Safra Kesesi İltihabı :(

Dombik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
1.361
2.387
Mune konunun yeri degil biliyorum ama bir süre kalırsa cok sevinirim.
Hanimlar 29+1 hamileyim kolesistit yani safra kesesi iltihabi teshisi kondu.. sag tarafimdaki siddetli agrilardan egilip dogrulmam oturdugum yerden kalkmam mumkun degil artik.. dr umun verdigi ilaclari kullanmaya basladim ama diyet listesinde yagli ve yumurta turu agir yiyecekler yasaklandi. Bu agriyi hafifletmek icin bildiginiz baska yontemler var mi? Agridan bulantidan cildirmak uzereyim.. gaz sancisini anlatmaya gerek bile yok her seferinde bebek doguyor mu telasina kapilmaya basladim yardimci olursaniz cok sevinirim.. tesekkurler

Benim safrakesem 4 yil önce alindi. Sirtima sicak su torbasi koyuyordum. Iltihapli oldugu icin sicsk su ters tepe bilir bana iyi geliyodu ama iltihapli degildi benim.ayda bir iki kere sancilaniyordum. Birde bir limonu slklp biraz sulandirarak ic o da rahatlatiyor. Safra kesem olmadigi halde bazen hafif agrim yine oluyo limon icericmez geciyo. Hamilesin tansiyon problemi varsa limon tansiyonu düsürür onun icin yalnizken icme bence. 3vde biri varken bi dene. Tansiyonda bi sorun yoksa problem cikmaz herhalde. Hamile oldugun icin ne desem bilemedim.... benim yaptigim ve faydasini gördügüm seyler

Hissi kalben vuku mu bilemedim ben de tam bol limonlu cay iciyordum insallah iyi gelir. Bulantiyi keser belki diye yola ciktim. Allah sizede sifa versin cok beter bisey bu. Peki yiyecek listenizden cikardiginiz seyler var miydi?

Bana yumurta ve kizartma yeme demisti.. ama onlari yedigimde hic bir agrim olmuyodu. Hamur isi ve pilav yapiyodu bende sanci... sen limonu direk ic benim dedigim gibi.... 5 dk gecmeden rahatlatir..... bunlari yazmayada korkuyorum aslinda hamile oldugun icin ve iltihapli oldugu icin..ne kadar beter birsey oldugunu biliyorum ondan yaziyorum.

Yardim etme isteginiz icin size cok tesekkur ederim. Evet hamilelik olunca isin rengi degisiyor benim de elim kolum bağli ameliyat bile olamadan sureci en tehlikesiz sekilde atlatmaya calisicam

Birde yedigin birsey dokunuyor ya bana dokunan seyi gaz oldugu icin illaki agizdanda geliyo agzina neyin kokusu geliyosa o dokunuyo yani ben öyle anliyodum ve yememeye dikkat ediyodun

Aaa evet aynen oluyor tahin cok yiyorum bu donem ve ertesi gun dediginiz durumu yasiyorum o halde cikarayim listemden yagi cok oluyor o dokunuyor muhtemelen bunu hatirlatmaniz cok iyi oldu harikasiniz.

Yardimci olabilirsem ne mutlu bana. Bende cok cektim bundan cok iyi anliyorum seni. Allah acil sifalar versin

Bende safra taşlarına domatesin yapraklarının iyi geldiğini öğrendim deneyen ve güzel sonuçlar alan varmış ama dogru yalan bilemem..öyle bir sıkıntım tok şükür..araştırın derim..

Hayli zaman geçmiş ama en iyi tedavi yöntemi 1 diş sarımsak yut sabahları.1 ayda tüm safra sorunu ortadan kalkıyo teyzemin kızı öyle atlattı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…