Doğal Saç Bakım Kürleri Saç Nasıl Yumuşar?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Asasdasdaf

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2014
225
88
Saç Nasıl Yumuşatılır Duş sonrası saçlarınızı kurularken elektrikli ısıtıcılar kullanmak yerine saçlarınızı havluya sararak kendi halinde kurumasını bekleyin. Islak haldeki saça uygulanan fön, saçların kırılması ve yıpranmasına sebep olmaktadır. Duş sonrasında saçlarınıza keratin içerikli saç serumu ile bakım uygulamanız saçlarınızın daha uzun süre nemli kalmasını sağlayacaktır. Saçların nemli kalmasında saç kremi kullanmanın önemi büyüktür. Saçınıza kalıcı olarak nemin etki etmesini sağlayan kremler ayrıca saçınıza protein depolar. Saçlarınıza haftalık olarak düzenli şekilde bakım yağları uygulamanız, saçlarınızı daima nemli tutmanıza olanak sağlar ve saçları yumuşatmanın kapılarını açar.
Saç Yumuşatma Saçları yumuşatmak için çeşitli maske ve kür tarifler bulunmaktadır. Kuru ve sert görünen saçlar zor şekil alır ve elektriklenirler. Saç yumuşatma yöntemleri kullanarak saçı yumuşatmak nasıl gerçekleştiriliyor öğrenebilirsiniz. Sizlere vereceğimiz doğal bitkisel tariflerle saç yumuşatmanın yollarını keşfedebilirsiniz. Saç Yumuşatan Doğal Maske Tarifleri Yumurtalı Saç Maskesi 1 adet yumurta sarısı 2 çorba kaşığı zeytinyağı 1 çorba kaşığı hintyağı Zeytinyağı ve hint yağı karıştırılarak cezveye koyulur. Cezvede biraz ısıttıktan sonra ocaktan alınan karşımın içine yumurta sarısı ilave edilerek karıştırılır. Saçların kurumuş kısımlarına yedirerek sürülür ve 1 saat bekledikten sonra saçlar temizlenir. Saçlarınızı yıkarken ılık su kullanarak yıkarsanız, maskenin arındırılması daha kolay olacaktır. Doğal Yağlarla Saç Yumuşatma 1 çay kaşığı jojoba yağı 3 tatlı kaşığı badem yağı 2 tatlı kaşığı çörek otu yağı Belirtilen miktarlarda bitkisel yağları bir araya getirerek karıştırın. Hazır hale gelen karışımdan parmak uçlarınıza az miktarda alarak saçlarınızın kurumuş kısımlarına yedirin. 45 dakika bekledikten sonra saçlarınızı şampuan kullanarak yıkayın. Saçları yumuşatan tarifi haftada 1 kez tekrarladığınızda 1 ay içinde olumlu sonuçlar Saç Yumuşatma Maskesi Su bardağının 3’te 1’i oranında zeytinyağı 2 yemek kaşığı bal Belirtilen ölçülerde malzemeleri temiz bir kap içerisinde karıştırın. Karışımı saç diplerine fazla sürmeden dipten uçlara doğru uygulayın. Sıcak bir havluyu yardımıyla saçlarınızı sarın ve 30 dakika bekleyin. Sürenin sonunda ılık su kullanarak saçlarınızı durulayabilirsiniz. İlk uygulamadan itibaren saçları yumuşatan tarif, haftada 1 kez düzenli olarak uygulandığında olumlu sonuçlar vermektedir.

Ben hala saçıma iyi gelen bir saç kremi bulamadım valla ya saçımı döküyor ya da yağlı gibi görünmesine sebep oluyor. Dertliyim bu konuda

benim saçım gür ve çabuk kabarıyor ve yaglanma sorunu var buna ragmen elidorun saç kremini kullandım artık saçım kabarcak diye düzleştirmek zorunda kalmıyorum banyodan sonra bir de sıvı saç kremi kullanıyorum saçımı tararken çok işi yarıyor yumuşak ve güzel kokuyor GLISS sıvı saç kremlerini kullanıyorum :)

X