Gebeliğe Hazırlık Sağ yumurtalık ağrısı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Ocaksubatmart

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2023
47
8
Arkadaşlar merhaba. Eşimle 3 gün önce ilişkiye girdik. Bat 16 ocak. Sağ yumurtalığımda bıçak saplanması gibi bir ağrı var girip çıkıyor sürekli. Böyle bir gebelik belirtisi yaşayan oldu mu? Geçen ay da bunu yaşadım ama regl oldum.

Arkadaşlar merhaba. Eşimle 3 gün önce ilişkiye girdik. Bat 16 ocak. Sağ yumurtalığımda bıçak saplanması gibi bir ağrı var girip çıkıyor sürekli. Böyle bir gebelik belirtisi yaşayan oldu mu? Geçen ay da bunu yaşadım ama regl oldum.
Bat 16 ise şuan gebelikten söz edilemez. Yumurtlama olma ihtimaline karşı değerlendirin derim.

adetine 10gün var yani gebelik şuan imkansız. Yumurtlama sancısıdır

Peki neden imkansız bilmediğim için soruyorum
Çünkü eğer döllenme gerçekleşirse zaten adete 10 gün civarı varken gerçekleşir. Yani daha yeni gebelik başlamak üzeredir. Bu yüzden daha rahme yerleşmemiş embri kana hcg hormonu salmaz. bu yüzden hiçbi testte çıkmaz gebelik. çünkü oluşmamıştır henüz. Zaten genellikle enn en erken adete 2 gün falan varken çıkar. cogunlukta adet gününden sonra belli eder testlerde. 10gün o yüzden imkansız bir zaman dilimi :))
haa binde bir ihtimal erken yumurtlama olur erken döllenir vs orası ayrı ihtimal ama oda çok düşük bence

Çünkü eğer döllenme gerçekleşirse zaten adete 10 gün civarı varken gerçekleşir. Yani daha yeni gebelik başlamak üzeredir. Bu yüzden daha rahme yerleşmemiş embri kana hcg hormonu salmaz. bu yüzden hiçbi testte çıkmaz gebelik. çünkü oluşmamıştır henüz. Zaten genellikle enn en erken adete 2 gün falan varken çıkar. cogunlukta adet gününden sonra belli eder testlerde. 10gün o yüzden imkansız bir zaman dilimi :))
haa binde bir ihtimal erken yumurtlama olur erken döllenir vs orası ayrı ihtimal ama oda çok düşük bence
Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim😍 o zaman bu günleri değerlendirmek mi gerekiyor?

eğer yumurta gelişip kendiliginden çatlarsa döllenme ihtimali için değerlendirin :))) umarım yumurtlama sorununuz yoktur ve bu ay sağlıklı bi şekilde tutunur

Merhaba hamilelik konusundaki bilgi ve deneyiminize dayanarak bir soru daha soracağım. Döngüm 21 günde 1. bu durumda yumurtlama günü ne zaman olur

Ben adete 5 gün kala öğrendim normal kaset testde çıktı

İnşallah çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için 🥰🙏
Yukarıda bir arkadaş yazmış ki, en ürken adete 2 gün falan kala çıkıyor. Binde bir ohtimal erken yumurtlama olur erken döllenir.
Ben adete 5 gün kala öğrendim hem de geç yumurtlamayla. 1 hafta geriden gisiyorduk. Hatta bir yorumda okumuşdum adete 7 gün kala öğrenmişti biri. Açıkcası 7 gün kala çok zaman testde çıkmıyo ama 1 arkadaş öyle yorum yapmıştı

Ben mesela bıçak saplanması gibi bir şey yaşadım. Ama adetime 4-5-6 gün falan kalmıştı. Ama 3-4 defa böyle sanki bıçak saplandı ve bir daha da olmadı öyle şey. Ama adet ağrısı hep vardı. Gebeliğin 5-6 haftasına kadar vardı. Uzanıp dinlendikten sonra geçiyordu. Ama her bünye aynı değil

X