Saç Bakım Ürünleri saç bakımında bana yardım edin çok acemıyım...!

immortal__07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
194
0
31
ya arkadslar bnm saçım çok yağlı bn hergün banyo yapıyrm elidorun şu kemeğe karsı olanından kullanyrm hernese böle bakıyormda millet bakımdan fln bahsedio bana da böle bi öönerisi olan varmı acaba bn sadece duşda şampuanlayıp çıkıyorm hanı öle kremmş spreymş köpukmş fln saçlarım bunların yuzunu görmemştr hayatmda:))
nse saçlarm kalın telli çoook gür ama çook elektrklenıoo bana da bi bakım önerrsenz çk sevinirim
şimdiden teşekkür ederm herkese...

bakımdan önce şampuanını değiştir derim ben. saç 2 günde 1 yağlanabilir, ama her gün yağlanıyorsa ya ortada ciddi bir hormonal sorun vardır ya da şampuanlınla alakalıdır. eğer yüzün ve vücudun sivilcelerle kaplı değilse, ki umarım değildir, o zaman tüm kabahat şampuanındadır. saçına kepek yapan da şampuandır muhtemelen. şimdi arkadaşım,bu marketlerde satılan şampuanlar var ya, eli..., pant...,he..&shoul...,blend.. gibi. bu şampuanların maliyeti ucuz olsun diye ve saçı yumuşak yapsın diye içlerine ucuz ve saç için çok zararlı olan biçok kimyasal konur. bileşenler kısmına baktığında maşallah makale kadar bileşeni vardır ve hepsi adını telaffuz edemediğimiz, hele ki ne olduğunu asla bilemeyeceğimiz kimyasallardır. bunlardan en populeri dimethicone'dur, diğer adıyla silikon yağı.bu yağ saç tellerini sararak vernel-yumoş vazifesi görür, yumuşacık yapar, saç taraktan adeta akar... ama gel gör ki saçın yüzeyini kaplayarak saça hava aldırmaz, gözenekler tıkanır, yapılan bakım işlemez olur. o teller canlılığını yitirir bi süre sonra solmuş yaprak misali düşer.
saç telini kaplayan madde saç derisine zarar vermeden mi geçer, tabi ki hayır. saç derisini de sık sık yapılan yıkamalar sonucu yavaş yavaş kaplar, saç köklerini tıkar, saçın beslenmesini engeller. beslenemeyen saç da dökülür gider. diğer taraftan hem diğer ağır kimyasalların hem de silikonun etkisiyle saç derisi pul pul dökülür, ki buna kepek denir. saçımızı yıkadıktan sonra banyodan çıkarken bile saç derimizin nefes almadığını hissederiz. o "gıcırtt"sesini asla duyamayız. neden mi, çünkü saçımızı temizleyip arındırmak yerine bi katman daha silikon giydirmişizdir.

uzun lafın kısası kendine silikon ve zararlı kimyasallar içermeyen doğal bir şampuan al, DFN garlı, sebamed, organicum gibi şampuanlar var piyasada, yağlanma-kepek sorunun bi süre sonra ortadan kalkacaktır.önce bu sorundan kurtul, daha sonra arınmış saçına bakım yaparsın, şu durumdayken yapsan da yaramaz.
sevgilera.s.

çok tesekkür ederm ama şunu belrtmek istyrm bnm cildim çok yağlı ewd öle çok fazla sivilce yok ama bi yığın izleri war..:KK43:((
önerilernz için çook tesekkür ediyorum..

bişey değil cnm, benim cildim de çok yağlıdır, hatta 2 defa roaccutane ile sivilce tedavisi gördüm. karaciğerimle alakalı bir sorun bu, 24 yaşındayım ama hala bişeye canım sıkıldığında, üzüldüğümde sivilce çıkartırım. ama saçımı yağlı-yumurtalı bir bakım yapmadıkça günaşırı yıkamam. 3, hatta 4 günde ancak yağlanır.
sivilce izlerini geçirmek için de cilt bakımı konusunda takıl biraz, mutlaka bişey bulursun cnm.
kolay gelsin...

aslnda bnde tedavi gryrdm yarım kaldı bazı sebeplerdenn.. yeniden başlıcm inş. tedavıme öle fazla deil ama işde böle gözeneklerm çook acık onlar içinde doal tonığm gulsuyumu kullanyrm
bnm sdece regl dönmmde bi iki tne çıkar ama o da hemen kaybolur ama işte saçlarm böle en iyiisi şu dediğin dfn garlı şampuanı kullanmk o brz daha makul fiyatı: )))

ben sana seçenekleri söledim ama hani reklam yapmak gibi olmasın diye kendi kullandığımı sölemedim:) ben de dfn garlı kullanıyorum:) yalnız alırken onun saç maskesini de al bence, o da silikon içermiyor. defne ve zeytin yağı özlü, çok güzel yumuşatıyor saçı. maske olmadan saçların kuruyup kabarır muhtemelen. ama yağlanma sorununu atlatana kadar diplere sürme. normalde diplere de sürülüyor çünkü, bi de bakım da soruyordun ya, bakım için de 10 numara bu maske.maskenin fiyatı da 8-10tl arası değişiyor. eğer 12 fln derlerse pazarlık yap mutlaka:KK66:

tmm cnm çook saol bn merkezde yasamıyrm antalyanın manavgat die bir ilçesnde yasıyrm belki biliosundr ama acaba burda bulablrmıyım amannn burda yoksa artık bi şklde getrtcm:KK70::KK70:

Türkiye'nin hemen her yerinde aktarlarda olan bir şampuan bu, dağıtım ağı çok yaygın, kolayca bulursun bence.ya da Antalya merkeze giden birilerine ısmarlayabilirsin, mutlaka bulunur merkezde.

merkezde oacaından şüphem yokda burda bulablrmym die şey oldm ama bulurum inş. burdada
şmdi yapmam gereken en yakın zamanda çarşıya çıkmak olcak:KK70::KK70::KK70:
yehooo artık bnde herkes gbi 3 gnde fln yıkancm:KK70:
bu ne çile ya kışın bile günlük banyodaydm

X