Saçımı açmak istiyorum bir türlü cesaret edemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

meseagaci23

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2023
12
10
40
Kizlar merhaba. Ben 37 yaşında çalışan bir bayanım. Eşimden ayrıldım eşimin isteğiyle tabiki benim de içimde vardı kapandım. evliykende bu istek vardı (açılma isteği) ama sürekli içini susturuyordum. Son zamanlarda bu isteğimi durduramiyorum. Bir kamu kurumunda çalışıyorum. Gelecek tepkilerden hep geri adım atıyorumtabi bu tepkiler o ilk gün goreceklerin teokileri. Biraz çekingen ve utangaç biriyim belki de ondan. yoksa cevrmdeki bir sürü kişi açık. Bir ara kendimi durduruyorum sonra yine bu istek geliyor. Tabiki bu farz bunu biliyorum ama bu istek bir türlü gitmiyor..sonra O ilk gün dışarı nasıl cikicam diye bu içimde büyüyor büyüyor sonra aman tamam diyorum ama artık içimden dediğim gibi durduramiyorum. Ne bileyim biseyler yazın istedim kırmadan dökmeden saygı çerçevesinde.

Benim is arkadaşım nasıl yaptı anlatayım. Çok stres olacağını söyledi, biz de güvendiği birkaç arkadaşı olarak 1 hafta izin aldırdık işten. O sırada da hepimiz tek tek ofisteki kişilerle konuşup durumu anlattık ve ofise geldiği zaman lütfen bu konu hic yokmuş gibi davranın ve soru sormayın dedik. Baya baya rahat geçirdi bu dönemi. Asıl evli olsan ve eşinin gönlü olmasa zor olurdu ama dış kapının mandalları için hiç düşünme. Bu şekilde önden haber verecek birkaç arkadaşın varsa yardımcı olsunlar.

Benim is arkadaşım nasıl yaptı anlatayım. Çok stres olacağını söyledi, biz de güvendiği birkaç arkadaşı olarak 1 hafta izin aldırdık işten. O sırada da hepimiz tek tek ofisteki kişilerle konuşup durumu anlattık ve ofise geldiği zaman lütfen bu konu hic yokmuş gibi davranın ve soru sormayın dedik. Baya baya rahat geçirdi bu dönemi. Asıl evli olsan ve eşinin gönlü olmasa zor olurdu ama dış kapının mandalları için hiç düşünme. Bu şekilde önden haber verecek birkaç arkadaşın varsa yardımcı olsunlar.
Teşekkür ederim var tabiki. İşte yine de konuşan olucak. Ondan takmamayi ogrenicem

Asıl kötü bir şey yapıyormuş gibi bu kadar seramoniye çevirmesi sıkıntı. Kendisi ne kadar normalleştirir rahat davranırsa herkes de o kadar saygı duyar

Teşekkür ederim var tabiki. İşte yine de konuşan olucak. Ondan takmamayi ogrenicem
Bu konuşan olacak takıntısini da hiç anlamam. Ben de konuşuyorum değişik bir şey olunca, siz de konuşuyorsunuz muhtemelen. Kötü niyetinizden mi? Ya da hayatınızın merkezi bu konu mu oluyor? Yoo. Öylesine. Karşıdaki kişi onu bu kadar taktığınızı bilse inanamaz yani.

Asıl kötü bir şey yapıyormuş gibi bu kadar seramoniye çevirmesi sıkıntı. Kendisi ne kadar normalleştirir rahat davranırsa herkes de o kadar saygı duyar
Bu konuda hiçbir soru ve yorum duymak istemiyorum dediği için böyle yaptık. 1 tane bile yorum yapan olmadı. Diğer türlü istemediği sorulara cevap vermek, istemediği yorumları destek için bile olsa duymak zorunda kalacaktı. Çünkü insanlar bunu düşünemiyor.

Bu konuda hiçbir soru ve yorum duymak istemiyorum dediği için böyle yaptık. 1 tane bile yorum yapan olmadı. Diğer türlü istemediği sorulara cevap vermek, istemediği yorumları destek için bile olsa duymak zorunda kalacaktı. Çünkü insanlar bunu düşü
Bu konuda hiçbir soru ve yorum duymak istemiyorum dediği için böyle yaptık. 1 tane bile yorum yapan olmadı. Diğer türlü istemediği sorulara cevap vermek, istemediği yorumları destek için bile olsa duymak zorunda kalacaktı. Çünkü insanlar bunu düşünemiyor.
Yoo bence çok iyi olmuş benim de aradığım bu şekilde bir yardim aslında. Nefret ediyorum konuşmalardan ama dediğiniz gibi ben de konuşuyorum herkes konuşuyor. Hayatımda zerre olmayan insanların yorumları ne kadar da takıyoruz

Bu konuşan olacak takıntısini da hiç anlamam. Ben de konuşuyorum değişik bir şey olunca, siz de konuşuyorsunuz muhtemelen. Kötü niyetinizden mi? Ya da hayatınızın merkezi bu konu mu oluyor? Yoo. Öylesine. Karşıdaki kişi onu bu kadar taktığınızı bilse inanamaz yani.
Aynen bizde birileri hakkında yorum yapar konusuruz
Burdakı yorum gıbi ,hayatımızın merkezı olup herdk konusmuyoruz
Konusulursada gecer gıder
Acılmanız adına bır yorum yapamam ama bende
Kapanmayı 1 sene denemıstım,
Okadar zamanda bıle acılmak için cok zorlanmıstım
Ama şimdi kimse hatırlamıyor bıle

