır çorba bazen,ama sadece bulyon kullanmam onuda sevmediğim için cola içer cips yer bilumum nerde zararlı şey var onları severim.......Durumum vahim gibi gözüküyor

Sağliğima Oldukça Dikkat Ediyorum.sik Sik Doktora Gidiyor Tüm Kontrollerimi Yaptiriyorum.yediklerime De Dikkat Ederim Asla Yağli Et Yemem Izgara Tercih Ederim.ama Bulyon Kullaniyorum Artik Sağliğa Ne Kadar Zararli Bilmiyorum....SİGARA İÇMEM ALKOL TÜKETMEM ÖYLE PEK KOLA FALAN DA İÇMEM
Sağlikli Günler Diliyorum

Bende sağlığına dikkat etmeyenlerdenim. Ne kadar dikkat edeyim desemde edemiyorum. Allaha çok şükür öyle kolay kolay hasta olmam olsamda hiç önemsemem. Herkes ilerde çekersin diyorlar ama yinede bildiğimden şaşmıyorum
Çok yanlış yoldayım.:a015:

hasta olana kadar sağlığının kıymetini bilmeyenlerdenim. kahvaltı alışkanlığım yoktur.banyo yapıp ıslak saçla kışın bile dışarı çıkarım.içime atlet yada body giymem. evde taşa çorapsız basarım vs. ama kızım ve eşim için kendi yapmadıklarımı yaptırırım. kahvaltı ettiririm. kat kat giydiririm. tek iyi alışkanlığım dışarda dahi olsa sık sık el yıkarım ve eşime kızımada yıkatırım. bir de yürümeyi severim.spor ayakkabılarım ayağımdaysa saatlerce yürüyebilirim.unutmadan yazayım evde yada dışarda (misafirliktede olsa) kola içmem ve içirtmem.

bende dikkat etmem canim,kolay kolayda hastalanmam allaha sukur,ama bir agrim olursada mutlaka hemen doktorada giderim,sevgilerrrrrrrrr

ben sağlığıma dikkat ederim,mesela her gün yeşil çay içerim.sigara asla ağzıma sürmem,içki de içmem.içecek olarak sadece su içerim,dışarı çıktığımda da meyvesuyu içerim.asitli içecekler kesinlikle tüketmem.sonra bol bol yoğurt yerim.yürüyüş yapmaya çalışırım,elimden geldiğince her yere yürürüm.abur cubur tüketmemeye çalışırım mesela cips,bisküvi falan tüketmem.ama tek zaafım tatlı,çikolata yerim sık sık. bir de yeterince sebze-meyve tüketmiyorum maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…