Rüyalar ve antidepresan

phrmcst

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
822
2
merhabalar
antıdepresan kullanan arkadaslar,ruyalarınız nasıl ? artma azalma oldu mu antıdepresan kullanmaya basladıgınızda ???

pekı bu ruyaların sebebını bılen var mı ??bilmiyorumkismile

hiç rüya görmezdim
başladığım ilk on gün aralıksız rüya gördüm
ve bitane de değil bi uyanıyorum üç beş tane farklı şey hatırlıyordum
şimdi azaldı eskisi gibi değil ara ara görüyorum

Bende bu konuyu merak ediyordum sağolsun tr_lelli arkadaşım yardımcı oldu.3 -4 gündür rüyamda gün içinde yaşadıklarımı kabus olarak görüyordum.Uyanırkan ya bağırıyordum yada yanma vee uyuşma hissi oluyordu.Bende acaba antidepresandan mı diye şüphelendim,sordum.Antidepresandan oluyormuş.Şimdi kötü rüyalar görmüyorum ama 2 haftadır hatırlamak isteğim şeyleri yada insanları görüyorum.

Evet canım merak etmeyin antidepresandan bol bol rüya gördürürmüş gün içinde yaşadıklarımızı felan gerçekmiş gibi gündüz gözümüz açıken bile yaşayabilirmişiz...
Ben gün içinde yaşadıklarımı bolca rüyamda görüyorum..
Hiç rüya görmeyen hatta gördüğünü hatırlayamyan ben olur olmaz herşeyi herkesi görüyorum rüyamda..
Hele şu son zamanlarda gülüyoruz bile annemle eşimle
Oğlum var 1 tane..
Rüyamda 2. yapmşım 3. hamileyimm..
6 aylık hamileymiş ultrasona giriyormuşum
Babannem(rahmetli) hep rüyama giriyor birilerini çağırıyor..
Sanki biri bana sesleniyor hııı hı diyorum (cvp veremiyormuşum) uyanıyorum bakıyorum eşim yanımda horul horul uyuyor..
Ev salanmış gibi oluyor eşimi kaldırıp ev sallandı diyorum hiç bişe yok...
Hepsi rüyaymışşş neler görmüyorum kii sonrada gülüyorum yaşadıklarıma gördüklerime..
Antidepresan yapıyor arkadaşlar rahat olun yaşamaya devam no problem..

off ben cok rahatsızxım ama bu durumdan yaa :)) süreklı actıon ruyamda.. dızılerı fılan göruorum ve garıptr kı ertesı gun olacak olayları kısmen göruorum

HADİ YA:))) Bugun akşam gördüğün rüya benle ilgili olsun yarın anlatırsın bu sayfada::::))))

benimde szlerle aynı sorunum var ve paylaşmakla rahatlayacağıma inanıyorum. ben bundan 4 yıl önce pskolojik tedavi gördüm ağır travmalar yaşadım. antideprasanları 6 ay kullandım ve kendi kendimi düzeltmenin en iyi mantık olduğuna inandım. fakat şuan yeni evliyim 1,5 aylık. şimdi pskolojim alt üst sanki hersey herkez beni boğuyor sıkıyor gibi. geceleri çok kötü rüyalar görüyor uykularımdan sıcrayarak uyanıyourm . karabasan basıyor sürekli. bu ruh hali beni mahvediyor. hersey üstüme gelmiş durumda. sırtımı sıvazlayacak bi eşim yok. bana karsı herzaaman ilgisiz tavırları bişey anlattığımda beni rahatlatmak için üzerine gitmiyor hiç bişeyin. aslında kısaca bi gün çok ii bi gün çok kötüüüüüüüü

benimde szlerle aynı sorunum var ve paylaşmakla rahatlayacağıma inanıyorum. ben bundan 4 yıl önce pskolojik tedavi gördüm ağır travmalar yaşadım. antideprasanları 6 ay kullandım ve kendi kendimi düzeltmenin en iyi mantık olduğuna inandım. fakat şuan yeni evliyim 1,5 aylık. şimdi pskolojim alt üst sanki hersey herkez beni boğuyor sıkıyor gibi. geceleri çok kötü rüyalar görüyor uykularımdan sıcrayarak uyanıyourm . karabasan basıyor sürekli. bu ruh hali beni mahvediyor. hersey üstüme gelmiş durumda. sırtımı sıvazlayacak bi eşim yok. bana karsı herzaaman ilgisiz tavırları bişey anlattığımda beni rahatlatmak için üzerine gitmiyor hiç bişeyin. aslında kısaca bi gün çok ii bi gün çok kötüüüüüüüü

canım evliliğin ilk bir yılı çok zor geçiyor ben de yaşadım. alışma dönemi ya sabır de bir yılı en az zararla atlat gerisi güzel olacak inşallah.

arkadaslarrr bız bayanlar erkklerı abartıyoruuuzzz. onlar bızım annemız degıl yuzumuzu azıcık egık görunce gelıp sacımızı oksasııınn.. erkkler yontulmamıs agac gıbıdır bırcoguu....
bence bu tarz seylerle canınızı sıkmayıınn

Biraz düzelmiştim şimdi yine tekrar başladı saçma sapan kabuslar, anneme anlattım.Tioları aldım :::)) Çok memnun kaldım isterseniz sizde deneyebilirsiniz UYURKEN YASTIĞINIZIN yada yatağın ALTINA MAKAS KOYUN.deneyın bakalım ıse yarayacak mı?:sm_cool:

merhabalar
antıdepresan kullanan arkadaslar,ruyalarınız nasıl ? artma azalma oldu mu antıdepresan kullanmaya basladıgınızda ???

pekı bu ruyaların sebebını bılen var mı ??bilmiyorumkismile

Tolvon un rüya görmeyi artırdığını dr um söylemişdi diğerlerini bilmiyorum:)

tolvonu ne ıcın kullanıosunuz?? yanı sıkayetınız rhtsızlıgınız nedır??? prespektusunde sedatıve etkı yazıo fakat sedatıve etkıyı melıssa cayı da saglıo yanı neden ılac???

ha ayrıca dr umla konustum ruyalar ıstenen bırseymıs antıdepresan kullanma surecınde...ılacın etkı gösterdıgınızn bı göstergesı ımıs

X