Benim çevremde çok fazla insan açıldı ya da kapandı. Bu tür şeyler aniden yapılıyor zaten ve radikal çıkışlar. Ama gözlemlediğim kendileri ne kadar normal ve özgüvenli durdularsa o kadar saygı gördüler 2 durumda da. Hangileri ezilip büzüldülerse o kadar sorgulandılar. Velhasıl densiz insanlar özgüvensizlik ve tedirginlik kokusunu iyi alırlar. Onlara o kozu vermemek en kesin çözümdür her konuda

Kizlar merhaba. Ben 37 yaşında çalışan bir bayanım. Eşimden ayrıldım eşimin isteğiyle tabiki benim de içimde vardı kapandım. evliykende bu istek vardı (açılma isteği) ama sürekli içini susturuyordum. Son zamanlarda bu isteğimi durduramiyorum. Bir kamu kurumunda çalışıyorum. Gelecek tepkilerden hep geri adım atıyorumtabi bu tepkiler o ilk gün goreceklerin teokileri. Biraz çekingen ve utangaç biriyim belki de ondan. yoksa cevrmdeki bir sürü kişi açık. Bir ara kendimi durduruyorum sonra yine bu istek geliyor. Tabiki bu farz bunu biliyorum ama bu istek bir türlü gitmiyor..sonra O ilk gün dışarı nasıl cikicam diye bu içimde büyüyor büyüyor sonra aman tamam diyorum ama artık içimden dediğim gibi durduramiyorum. Ne bileyim biseyler yazın istedim kırmadan dökmeden saygı çerçevesinde.

Kendi adima kapali birini acik gorsem beni ilgilendiren bir durum yok. Eminim bir cok kisi de boyledir. Benim sacim acik diye kimsenin beni elestirmek haddi degil. Sizin kapanip acilmaniz sadece sizi ilgilendirir.

Benim çevremde çok fazla insan açıldı ya da kapandı. Bu tür şeyler aniden yapılıyor zaten ve radikal çıkışlar. Ama gözlemlediğim kendileri ne kadar normal ve özgüvenli durdularsa o kadar saygı gördüler 2 durumda da. Hangileri ezilip büzüldülerse o kadar sorgulandılar. Velhasıl densiz insanlar özgüvensizlik ve tedirginlik kokusunu iyi alırlar. Onlara o kozu vermemek en kesin çözümdür her konuda
Biraz beklentilerle ilgili sanırım. Kimisi sırf destek olanların yorumunu bile duymak isteyebilir. Ben mesela insanların fikirlerini önemsemediğim ve duymak istemediğim için bu şekilde önden haber verilmesini mantıklı bulmuştum.

Bizim iş yerinden bir abla açtı saçını, kimse de soru sormadı yan gözle bakmadı. Herkesin kendi meselesi, kime ne. Saç senin, tercih senin...

Biraz beklentilerle ilgili sanırım. Kimisi sırf destek olanların yorumunu bile duymak isteyebilir. Ben mesela insanların fikirlerini önemsemediğim ve duymak istemediğim için bu şekilde önden haber verilmesini mantıklı bulmuştum.
Valla bi an düşündüm böyle bir şey yapacağımı önden haber verip izne ayrıldığımı. Muhtemelen konuşmalar şöyle olurdu
Irmak açılacakmış
Yaa ondan mı izne ayrılmış
E tabi tembihlemiş kızları önden ortamı alıştırsınlar diye. Çekiniyor demek ki
Çekiniyordur tabii canım
O kadar takıyorsan yapma yani
Yani bence de saçmalık
Bakalım nasıl duracak
Görücez bakalım
Aman neyse gıybet etmeyelim şimdi günahı boynuna😂

Benim bir arkadaşım yavaş yavaş açıldı. Ne demek o derseniz, kıyafetlerinde açık gibi giyindi uzun kollu gömlek üstüne sadece saçı tepeden göstermeye başladı falan. Bir süre sonra tamamen açıldığında herkes belliydi dedi konu bitti kimse öyle uzun uzun konuşmadı yani 😊

Valla bi an düşündüm böyle bir şey yapacağımı önden haber verip izne ayrıldığımı. Muhtemelen konuşmalar şöyle olurdu
Irmak açılacakmış
Çekiniyordur tabii canım
Yani bence de saçmalık
Bakalım nasıl duracak
Görücez bakalım
O konuşmaları her konuda yapıyorlar ki. Eşinden ayrılmak istesen, evini değiştirsen, çocuk yapsan/yapmasan.. uzar gider örnekler ama onlar bir türlü susmazlar 🥲

Irmak açılacakmış
Çekiniyordur tabii canım
Yani bence de saçmalık
Bakalım nasıl duracak
Görücez bakalım
Bu kadar buna neden takılalim ki? Sonuçta insan sorularla muhattap olmak istemiyorsa bu bir çözüm. Arkadan isteyen istediğini desin gerçekten hiç umrumda olmazdı. Bilemiyorum gerçekten tarz meselesi. Ben bu konumda olsam bana kimse bir şey sormasın derdim ama cekinmekten eziklikten falan değil, insanların değersiz fikirleri umrumda olmadığı ve bu konuda fikirlerini duymak istemediğim için 🤔 bir kişi bile aaa dese sinir olurum yani ne gerek var.

Irmak açılacakmış
Çekiniyordur tabii canım
Yani bence de saçmalık
Bakalım nasıl duracak
Görücez bakalım
😅😀 Aynen öyle olucak. Yok kizlar konuşur erkekler de konuşacak. Aman umrumda değil en azından bu şekilde. Bakalım o ilk gün ne zaman olucak. Teşekkür ederim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X