Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarımı nasıl gürleştirebilirim

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

zey258

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2021
1
0
23
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 5 senedir saç dökülmem var. Artık tepe bölgemde saç kalmadı. Kuaföre bile gitmeye utanır oldum. Denemediğim şey kalmadı. Karanfil kürü, bitkisel yağlar, sarımsak bile sürdüm. Ancak bunlara en fazla 1 ay dayanabildim. Ne zaman dışarı çıksam elim sürekli saçımda belli oluyor mu diye. Doktora gittim genetik saç dökülmesi var dedi. Son çare mezoterapi yaptırmayı düşünüyorum ancak benim gibi olan varsa ve çözüm bulduysa bir şey önerebilir mi? Açıkcası mezoterapiye o kadar para vermek içimden gelmiyor. Ciddi bir sağlık problemi olarak görmüyorum.

Kan tahlili yaptirip sac dokulmesine neden olacak degerleriniz dusukse onlari yukseltmeye odaklanin. minoksil kullanmayi degerlendirin. Evde dermaroller yapin. Genetikse tek basina mezoterapivise yaramayacaktir.

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 5 senedir saç dökülmem var. Artık tepe bölgemde saç kalmadı. Kuaföre bile gitmeye utanır oldum. Denemediğim şey kalmadı. Karanfil kürü, bitkisel yağlar, sarımsak bile sürdüm. Ancak bunlara en fazla 1 ay dayanabildim. Ne zaman dışarı çıksam elim sürekli saçımda belli oluyor mu diye. Doktora gittim genetik saç dökülmesi var dedi. Son çare mezoterapi yaptırmayı düşünüyorum ancak benim gibi olan varsa ve çözüm bulduysa bir şey önerebilir mi? Açıkcası mezoterapiye o kadar para vermek içimden gelmiyor. Ciddi bir sağlık problemi olarak görmüyorum.
Mezoterapi gibi işlemler çok masraflınürünler sorunun asıl kaynağı araştırılmalı saç problemleri çeşitli vitamin eksikliğinden kaynaklanmaktadır özelden yazarsanız yardımcı olabilirim

Genetik saç dökülmesinde ağızdan haplar ve saç derisine uygulanan spreyler kullanılıyor genelde. Kan ve hormon değerlerinde problem yoksa tedavi bu şekilde yapılıyor. Tabi ne kadar fayda görürsün bu senin bünyene bağlı.

Öncelikle doktora gidip hormonlarınıza vitamin değerlerinize detaylı bastırmanızı tavsiye ederim.Ama bütün hormonlara bakılması gerek.Böbreküstü bezlerinden salgılanan hormonları lütfen kontrol ettirin genelde bakılmaz.Eğer hiçbir sorun yoksa ve sebepsiz yere dökülüyorsa minoxidil kullanabilirsiniz.Ve doktora lonitren hapını sorun.

Aynı benim de tepe bölgem seyreldi zamanla. Remolent diye bi sprey tavsiye edildi. Gittim aldım. Bakalım işe yarayacak mi

X