saç dökülmesini ihmal etmeyin arkadaşlar

zeynepxoxzdil

aşkların en tatlısı Giray
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
1.671
10
53
slm arkadaşlar
dün eşimle sağlık sigortamız var onun için yılda 1 kez ücretsiz check up hakkımız olduğu için dr gittik.drla konuşma esnasında saçlarımda dökülme olduğunu bahsettim.kendisi muayene edeceğini bu sırada bakacağını söyledi.elle muayene ettiğinde boğazımda eline bir kitle geldiğini ve bunun nodül olabileceğini onun içinde bir boğaz usg istedi.bunun emzirme döneminden kaynaklandığını ama tiroidle ilgili birşeyde olabileceğini anlattı.dün usg çekildi birazdan da gidip kan tahlili yaptıracağım.hamileyken tsh bakılmıştı ama tekrar istedi doktorum.dua edin arkadaşlar inşallah ciddi bir şey çıkmaz:Saruboceq.
hadi görüşürüz haber veririm ihmal etmeyin sizde lütfen.

ya bu saç dökülmesi hormonların değişmesi ile alakalı değilmiydi benim çççooooookkkk dökülüyor inşallah bişi çıkmaz zeynepcim en iyisi bende bi drye danışım geçmiş olsun

slm kızlar
tahlil sonuçları ne yazıkki bir kısmı ctesi öğleden sonra ve çarşamba günü olmak üzere 2 ayrı şekilde çıkacakmış:KK43:(
uffff sıkıntı yaptım şimdi inşallah ciddi bir durum çıkmaz.dr kilo kaybının olmasından da şüphelendi biraz 57 kiloya düştüm.aman sakın ihmal etmeyin hepinize tşk ederim yaaa iyki varsınız:))

canım işallah bişi çıkmıcak üzme kendini çok geçmiş olsun anne olduk kolay değil bütün vücudumuz kendini yenilemeye başladı üzme kendini

zeynepcim inşallah bişey çıkmaz yaa.benim de haddinden fazla dökülüyo nasıl kel kalmıyorum been de şaşırıyorum.umarum sadece hormonlarımızın değişimindendir...

poof şimdi bi dahaki haftayı mı bekliceeezz :KK43:( inşallah hat-yırlı haberler cıkıcak zeynepcim.kafana takma hiç.

zeynepcim geçmiş olsun.dr.unun şüpheleri doğru yönde.umarım bişey çıkmaz ama hormonlara bağlı deyip geçmemesi ve tahlil usg istemesi çok yerinde olmuş.ben eski bi hiper tiroid hastasıyım.çok fazla saç dökülmesi,aşırı kilo kaybı(günde 1 ekmek yerdim kilo almazdım mesela),sinirlilik,el titremesi v.s biçok belirtisi vardı.nodüllüydü.ameliyat oldum ama önce ilaçla tedaviside oluyo.şimdi hipotiroid için ölene dek tedaviye devam.ama benim anlayamadığım nodül oluşturacak kadar gelişmiş bi tiroid bezi hamişken nasıl normal çıkarki:uhm:tabi dr.un daha iyi bilir canım.geçmiş olsun.umarım sadece doğumsal hormonlara bağlı bi sebeptir saç dökülmen.hepimizde olduğu gibi..güzel haerlerini bekliyoruz tatlımma.s.

canım geçmiş olsn aklına kötü şeyler getirmeiçini ferah tut benim de saçlarım çok fena gün de 3 öğün tarıyıp tüy döküyorum valla

zeynepcim geçmiş olsun.dr.unun şüpheleri doğru yönde.umarım bişey çıkmaz ama hormonlara bağlı deyip geçmemesi ve tahlil usg istemesi çok yerinde olmuş.ben eski bi hiper tiroid hastasıyım.çok fazla saç dökülmesi,aşırı kilo kaybı(günde 1 ekmek yerdim kilo almazdım mesela),sinirlilik,el titremesi v.s biçok belirtisi vardı.nodüllüydü.ameliyat oldum ama önce ilaçla tedaviside oluyo.şimdi hipotiroid için ölene dek tedaviye devam.ama benim anlayamadığım nodül oluşturacak kadar gelişmiş bi tiroid bezi hamişken nasıl normal çıkarki:uhm:tabi dr.un daha iyi bilir canım.geçmiş olsun.umarım sadece doğumsal hormonlara bağlı bi sebeptir saç dökülmen.hepimizde olduğu gibi..güzel haerlerini bekliyoruz tatlımma.s.

