Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım aşırı yıpranık!!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Busalphamay

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2016
1
1
31
Merhabalar :KK200:

Eminim çoğu bayan benimle aynı dertten muzdarip. Ama benim aklım artık bana yetmiyor, bu saç konusunda ne yapacağımı şaşırdım. Bişey olur korkusuyla denemede yapamıyorum.
Konuya gelirsek; saçlarımın uç kısımları boyadan ve hoyrat kullanmaktan çok yıprandı. Adeda mısır püskülü gibi duruyor. Hatta mısır püskülü bebim saçımdan daha bakımlı. Uzun zamandır boya yaptırmadım ama uçlara doğru boyalar mevcut. Birde en sinir olduğum konu saçlarım tutam tutam ayrık duruyor. Kirlide olsa yenise yıkasam aynı. Sanki maşa yapmışım ayrılmış ve bozulmuş gibi tutam tutam.
Sizden ricam bana bu saçlarımı ne kullanarak düzeltebilirim, yumuşak ve bütün bi saç haline getirebilirim?
Bu konuyu çok kafama takıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum :KK3:

İlk olarak saçlarını kestirmelisin ve bal, zeytinyağı, yumurta maskelerinden 2 hafta da bir uygulayabilirsin

Benim saçlarımda cok yıprandı. Zetinyagına bal karıstırıp saclarıma sürüyorum 2 3 saat bekletiyorum. Ayda bir ya da iki kere yapıyorum. Eskiyr göre daha iyi ama tam düzeldi istediğim gibi oldu diyemem.

Keratin bakimi sart yanik saclara argan yagi . Haftafa 2 kez de bi markanin yagini aldm argan yagiyla birlkte cok iyi geldi

Zeytinyağını ben de uyguluyorum. Haftada 1 defa. daha canlı ve parlak görünüyorlar.

Ben saçımı çok uzun yıllardır boyatıyordum hamileliğime dek. O zaman farkettim ki saçlarım aşırı yıpranmış. Saçlarımı güçlendirmesi için bioxcin forte şampuanı kullanmaya başladım ve saçımı düzenli aralıklarla kestirdim kendi haline bıraktım. Ben bile inanamadım saçlarım toparladı kendini hemen. Ben şampuanı internetten sipariş veriyorum geçen günlerde alırken yeni bir ürününü gördüm. İsmi bioxcin forte keratin complex. Daha önce keratin bakım da yaptırdım çok iyi gelmişti ama baya pahalı. O yüzden ben de bu ürünü aldım şampuanla birlikte çok iyi geldi. Sen de deneyebilirsin hem diğerlerine göre daha uygun fiyatlı. :KK54:

X