sade bir nikah için, makyaj önerisi

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
10.411
2.198
slm kızlar direk konuya gireyim,
çok samimi olmadığım bir arkadaşımın haftasonu evde aile arasında nikahı yapılacak, düğün falan yok sadece aileler arasında...
arkadaşım kuaföre gitmek istemiyor, kapalı bir bayan...
güzel bir elbise giyecek gayet sade, başörtüsüyle birlikte...
çok hafif yüzüm ruh gibi olmasın diye benden makyaj yapmamı istedi,
kendim makyaj yapmam ama bu işlerden anlarım biraz bekarken kuaförde çalışmıştım..
fakat gelin için nasıl bi sade makyaj yapabilirim, bilgisi fikri olanlardan rica ediyorum...
belirgin olmadan sadece donuk görünmemek için istiyor, yoksa renkli farlar rujlar düşünmüyor...
nasıl bişey kullanabilrim, malzemeler var bol bol..sadece fikir istiyorum...
( bu arada elbisesi koyu bordo, kadifemsi bi kumaş gayet şık ve sade, başörtüsüde o tonlarda...)

Çok da yok gibi olmasın,özel bir gün neticede.
Hafif bi aydınlatıcı uygularsınız kaş ve göz altı için,
göz kapağına da çok uçuk pembe far.
Hafif bir rimel,yine açık pembe bir allık ve pastel tonlarda hafif pembe bir ruj.

çok beyaz tenli bi kız bu, allık mutlaka olmalı bende öyle düşünmüştüm,rimel göz kalemi muhakkak olur da ama pembe far bilemedim şimdi?

Ten bazını güzel oturt. Doğru golgelendirme ve aydınlatma kullan.
Toprak tonlarında gözlerine far uygula, snr fırçayla fazlalığını al.
Hafif bir eyeliner, rimel
Şeftali tonu allik, ten rengi parlatici

bence farı yok gibi kullanmalısın yani mavi yeşil filan asla sevmiyorum ben normalde de hele gelınlerde cok ıtıcı bence eyelıner cekmelısın ama cok abartılı kuyrugu olmasın ustune bronz renklı farlar var ten rengı gıbı ama ıcınde hafıf parıltılar var ve rımel kullan fondoten kullanacaksan boynuna da surmelısın kı ton farkı olmasın gercı kapalıymıs bayan sorun olmaz fondotenın ustune mutlaka pudra surmelısın kı yuzu parlamasın fotografta kotu cıkar yoksa ama bence hıc fondoten pudra ıle ugrasmayın mousse fondoten kullanın pudra kullanmaya gerek kalmaz ve cok dogal oluyor yanaklara seftalı tonlarında bı allık ve hafıf dudak rengınde bır ruj harıka olur bence ama allıgı da cok surmeyın benım fıkrım bu arkadasınıza sımdıden mutluluklarrr

Ten bazını güzel oturt. Doğru golgelendirme ve aydınlatma kullan.
Toprak tonlarında gözlerine far uygula, snr fırçayla fazlalığını al.
Hafif bir eyeliner, rimel
Şeftali tonu allik, ten rengi parlatici

çok yatkın bir fikir bu teşekkür ederim... fakat gölgelendirme istemiyor...makyaj olduğu gün gibi belli olmasın diyor..makyajdan nefret eder o yüzden kuför bakım olaylarına girmedi zaten, sana güveniyorum bi gelin hanım çıkar beni dedi :) biraz tereddütlendim çok takıntılı, kendime güveniyorum ama sınırları olduğu için napsam bilemedim, gölge istemiyor, göz kapağım fardan sırıtmasın diyor, ruj katalog kızları gibi olmasın diyor, dudaklarım parlamasın diyor :) daha sayayım bakın... yüzümü pembeleştririken palyaço gibi olmasın var yok arası diyor, kırmızı sevmiyor makyajda ( birde bordo elbise almış düşün) :) bordo elbiseye mavi makyaj yapıcaz heralde bu gidişle..onu dinlerken daral geldi resmen, birde yaparken napıcam bilemiyorum,
bu arada dudakları orta kalınlıkta, gözleri ela, orta kalınlıkta kavisli kaşları var,yanakları çok dolgun değil...

İki baz rengi kullanabiliyorsan bir açık Fondöten, bir de bayaga koyu stick bazın varsa elinde. Tüm yüzüne açık bazı sür. Üçgen sungerle yedir. Elmacik kemiklerinin tam altına iki parmak koyu stick Fondöten. Alnı genişse iki alnının iki yanına birde burun kanatlarına koyu surup sungerle yedirebilirsin. Yanaklarını dolgun, burnunu ince, alnını daraltirsin. Kimse farketmez. Terrecotta varsa gözüne terracotayla belirginlestirebilirsin. Bazı iyi tutarsan sağlıklı ve No make up dedikleri bir görüntü olur.

Dudak bende sevmem, dudaklarına ten rengi kalem ve ten ruj hafif parlatici

bence renkli farlardan uzak durmalisiniz mavi pembe v.s.a madem sadelikten yana hele kiyafete uydurmamanizi öneririm hic hos durmuyor

bordo elbiseye yapılan bu makyaj çok hoşuma gitmişti gördüğümde bence gayet sade nikah için de uygun

göz makyajı düşünmemişsiniz ama yine de gölgelendirme için de bu iki resim açıklayıcı olabilir

Kolay gelsin...

Eklentiler

• $Mila-Kunis-Makeup-Red-Carpet_thumb.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 2.043
Gözkalemi ve rimeli siyah yerine kahverengi kullanırsanız,ağır makyajlı görünmez.
Gözkapağına açık bej far sürüp aydınlatılabilir.
Alt kirpiklerin dibine ve gözkapağına kahverengi kalem sürülebilir.
Normalde kuyruk çekilen dış kısma biraz yeşil farla renk verilebilir.
Fuşyaya kaçmayan pastel pembe simsiz allık kullanılabilir.
Ruj olarak,doğal görünüm için niveanın cherry nemlendiricisini öneririm.Tam dudak renginde bir canlılık veriyor.
Bir de imkan varsa birkaç gün önce prova yapın derim :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…