Sadece 4 kilo gitmiş

Peripadisahininkizi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
826
752
Hamilelikte 68 den 84 kiloya çıktım 16 kilo aldım 170 boyundayım. doğumdan 10 gün sonra tartıldım 4 kilo düşmüş 80 kiloyum. annem kaldı bu sürede ve yemek konusunda annem baya iyi baktı galiba belki bu 10 günlük sürede kilo aldım yoksa bu kadar az gider mi ödem de atılmıştır bu sürede ayaklarım şişmiyor artık ilk günler baya şişiyordu.
Güncel:
14. Gün 78.50 kg
23. Gün 77 kg
40. Gün 76 kg

40 günde giden 8 kilo oldu bana doğumdan kalan 8 kg

Konu üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş 69 kiloyum. Hamilelik öncesi kiloya geldim ama daha kilolu görünüyorum yağ oranım fazla. Bir dikkat ettim bir saldım derken. Daha disiplinli olsam şimdiye çok daha fazla kilo giderdi hedefim 55-58 arası bir kilo bekarlıktaki gibi zayıfsın denilmesini özledim

Son düzenleme:
Hepsi odem olmuyorki kiloda aliyorsun zaten hamilelikde
yani dogurunca o kilolalar akip gitmiyor kendimizin vermesi lazim bedenimiz odemi atiyor sadece

Bence artık ona takılma nasıl verebilirsin ona odaklan. Olan olmuş artık.

Lütfen şu an ona takılmayın. Kaliteli beslenin. Protein ağırlıklı yiyin. İlk 40 gün diyet falan düşünmeyin ama sağlıksız besinlere de abanmayın.
Kilolar yavaş yavaş kendiliğinden gidiyor. Siz bebeğinize odaklanın. Emzirirken azıcık dikkat ettiniz mi de hemen gider

Doğumdan sonra da ekstra kilo almışsınız bu on gün içinde muhtemelen. Çünkü bebegin kesesinin suyuydu, plesantasıydı, kendi kilosuydu derken 7-10 kilo otomatik düşüyor zaten. Eğer kilo konusunu kafanıza takıyorsanız, "emzirirken kilo kolay veriliyor" söylemlerine kanmayın derim. Bir çok kadın sırf bu yüzden emzirme döneminde yeme eğilimi gösteriyor (dikkat etmemeksizce). Dikkat edildigi taktirde her türlü gidiyor o kilolar zaten

Sağlıklı büyütün evladınizi. Bende 80 ile hamile kaldım. 94ten sonrasını hastanede tartı bozuk olduğu için olcmediler.bende takip etmedim. Doğumdan sonra 86ya düştüm. Bebeğim şu an 3 aylık. Ek gıdaya başlayınca diyete başlayacağım. İlla zayiflayacqgim diyorsanız bir diyetisyen eşliğinde yapın isterseniz. Sütünüzu azaltmayin

Merhaba yediklerinize mi dikkat ettiniz yoksa kendiliğinden mi gitti?

Ay Allahım inşallah benimde gider

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…