Yaaaa sağolun arkadaşlarım hepiniz öyle iyi motive ettinizki beni tşk ederim.beni üzen şey kuzumu emziriyorum ilaç tedavisi falan onu etkilemesinde inşallah bişey çıkmazsenağlama:Saruboceq:
phatoshcum usg de bişey çıkmadı nodül yok ama o bölgede içeride kanama yapan birşey var dedi dr.kardeşim dr zaten onun yanına gittim çalıştığı hastanede yaptırdım usg yi oda baktı korkulacak bir durum değil ama emin olmak için kan tahlili olsun dedi.bide ben regl olmuyorum kardeşim prolaktin korur ama tiroidden kaynaklanabileceğini anlattı.canım sıkıldı valla.annemde yıllar önce olmuştu tedaviyle iyileşti.onu söyleyince dr yakın takibe aldı ama bende senin yazdığın şikayetler yok canım yaaa:uhm:annemde senin gibi söylüyo ondada aynı şikayetleri yapmış çünkü.neyse bekliycez bakıcaz rabbim devasız dertler vermesin kimselere.

gecmis olsun umarım bir sey cıkmaz zeynepcim.bu arada bu dokulme hepimizde var tuy yumagı topluyorum her seferinde saclarımdan :KK43:(

Yaaaa sağolun arkadaşlarım hepiniz öyle iyi motive ettinizki beni tşk ederim.beni üzen şey kuzumu emziriyorum ilaç tedavisi falan onu etkilemesinde inşallah bişey çıkmazsenağlama:Saruboceq:
phatoshcum usg de bişey çıkmadı nodül yok ama o bölgede içeride kanama yapan birşey var dedi dr.kardeşim dr zaten onun yanına gittim çalıştığı hastanede yaptırdım usg yi oda baktı korkulacak bir durum değil ama emin olmak için kan tahlili olsun dedi.bide ben regl olmuyorum kardeşim prolaktin korur ama tiroidden kaynaklanabileceğini anlattı.canım sıkıldı valla.annemde yıllar önce olmuştu tedaviyle iyileşti.onu söyleyince dr yakın takibe aldı ama bende senin yazdığın şikayetler yok canım yaaa:uhm:annemde senin gibi söylüyo ondada aynı şikayetleri yapmış çünkü.neyse bekliycez bakıcaz rabbim devasız dertler vermesin kimselere.

canım benim usg nin iyi çıkması bile çok güzel.benim tek tarafı bi civciv kadardı..boynumda iki civciv taşıyodum yaniibenneyaptımkiseninde söylediğin gibi rabbim dermansız dert vermesin.inşallah öyle bişey yoktur.ancak bi konuyu aydınlatayım tiroid tedavisinde içilen sentetik tiroid homonu içeren ilaç emzirme döneminde içiliyo.emzirmene hiç bi zararı yok kardeşin daha iyi bilir zaten.benim gittiğim prof.1 gün bile ara vermememi söylüyo.hem emziriyorum hemde ilacımı alıyorum.üstelik benim ilaç oranım baya fazla.neyse tatlım aklına bişey getirme.kan tahlilinin sonucunu beklicez artık.Şeniz

Günaydın arkadaşlarım nasılsınız hepiniz
ben ctesi tahlil sonuçlarımı aldım kardeşime bildirdim o da arkadaşıyla görüşmüş ne yazıkki Haşimato teşhisi konuldu:KK43:(phatoshum sen daha iyisini bilirsin tabikide.kardeşim endişe edilecek bir durum yok daha çok küçük olduğu için yolun başındayız sabahları aç karnına alınacak bir ilaç verdi.Girayda da olup olmadığına bakılması gerekliymiş onun için doğum yaptığım hastaneden kan tahlillerini istedim oğluşumun.2 ayda 1 kez kan tahlili yaptıracakmışım kontrol altında tutulacakmış.bir check up nelere mal oldu bakarmısınız yoksa kör sağır yaşayacaktım demekki:))aman kızlar hiçbirşeyi ihmal etmememiz lazım bu zamanda.
hepinize gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim öpüyoruz kuzumla sizi

X