Saç Bakım Ürünleri Saçımın güzel kokması için

Pyenses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2010
191
0
Arkadaşlar şampuanımın güzel kokmasına rağmen banyodan çıktıktan sonra kokusu gidiyor. Bazıları lavanta yağı felan yazmış ama anlamadım bişe. Ne kullanabilirim 1-2 gün kokusunu geçirmeyecek ve saça zarar vermeyecek doğal bir yöntem biliyor musunuz?
Lütfen bugün içerisinde cevaplarınızı yazın. Çünkü yarın alışverişe çıkmayı düşünüyorum

Son düzenleme:
ben spreyli bir şişeye çilek yağı veya lavanta yağı döküyorum azıcık sonra üzerine az su kokusunu kaçırmayacak kadar iyice çalkalıyorum hergün saçıma sıkıyorum ucuz bi yöntem başka kokulu ürünlerde bulabilirsin aktardan muzlu olur hindistan cevizi gül kokusu sor işte bak

ben spreyli bir şişeye çilek yağı veya lavanta yağı döküyorum azıcık sonra üzerine az su kokusunu kaçırmayacak kadar iyice çalkalıyorum hergün saçıma sıkıyorum ucuz bi yöntem başka kokulu ürünlerde bulabilirsin aktardan muzlu olur hindistan cevizi gül kokusu sor işte bak

Çilek yağının saça faydası var mı ki? Aynı zamanda saça faydası olsun istiyorum. Yani güzel kokacak diye sertleşsin istemem =DD

şampuanının markası ne?

Gliss. Açık pembe olanı. Kokusu süper ama kalıcı değil. Daha doğrusu ilk kullandığım sıralarda kokardı ama şimdi kokusu kalmıyor :ecrin_bebek:

Saç bakım spreyi kullanabilirisiniz.Hem saçlarınız nem kazanır,hem de mis gibi kokar.bayanssulusmile

ben de bu konunun araştırması içindeyim.
güzel, kalıcı kokusu olsun,
nemlendirme, canlandırma gibi faydası da olursa güzel olur olmasa da olur
ama zarar vermesin

bunları sağlayacak etkili bi yağ, yöntem, bi şey?

gül, menekşe, çilek yağı öneriliyor ama en etkin kullanma şekli nasıl olur acaba? banyodan sonra nemli saça sürersek yağlı yağlı parlamaz mı? en iyisi hangisi acaba bi de? şampuana, (durulanan/durulanmayan) saç kremine koyanlar sonuçtan memnun mu?

lavanta yağı da bahsedilmiş ama zarar verebilir gibi bi şey de okudum.

menekşe yağını sulandırıp gül suyu karışımla kullanıyorum çok memnunum ama acaba menekşe yağı kadar saçda kalıcı uçmayan başka yağ tavsiyeleriniz varmı hemde saçı beslicek

şişe içine bebeyagı, jojoba gül veya lavanta yagı koyun karıstırın. bebeyagı ve jojoba yumusatır gül veya lavanta da koku verir. kuru saçınıza da uygulayabılırsınız. kabarmayı onler kırılmayı da. güzel de kokar.. kalıcı :)

şişe içine bebeyagı, jojoba gül veya lavanta yagı koyun karıstırın. bebeyagı ve jojoba yumusatır gül veya lavanta da koku verir. kuru saçınıza da uygulayabılırsınız. kabarmayı onler kırılmayı da. güzel de kokar.. kalıcı :)

teşekkür ediyorum bu tarifide deniycem gül yağı ve lavanta yağınında mis gibi bir karışım olcağından eminim arasdırdım yasemin yağı leylak yağı zambak yağı melissa yağı filanda var ama saça faydalı değiller sanırım ucucu yağ olup hemen kaybolduğunu sitelerde okumusdum faydalı olanlarsa papatya yağı jojoba yağı portakal yağı limon yağı ısırgan defne uzar gider bunlar bakım amaçlı maske olarak kullanmak mantıklı ama saça spreylenip koku yayması için pek kullanılmamış bildiğimizden şaşmayalım yinede

piyasada pek çok markanın hoş kokulu sıvı saç kremlerini bulabilirsin. bu ürünler hem saça hoş koku verirken hem de taramada kolaylık sağlayarak saçın dolaşıp kırılmasını önlüyor. Ayrıca şampuan, saç kremi ve bakım ürününü aynı markanın aynı ürün serisinden tercih edersen daha kalıcı hoş koku sağlayabilrsin.

X