Sağ kol ağrısı

bluemystery

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2024
21
20
29
Birkaç gündür sürekli kuru kuru öksürüyorum ama boğaz şişmesi ya da grip ateş vs söz konusu değil. Ara ara tetikliyor sonra kendiliğinden geçiyor. Fakat son 2 haftadır unutkanlıklarım söz konusu anlamsız unutkanlıklar yaşıyorum. Ayağa kalkıyorum ve niye kalktığımı unutuyorum. Odaya gidiyorum niye unutuyorum telefonu elime alıyorum niye unutıyorum. Ama tutup yemeği ocakta unutmuyorum. sadece anlık olayları unutuyorum.

Derken zirveyi dün gece yaşadım.

Gece 4 sularında şiddetli sağ kol ve sırt ağrısıyla uyandım. Boynumdan itibaren tüm omzum kolum sırtım ağrıyordu. Arkadaşlar böyle bir ağrı yok. Ölüyorum sandım sanki karda yatmışım gibi kemiklerim sızım sızım sızlıyor öyle çok ağrım vardı ki 1 saat ağrı çektim ağrı kesici iyi gelince uyuya kalmışım sabah uyandım sağ elimi sıkamıyorum hala kemiklerimde sızlama hissi var. Daha önce vücudumda olmayan şeyler yaşıyorum. Hangi bölüme gitmeliyim bilmiyorum neyim var bilmiyorum destek olabilir misiniz?

Kardiyolojiye gidin bir an önce. Hatta şu an acile gidip sabah muhtemelen boşken şikayetlerinizi söyleyin. Açık söyleyeyim. Öksürük ve kol ağrısı kalp krizi belirtisi olabilir diye biliyorum. Ha kadınlarda bazen daha farklı oluyormuş ama siz yine de emin olun bence. Yakınım erkek öksürük ve kol ağrısı şikayeti ile doktora gitti ve kalp krizi çıktı. Genç kadınlarda bu risk düşük ama doğum kontrol hapları pıhtı atması riski taşıyor.

Doğum kontrol hapı kullanıyorsanız hangi alana giderseniz gidin bunu belirtin. Bu haplar pıhtı atıp inme kalp krizi akciğer'de damar tıkanıklığı gibi ciddi sorunlara sebep olabiliyor; uzun süredir devam ediyorsa hap sebep olabilir mi bilmiyorum ama siz yine de belirtin mutlaka.

Eşimde gece aşırı terleme (kovayla su dökmüş gibi) mide yanması ve öksürük krizi başlayınca acile gittiğimizde kriz geçirdiğini ifade edip sevk etmişlerdi hemen. Benim ailemde de var o yüzden kadınlarda mide bulantısı,öksürük alt karında şiddetli ağrı hissiyle yaşanabileceğini söyledi doktor.Ama baz almanız gereken şey "Vücutta ilk kez farkedilir şiddette ağrı ve yanma"şikayeti olur demişti.İyi bir kardiyoloji uzmanına görünün Ankara'daysanız akay hastanesi Emre beyi tavsiye ederim .

X