Rüyalarim niye böyle cikiyor?

Zilanur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
1.019
3
Arkadaslar belki bazilari icin bir dert degil ama beni rahatsiz ediyor.
Rüyalarimda ikidebir camasir makinasi görüyorum, bir kere camasir makinasinin kapagi kiriliyor beyaz bir köpük mutfagi sariyor. Gecende de camasir makinasi güya hafifden alev aliyor ve ben pet sise ile söndürüyorum. Ya acaba niye böyle ikidebir camasir makinasi görüyorum???
Stressden olabilir mi, bilyiorsunuz esimin vizesini beklyioruz halendaha gelmedi, rahat uyku uyuyamaz oldum, acaba ondan mi? Ama öyle ise neden hic esmimi görmüyorum yada vize hakkinda rüyalar görmüyorum da ikidebir camasir makinasi görüyorum. Acaba aciklamasi nedir ya???

Allah Allah hayırdır inşallah CADIARZU çamaşırmakinesi ne anlama geliyo bilmiyorum ama ben genelde kafama taktığım şeyleri görürüm rüyamda bilinçaltımızdakileri görürmüşüz ya hani ondan olabilir çok mu çamaşır yıkıyosun :uhm:

yok cok camasir yikamiyor ama niye ikidebir camasir makinasi görüyorum anlamis degilim vallahi kac gündür kafam takilyior cevap bulamiyorum:KK43:

belki bi işarettir bilmiyorum ki bi anlamı olabilir netten baksaydın rüya tabirlerine ne anlama geliyo diye

Ben baktım netten şimdi "üzüntü, keder, mihnet ve sıkıntıyı ortadan kaldıran kimseye, İnsanlara öğüt veren vaiz ve mürşidlere delalet eder." diyo biri üzüntülerini ortadan kaldırcak galiba inş.

AYNI RÜYAYI GÖRÜYORSAK O RÜYA DEĞİLDİR ...

DİYELİM Kİ, bir uçurumdan aşağı yuvarlandığımızı korku ve dehşet içinde görüyoruz, ama ne kadar ilginçtir ki bunu ben, sen, o, diğeri, öbürü aynı anda ve aynı zamanda görüyor. Siz bu müşahede edilen şeye rüya diyebilir misiniz? Yahut tam aksine, beraberce eş zamanlı olarak yüce bir dağın doruğuna tüm zorluklarına katlanarak, tam düşecekken birbirimizin elini tutarak, ayağı kayana omuz vererek tırmandığımızı görüyoruz. Peki buna bir rüya diyebilir misiniz?

Demem o ki, görülen rüya bir kişiye ait olmaktan çıkmışsa aynı zamanda bir rüya olmaktan da çıkmıştır. ‘İkinci kişi’ fevkalade önemlidir. Eğer bir yolda size eşlik eden, gözlerini kısarak sizin baktığınız ufka bakan bir ikinci kişi varsa, görülen şey bir rüya olmaktan çıkıp ‘hakikat’e dönüşür. Buna karşın rüya görmekle hayal kurmak arasında, hakikatle yalan arasındaki kadar bir uzaklık söz konusudur. Dolayısıyla gördüğümüz şeyin bir hayal mi yoksa bir rüya mı olduğu, bizim yolda asude bir yolcu mu olduğumuz, yoksa pıtraklı tarlayı yol belleyen bir divane mi olduğumuzun resmini orta yere koyar.

Rüya bizzat hakikate ilişkindir, çünkü gündüz ‘hayal’ kurar, gece ‘düş’ (rüya) görürsün. Türkünün ‘gündüz hayalımda gece düşümde’ demesi boşa değildir. Gündüzün ortasında bir adam hayal kuruyorsa (ki hayal kurmacadır ve bu nedenle ‘kurulur&#8217:KK66:, bu gerçeklikten koptuğunun, bir yalanın koynuna girdiğinin alameti sayılır. Lakin, kanımca ‘bir rüyanın hayalini kurmak’ diye ifade edebileceğimiz, gündüzü geceleyin göreceğimiz sahih ve sağlim rüyaların bir tür provası, ön hazırlığı biçiminde algılamak da mümkündür.

Hayali kurarsın, rüyayı (düşü) görürsün. ‘Kurmak’ ve ‘görmek’ arasında hakikatle yalan arasındaki boşluk kadar boşluk vardır. Bundan dolayıdır ki bir şeyin kurmaca olduğunu ne kadar kavrarsak, hakikat’in gerçekliğine ilişkin o kadar yoğun bir fikre, kanaate, müşahedeye sahip oluruz. Bütün mesele, kurgunun, yalanın kurmaca oluşunun farkında olmamaktır. Sözgelimi, eşinizle birlikte içinde bulunduğunuz kulübenin bir saray olduğunun hayalini kurdunuz, fakat bu hayale kendinizi fazla kaptırdınız, bulunduğunuz yerin bir kulübe olduğunu unuttunuz. Daha sonrasında bu sarayın kimin olacağı, kaç odasının kime ait olacağı, avizesinin kristalden mi yok saf elmastan mı yapılması gerektiği, odaların tefriş edilmesinde kimin sözünün geçeceği üzerine münakaşaya tutuşmanızın, kavga etmenizin, birbirinizi öldüresiye didiklemenizin mahiyetini bir düşünün.

