Sadece sporla kilo verilir mi?

Karamellikahve

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2013
38
0
Öncelikle merhaba kızlar. Ben henüz aranıza yeni katıldım. Eğer yanlış bi şey yaparsam ya da yazarsam mazur görün henüz yeniyim. Ben 168 boylarında 40 beden bi kızım. Kaç kilo olduğumu bilmiyorum??????? Ama şu sıralar çok merak etmeye başladım umarım obezite falan çıkmam :S 5 gün önce spora başladım. Şu parklardaki spor aletleri varya iişte onların yardımıyla günde 1 saat (bazen daha fazla) spor yapıyorum. Ve daha öne faydasını gördüğüm bi kalori takip sitesini bugün itibarıyla tekrar kullanmaya başladım. Zayıflamak istiyrum ama ben hiç bi zaman diyet yapabilen bi insan olmadım. Bu sefer de diyet yapamıcam sanırım ama günde 1400 kaloriyi aşmamayı hedefliyorum. 5günde spor yapmama rağmen vücudumda hiç sıkılaşma hissetmiyorum. Özellike göbek bölgemde en ufak bi incelme yok :s Mucize beklemiyorum tabii ki ama birazcıkda olsa sıkılaşsaydım en azından heveslenirdim. Şimdi size sorum diyet yapmadan sadece sporla kilo verebilir miyim ki? Yoksa boşuna mı spor yapıyorum?Sadece spor aparak kilo veren var mı? Birde spor yaparken, öncesinde ya da sonrasında kullandığınız kürler varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Biberiye yağını duyuyorum şu sıralar kullanan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba .Sadece sporla tabiki zor neden dersen mesela ben hergün
5 dk yürüyüş +20 dk koşuyla 4 km gidiyorum =250 kalori
20 dk bisiklet hızlı tempoda =150 kalori

toplam 400 kalori anca gidiyor .bir kilo 7000 kalori olduğuna göre hergün bunu yapsam bile ayda 1.6 1.7 kilo falan ancak gider.

Ama zaten sen diyette sayılırsın.1400 kalori al hergün çok iyi .Birde spor kısa zamanda verirsin inşallah

teşekkürler canım bi tek sen cevaplamışsın :) Sporun faydası oldu bacaklarımda incelme var ama sanki kas oluşmaya başladı. Zaten kaslıydı bacaklarım iyice kaslı olucak. :S Bi öneri var mı? Umarım göbeğide eritirim biran önce :s

Ya bana soracak olursan kızlarda kas öyle kolay kolay oluşmuyor.3 aydır 30 dk koşu 20 dk bisiklet şeklinde spor yapıyorum.Benim bacaklarımda kaslı falandır böyle.Sertleşiyor ama görünümünde kas pek olmuyor .

Sadece spor ile verilmiyor malesef.Ben 2 ay diyet yapmadan günde 1 saat spor yaptım.Ama hiç aksatmadım, buna rağmen 2 kilo verebilmiştim.Sonra diyetisyene gidip onunla beraber kendime uygun bir liste hazırladık.1700 kalorilik bir listeydi.Ama ben çoğu zaman daha az alıyorumdur çünkü diyete başladığımdan beri eski yeme isteğim kalmadı.Çok az yesem bile beni idare ediyor.Şuan 60 kiloyum 1 buçuk ayda 6 kilo verdim.Hedefim 55 e düşmek.Zaten 2 sene öncesine kadar 50 kiloydum bir anda hep evde oturup kendimi yemeğe verince 70 kilo oldum.Neyse ki geç olmadan fren yaptım.Günde 1400 alıyorsan süper, 2000 de alabilirsin.Ama 2000 i geçme, karın egzersizlerini bol bol yap günde 1 saat yürü incecik olursun.

verebılırsın ama şöyle soylım yedıklerıne dıkkat ederek dıyet yap demıyorum sadece maakul bı sekılde ye sofradan tam doymadan kalk ıstedıgını ye 2 ekmek yıyosan bır ekmek yezaten sporda yapıyosan verırsın bence once bı tartıl kılonu ogren bır ay sonra tekrar cık tartıya kesın vermış olursun bu sekılde hem gobegın varsa toparlanır sıkılasırsın zamanla spora devam et kesınlıkle bısey olmadı dıye bırakma sakın :44:

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu konuyu açtıktan sonra 1-2 hafta düzenli günde 1.30 saat spor yaptım sonra bıraktım ne yazık ki. Birazda yediklerime dikkaet ederek 4 kilo kadar verdim. Darısı tüm kilo vermek isteyenlerin başına :))

Düzgün beslenmeden kilo veremezsin canım ne yazık ki. Çok daha fazla egzersiz yapmalısın ama vücudunu boşuna harap etme :)

Bence sadece sporla kilo verebilirsin ama cok cok yavas olur.ama sıkılasirsin orasi kesin.cok sıkı diyet yapmana da gerek yokki zararli seylerden uzak dur birazcik daha az ye yeterli :) gobek icin de mekik cekmeni oneririm ne kadar cekebiliyosan cek ama her gun cek emin ol etkisini gorceksin.bi de yan mekik var.ayakta dur bi saga bi sola egil bunlari yaparsan gobek bolgende sıkılasir :)

spor çok önemli bir etken fakat maalesef tek başına yeterli değil. bir yandan yeyip bir yandan spor yaparsanız sadece yediğinizi yakarsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…