Şampuan ve Saç Kremleri Saçlarım yıkadıktan 4 saat sonra yağlanıyor yardım edin

yalnizkus

sorular...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2012
489
583
her sabah mutlaka duş almak mecburiyetindeyim suratım çok yağlanıyor ve yıkanmazsam asla rahat edemiyorum 3 senedir duş almadan dışarı çıktığım bir gün yok ve ben saçımın bu yağlılığından çok rahatsızım.
bu durum düzelsin bir sürü şampuan denedim ama hala aynı bi değişim yok kükürtlü sabun denedım o da kötü kokuyor ve saçlarım keçe gibi oluyor.her gün yıkanmaya yine razıyım ama 3-4 saat sonra dipleri yağlı yağlı görünmesin bu durumda olup kurtulanlar önerileriniz lütfen...

her gün duş almak çok güzel bir alışkanlık bence böyle devam et.

Konazol diye bir şampuan var. Şiddetle tavsiye ediyorum,doktor verdi bana bu şampuanı.Saçlarım o kadar yağlı ve kepekliyken,suan ne yağ ne kepek var saçımda.

sekerportakalii cevabın için teşekkür ederim araştıracağım.:)

Defne yağlı sabun al,önce sabunla güzelce köpürterek yıka..Sonra sadece gövdeye ve uçlara az şampuanla yıka..İşe yarayacağını düşünüyorum..

Ben de tam tersi saçlarım yağlanmıyor diye kendim zeytinyağı sürüp bekletiyorum :KK9:

danceofdeath cevabın için teşekkürler. defne yağlı diyorsun acaba onun yağı daha çok yağlandırır mı ki?

danceofdeath cevabın için teşekkürler. defne yağlı diyorsun acaba onun yağı daha çok yağlandırır mı ki?

Canım bütün sabunlar yağdan üretilir zaten.. Ama defne yağı bir çok kişinin saçına çok iyi gelmiştir.. denemeni tavsiye ederim,biraz uğraştırır ama sonuç iyi olur..Sadece sabunla yıkasan da olur ama ağırlaştırıyor,azıcık şampuanda o ağırlaşmayı alır..:KK34:

arkadasım aynı dertten bende muzdarıbım bazen bır sabah bırde gece duş alıyorum.nasıl bır yaglanma ıse yuzum ve saclarım yıllardır anlayamadım gıttı.sana sıddetle tresanı tavsıye edıyorum.ben sactakı yagdan kurtuldum ama duzenlı kullan.ben bır yıldır hıc bırakmadan kurtuldum...yuzum ıcın defne sabunu aldım aktardan ıyı gelmedı.1 saat sonra yıne yaglanıyor.kukurtlu sabun ıle yıkıyorum.vucudumuda beyaz banyo sabunları varya onlarla yıkıyorum.en azından bır dene...ben rahatladım bu konuda bunları kullndıktan sonra....

kızlar size ersag marka bitkisel ve organik sertifikalı şampuanı öneriyorum bütün şikayetleriniz ortadan kalkacak bana dua edeceksiniz inşaallah.

çok kötü bir durum anlıyorum senı ne kullandıysam olmadı her gun sac yıkamaktan daral gelmıstı kuaforlere soruyordum hep yok sıcak suyla yıkama yok elını sacından uzak tutu derken ne alımı sacıma goturuyordum ne sıcak suyla dus alıyordum ama yok yınede her gun yaglanıyordu en sonunda bı kuafor ya sacını boyat yada perma yaptır dedı boyatmayı tavsıye etmem her ay boyatacaksın sonra sacların yıpranacak gel sana perma yapalım dedı ve yaptırdım su an cok rahatım yaglanmıyor saclarım köpuk kullanmadıgım zamnlardada yaglanmıyor cok memnun kaldım bence sende bır dene

saç yağlanması birazda yıkama sıklığına bağlı değil mi? her gün yıkanan saç her gün yağlanır. benim saçım kuru olmasına rağmen bende hergün yıkayıncaher gün yağlanıyor. saç alışıyormuş diyorlar. yani işe veya okula gitmediğiniz dönemlerde 2 günde bir yıkayıp alıştırmaya çalışın nacizane benim tavsiyem...

saçlarınız ince telliyse kullandığınız yağlı saçlar için olan şampuanların da yıkama sıklığının da bir etkisi olmaz geç yağlanmasında. çoğunu denedim. hatta yağlı saçlar için olan şampuanlar daha beter yaptı saç derimi kuruttu filan... normal saçlar için bulabildiğiniz en doğal içerikli şampuanı bulun ve her gün, durabiliyosanız iki günde bir yıkayın, başka çare yok. :KK43: tabi ince telli saçlar için bu dediğim.

Aynı dertten müzdariptim. Saçlarım ertesi güne kullanılamaz oluyordu. Senınki o gün bile yağlanıyormuş.. Cildim hele, aşırı parlardı. Kötü bir görüntü.. Bende doktora gittim. ve bi hap verdi. Saçlarım 4 gün rahat kullanıyorum cildim de parlamıyor. Bu zamana kadar kremler şampuanlardan sorunumu gidersin diye medet umdum. Tek ve kesin çözüm tedavi olmak.

Her gün saç yıkmak bence hiç iyi değil. Ya günlük kullanım için özel şampuanlardan almalısın ya da şampuan kullanmamalısın. Ben her gün saçımı yıkarken hem saçlarım çok rezil görünüyordu hem de çabuk yağlanıyordu. Yani her gün saç yıkamak saçın yağ dengesini bozuyor. Ona göre tedbirini almalısın canım :)

Aynı dertten müzdariptim. Saçlarım ertesi güne kullanılamaz oluyordu. Senınki o gün bile yağlanıyormuş.. Cildim hele, aşırı parlardı. Kötü bir görüntü.. Bende doktora gittim. ve bi hap verdi. Saçlarım 4 gün rahat kullanıyorum cildim de parlamıyor. Bu zamana kadar kremler şampuanlardan sorunumu gidersin diye medet umdum. Tek ve kesin çözüm tedavi olmak.
. Hap roaccutane mı acaba??

X