Saçım akşama kadar yağlanıyor bıktım

sdkaece

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2024
8
1
30
Bu sorun lise 3 de başladı 30 yaşındayım ve hergün yıkamaktan bıktım yani gerçekten no şampoo akımını mı yapmadım günlerce yıkamayıp alıştırmayımı denemedim pahalı ucuz fark etmeksizin her şampuanı mı kullanmadım bana mısın demedi çözümü bulan var mı artık yeter

Bu sorun lise 3 de başladı 30 yaşındayım ve hergün yıkamaktan bıktım yani gerçekten no şampoo akımını mı yapmadım günlerce yıkamayıp alıştırmayımı denemedim pahalı ucuz fark etmeksizin her şampuanı mı kullanmadım bana mısın demedi çözümü bulan var mı artık yeter
Iyı bır ben degılmısım.
Bugun yıkasam yarın arkadaslarla bulusacak olsam kırk gundur banyo yüzü gormemıs mazota bürünmüş gibi oluyorum, illa bıdaha yıkancam

Iyı bır ben degılmısım.
Bugun yıkasam yarın arkadaslarla bulusacak olsam kırk gundur banyo yüzü gormemıs mazota bürünmüş gibi oluyorum, illa bıdaha yıkancam
Utanıyorum hata kaza kapı açacağım diye sanki aylardır kafa yıkanmamışta öyle duruyormuşum gibi evde

Saçlarınızla çok oynuyor musunuz gün içinde, el değdikçe daha çok yağlanır. Daha ılık suyla yıkayabilirsiniz. İki günde bir yıkayanilirsiz. Bir de durulama suyuna sirke atıyorlar sanırım.

Saçları her gün değil, iki günde bir yıkamak gerekir, çünkü her gün yıkamak yağ bezlerinin çalışmasını teşvik eder. Şampuanı iyice durulamak önemlidir.
Gün içinde saçları daha az tararsanız, saçlarınız o kadar yağlanmaz. Saçları elma sirkesi (suyla seyreltilmiş) veya yeşil çayla durulamak, yağlanmayı azaltmaya yardımcı olabilir.
Beslenmenizde yeterli miktarda çinko ve B grubu vitaminleri bulunmalıdır. Stres, sebum salgılanmasını etkiler.

X