Saç Rengi ve Saç Boyama saç boyasının bekleme süresi

eftelyarex

Guru
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2010
121
40
merhaba, aslında birçok saç boyamış olmama ragmen net olarak bilmedigim bir konu var, sorup uyguladıgım şekillerde kotu sonuçlar elde ettim şimdiye kadar oyuzden bir bilene size sorayım dedim.
saç boyarken altında dogal saç rengimiz degilde boyalı bir saç varsa ama biz bunun rengini değiştiryorsak uygulama nasıl yapılır. dip boya şeklindemi yoksa boyanmamış saça uygulama yapar gibimi. kafamı karıstıran sey boyanın boyalı saçı daha erken yada daha geç renklendiriyor olabilme ihtimali? umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir

bence fark etmiyo.benim de saçım boyalı, tekrar boya yaparken 50-60 dakika bekletiyorum ben öyle kesin katı bi sınırı yok diye düşünüyorum :)

koyu saç için fark etmiyor ama acık renk boyalarda durdukça koyulaşıyor dediginiz gibi 30dk civarı ideal ozaman. tesekkür ederim. daha önce karamelden daha acık saçıma koleston acık kumral denedim sarıya yakın neredeyse koleston nasıl olsa koyu oluyor diye ama saçlarım koyu kestaneye yakın oldu 50 dk gibi bir süre beklettim. zar zor 1 haftada beyaz sabunla yıkaya yıkaya açtım rengini eskisinden koyu tabii ama idare eder, sürenin yüzünden oldugunu düşündügüm için sordum

merhaba, aslında birçok saç boyamış olmama ragmen net olarak bilmedigim bir konu var, sorup uyguladıgım şekillerde kotu sonuçlar elde ettim şimdiye kadar oyuzden bir bilene size sorayım dedim.
saç boyarken altında dogal saç rengimiz degilde boyalı bir saç varsa ama biz bunun rengini değiştiryorsak uygulama nasıl yapılır. dip boya şeklindemi yoksa boyanmamış saça uygulama yapar gibimi. kafamı karıstıran sey boyanın boyalı saçı daha erken yada daha geç renklendiriyor olabilme ihtimali? umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir

saçları daha önceden boyalı olan birine tekrar boyamada önce dip boyası yapıp en az 10 dk bekletilip sonra tüm saçı boyayıp 35_40 dk bekletmelerini öneriyorum.normalde boya 40 dk bekletilir.ama devamlı boyanıyorsa dipten kendi saçınız çıkacağı için diple ucunda aynı tonlarda olması için önce dip boyasını öneririm.

merhaba saçlarımı ilk olarak kuaförebakır rengine boyattım ama kendim boyadıgımda dipleri siyah girio ne yapmalıyım en son diplere uygula 10 dk beklet en fazla dediler ama sonuç yine aynıı:Syardımcı olursanız sevinirim :)

Rengine göre işlem degişir

X