Rüya Yorumları ruya ve uyuyamamak...

ruyami secemiyorum ve yazi okuyamiyorum sadece onun disinda her istedigimi yapiyorum. denize giriyorum kopek baliklariyla fln ucuyorum arbamla ucakla yaristgm bile oldu...sempatiksalakcinni su aralar okul fln yok neyseki uykusuzluk zihinsel yorgunluk gittikce artiyor... zaten su siralar devam ettirmiyorum hic yine lusidim offf ben gidiyorum diyorm ruyadakilere uyaniyorm... devam ettirmenin faydasi yok cunku yine dinlemiyorm uyanik olsam yine dinlenemicem.. bunu kontrollu hale getirebilsem keske cok isime yarayacak .. aslinda aklima bisey geldi uyudugmda lusid olunca ruya da uyumayi denicem bakalm nolcak :uhm:

Oooooo ben yıllardır Lucid Dreaming olarak yaşıyorum zaten...
İlk zamanlar biraz afallıyorsun,sonra alışıyorsun..
Ben pek zararını görmedim..
Seviyorum bile diyebilirim..

sen bu lucid durumda takili kalmissin, uyumadigin zaman kendini kontrol edip acaba rüyadamiyim yoksa gercekmi diye sorman baya ürkütücü
bu gittigin doktor yoksa sana pek yardimci olamiyormu bide baska doktora gitsen
valla sasirdim kaldim ne desem diye
dün okudum konunu bisey yazamadim ilk defa duydum bu lucidi, biraz netde arastirdim
senin kontrolünden cikmis ,zaten yorgun oldugunu bas agrisi oldugunu söyledinde
sana zarar veriyor
yanlislikla rüyadayim sanip biyerlerden atlamayasin?
ailenle kocanla konustunmu bu durumu hic

Bana da bazen oluyor.Rüyada mıyım gerçek miyim farkına varamıyorum.Çok sıkıldığım zamanlar rüyamda kaldırımdan düşücek gibi hissediyorum kendimi.Gerçekten de kaldırımdan düşmüşüm gibi uyanıyorum kalbim çok hızlı çarpıyor falan acaba benim ki de bu lucid rüya denen şey mi

evet canim benimde o durum moralim bozdu... genelde etrafa bakiyorum hersey normalmi diye yazili bisey okumaya calisiyorum ya da tirnagmi batiriyorm elime.. bi yerden atlayarak kontrol etmem heralde ama yine de bu durum canmi skyor...

Psikoterapi aliyorum bu durumu kontrol altina almak icin ilac tedavisi yok.. antidepresanlarn fln daha agrlastrma etkisi olabilrmis.. terapi yani tek cozum.. devam ederse hipnoz fln herseyi denicem.. Bas agrisinin nedenini de doktor herseyi cok net gormem ve ruyada bilincli oldugum icin dusunmeye devam etmem olark soledi beyin dinlenemiyor yani.. esim biliyor.. aileme henuz bahsetmedim..

Oooooo ben yıllardır Lucid Dreaming olarak yaşıyorum zaten...
İlk zamanlar biraz afallıyorsun,sonra alışıyorsun..
Ben pek zararını görmedim..
Seviyorum bile diyebilirim..

bense sviyorm aslnda lale ama iste artik her uyudgmda olmaya basladi ve asiri bas agrisi cekiyorm bu defa luciddeyken uyandiriyorm kendimi .. uyku fln hic bisey kalmadi sadece istedigimde gorsem ya da arada bi gorsem ... ne guzel sana ters bi etkisi olmamis bilmiyorumkismile

ruyadayken farkinda olman lazim su an ruya goruyorm die aklndan gecrmen lazm lisid olmasi icin.

ben okur okumaz aklıma ne geldi biliyormusunuz madem rüyanızda istediğiniz herşeyi yapabiliyorsunuz bilinciniz açık neden rüyanızda gördüğünüz ilk yerde uyumaya çalışmıyosunuz uçmak yerine olduğunuz yere yatın rüyanızda uyumaya çalışın