Hazret-i İsa, dünyanın fani yüzünü kastederek (zira sanıldığı gibi dünya tek boyutlu değildir, dünyanın bir Esmaü’l-hüsna’yı yansıtan, bir ahireti işaret eden, bir de kendi geçici/fani tarafını ifşa eden üç veçhesi vardır), ‘Ben bu zavallı kuş yuvasını mamur kılmayacağım, mülkümü göklerde kuracağım’ demişti. Yani, dünyanın mamur edilmesi, fani yüzü için söz konusu edilmemiş, dünyanın ebediyete davet eden ilk iki yüzü için geçerli kılınmıştır. Sadece ‘Zavallı kuş yuvası’na ilişkin, onu hedefleyen ve orada kalan kavgalar, mücadeleler ‘kurmaca’dır, yalandır, beyhudedir. İş bu sebepten dolayı, kimi zaman dünya arenasındaki boğuşmalar, politik mücadeleler, bir futbol maçında döşünü bağrını parçalayan genç adamın hali, işyerinde birbirinin ayağını kaydırmak için sinsi ve sistemli mücadele edenlerin vaziyeti bana hep hazin gelmiştir.

Günümüz Batı uygarlığı, kurduğu hayali gerçek sanmış, bu kurmacaya kendini fazla kaptırıp, dünyanın fani yüzüne aldanmıştır. Kendi rüyasını görmek isteyenlerin de rüyasını karıştırmak gibi bir vazifeyi kendine biçmiştir. Fakat kendi rüyasını görmek isteyenler nerede? Sadık rüyaların hayalini kuran, rüyalarının peşinden gidenler nerede? Aynı rüyayı görmek suretiyle rüyayı rüya olmaktan çıkaranlar nerede?

Ey genç adam, neyin hayalini kuruyorsun? Genç bir kızsa kurduğun, hayalin onda sona erecektir. Ey genç kız, hangi hayallerin koynunda eğleşiyorsun? Şöhret ve avuntularsa kurduğun, geriye acılarından başka bir şey kalmayacaktır.

Ey İnsan! Hayal kuran bir hayal misin yoksa? Ama unutma, ‘Dünya, yalın olduğu için yalandır…’

ALINTI...

Soru: Yıllardır hep aynı rüyayı görüyorum. Bu nasıl oluyor?
Yanıt: Rüya görme doğal bir elektriksel uyarıya bağlı olabilir. Aynı rüyanın görülmesi ise , bir gurup hücrenin , ötekilere oranla daha kolay uyarılıp aynı imajları oluşturmasına bağlı olabilir. Öte yandan rüyanın özel bir anlam geldiğine inanan kişi de rüyanın yenilenmesine neden olabilir. Ayrıca rüyanın bilinç dışı mesajı da yenilenmesi ile sonuçlanabilir.

ALINTI....

Çamaşır makinası :

Şuan aklınızda bulunan sıkıntı yakın zamanda ortadan kalkacak demektir...
Rahata kavuşmaya,derdi atmaya delale eder.
Rabbim hayırlara çıkarsın inşallah..

insallah yarabbim inanin cok bunalimdayim esimi cok özledim onunla bir olmak istiyorum artik:KK43:

canım ya gül geç.yarın öbür günde başka birşey görürsün.haberci rüyaları görmek sık rastlanan birşey değilmiş.bilinç altında olup bitenler çok karmaşık.gündüz niyetine hayra yor.başkada mana arama bence.umarım sıkıntılarınız en yakın zamanda çözüm bulursunuza.s.

gülüp gecemiyor arkadasim malesef bu aralari o kadar doluyum ki gülmeyi bile unuttum malesef :KK43:

bu kadar üzlme herşey olacağına vaır bunu hiçbi zaman unutma

arkadaslar vize hakkinda rüyalar görürü oldum bu gece rüyamda gördüm ki bizim kagitlara bakan kadin dan bir mektup geldi, bende üc tane sey istedi yani ek kagit,
ve mektupda yaziyor ki bu kagitlari 18.03 tarihine kadar yollaman lazim diyor.
üc kagit istiyor ücüncü ay acaba üc gün sonra yada üc hafta, üc ay sonra mi gelecek vize???
bu 18 neyin nesi?
rüya tabirine bakdim ama yazilan su:

Rüyada tarih
Rüyada görülen tarihlere çok dikkat etmek gerekir. Bu belirli bir zamanı işaret eder. Ayrıca tarihi oluşturan tüm sayılar ayrı ayrı da yorumlanır.
Ben pek anlamadim ama sizce neye yorumlanir bu???

X