saca fon cekmek zararlimi ????

yego

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
63
0
6 haftalik hamileyim acaba hamilelikte saca düz fon makinasi ( sac düzlestirici ) ile fon cekmek ve saci boyatmak sakincalimi ? tesekkurler simdiden

Son düzenleme:
bebişin hayırlı olsun, inşallah kolay ve sağlıklı bir gebelik geçirirsin. SAçı boyatmak için ilk 3 ayını (13-14 haftanı) geçirmeyi beklemelisin. Sonrasında bitkisel boya kullanmanın pek sakıncalı olmadığını düşünenler de var, "ne olursa olsun o bir kimyasal" deyip ojeden bile vazgeçenler de.. Sanırım karar bizlere kalıyor.

Fön makinasına gelince.. SAç düzleştiricinin bir suçu var mıdır, bilmiyorum. Ama saç kurutma makinalarının çok yüksek düzeyde radyasyon yaydığını duymuştum. Ben de fönsüz gezmeyenlerdenim, ama hamile kaldığımdan beri çok az çekiyorum - çektiriyorum. O da sana kalmış..

Fön boyutunu hiç düşünmemiştim, ben normal fönümü çektim, saçımıda boyadım 5 aydan sonra, boyadım dediğim diplere değdirtmeden röfle yaptırdım... Diplere değmeden bir sakıncası olmayacağına dair çok şey okudum..
Ama fönün sanıyorum sakıncası olduğunu ya, sonuçta sıcak hava üflüyor sadece, iyonlu saç kurutma makinaları var onlar saç kabarmasın diye iyon etkiliymiş hani bu olsa zararlı olabilir diycem ama normal kurutma makinalarının bişey yapmayacağını düşünüyorum. Hatta fön makinası zararlı diye saçlarını kurutmamak daha kötü sonuçlara yol açabilir kış günü. Zararlıysa kurutmada zararlıdır çünkü.

hic bi sakincasi olmaz o daha kucucuk bisey etkilenmez fohn den hele hic etklenmez aysun 444 arkadasima katiliyorum kurutmamak daha kotu islak islam mi gezcez boyle hurafelere inanmayin ya

Fönün zararlı olduğunu hiç duymadım, bu kadar küçük detaylarada takılmayalım lütfen, millet neler neler yapıyor çakı gibi çocuklar doğuruyor, biz çok dikkat ediyoruz, ben zaten bu forumdan başka yerde çok dikkat edeni görmedim.

4.aydan sonra bişey olmazmış arkadaşlar,prof.kadın doğum uzmanı söyledi.Ben boyatmıştım,emzirirken de boyattım,ama bitkisel boyayla.Tabi herkesin kendi tercihi.Fönü hiç duymadım,abartmadığın sürece zararlı olduğunu sanmıyorum.

bana da doktorum saçında biraz boya görüyorum dedi ben de evet dip boyam geldi dedim :)) ama 6. aydan sonra boyatıcaz ondan önce bayatma dedi tamam dedim bende boya diş çektirme vs. hepsi 6. aydan sonra öneriliyor hadi 1 ayda benden olsun dedim 7. aydayım şimdi gönül rahatlığı ile boyatabilirim, hamileyiz biz hasta değiliz dimi ama bakımsız gezecek halimiz yok hehehekaydirigubbakcemile5

Hurafe değil bu arkadaşlar. Aynı şekilde cep telefonlarının, kablosuz internetin de yüksek radyasyon yaydığını duymuşsunuzdur. Bütün elektrikli aletler manyetik alan oluşturur. TV, bulaşık makinası, başucunuzdaki dijital saat.. Bunlar hep az da olsa radyasyon yayar. Fön makinası bunların çoğundan daha fazla radyasyon yayıyor diye bir e mail geldi bana. Yetkili bir ağızdan hem de.. Ben de çok şaşırmıştım. Saçımı kurutuyorum tabii ki, kimseye "saçınızı kurutmayın" demedim. Zorunluluktan kullanıyorum ama keyif kısmını azalttım, dedim hepsi bu. Bİldiğimi paylaştım..

Ha günümüz şartlarında radyasyondan ne derece kaçınabiliriz, orası meçhul. Karşı apartmanda baz istasyonu dururken sen fön çektirmekten vazgeçsen bir işe yarar mı? Her şey vicdan - mantık meselesi. Duyduğumu paylaştım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…