Canım rüyadayken kendine telkin versen rahat bir uyku istiyorum. şimdi dinleniyorum. rüyandada rüyaya dalsan. verimli dinlendirici bir uyku geçiriyorum gibi.

kullanabilsen çok güzel aslında. millet kendini paralıyor yapabilmek için kaydirigubbakcemile3

o tuvalet olayı bende de oluyo bazen canım.özellikle tuvaletimin geldiği zaman o an canım yataktan kalkıp uykumu açmak istemiyosa,kısa bi an uykuya dalıyorum ve orda da tuvaletimin geldiğini görüp şu an rüyadasın ama şimdi uyanıp tuvalete gitmelisin diye düşünüyorum rüyamda. kafamçokkarıştı kaydirigubbakcemile3
ama bu bazen oluyo,açıkçası hiç kafama takmamıştım boshayallersmile
sen bunu sık sık yaşadığın için hep aklındadır,o yüzden bu kadar çok yaşıyosundur bence.sonuçta insan o gün neye kafasını takarsa rüyalarında bazen o kafaya taktığı şeyi görebiliyo.
terapin iyi gelir inş canım :Saruboceq: ama 2 aydır faydası olmadı diyosun.acaba başka bi doktorla mı terapiye devam etsen bilmiyorumkismile

evet bunu denicem ilk uyudugmda :lepi:

Aslinda doktorun cok fazla bisey yapacagini dusunmuyorum.. ama son terapiden sonra degistircem sanirim CADIARZU

Ben inanılmaz rahatsız oluyorum Bu durumdan. Biliyorum rüya, her şeyi kontrol edeBiliyorum, rüyama istediğim şekli vereBilirim, istediğim her şeyi yapaBilirim, istediğime istediğim şeyi söyleyeBilirim ama yok illa uyanacam illaa.. kızım uyanma işte tadını çıkar diyorum 5 dakka sonra yok ayıkmalıyım Bu rüya gerçek değil Bu yaşananlar diyorum.. sonra Başlıyorum etimi mıncıklamaya gözümü açayım diye. yok olmuyo da olmuyo, Beni dürtün de uyanacam diye BasBas Bağiriyorum. kimse duymuyor. Bu sefer 1-2-3 diyip Birden Bütün enerjimle gözümü açmaya çaBalıyorum. genelde saBah uykusunda Bi de öğle uykusunda olur Bende. hatta öğle uykusunda alarm kuruyorum yarım saat sonraya ki alarm sesine uyanayım diye. çünkü Biliyorum uyandiğim halde Başka Bi Boyutta devam edecek o uyku. ama dürtüklendiğim zaman Bir de alarm sesi duyduğum zaman gözümü açaBiliyorum. Bi keresinde yatağimin yanındaki suyu alip yüzüme döktüm uyurken sırf uyanayim diye. Ben sevmiyorum o durumu, hatta uyumaktan korkar oldum Bi ara.

rüyamı bir film gibi yönetiyorum. eşim işten gelince şunları konuşayım diyorum o gelinceye kadar biraz uzanınca hemen hayal ve rüya arası bir aleme dalıyorum. herşeyi konuşuyorum istediğim cvplarıda alıyorum. birden panikle çarpıntıyla kendime geliyorum ve eşimle konuşmada rüyamdaki cevapları alamazsam iyice darlanıyorum.
hatta sabahları uyanınca saate bakıp yarım saat daha kestireyim deriz ya o arada da kahvaltı hazırlayıp yerleri falan sildiğimi köpekleri wc ye çıkarttığımı görüyorum son ana birşey yolunda gitmiyorum geç kalmışım gibi korkarak uyanıyorum.
çözüm bulursan bana da haber ver canım.
ben psikolojik olarak bunaldığım dönemler yaşıyorum bunu.

rabbim ardıme tsin çok sinir bişeydir eminim
bnde zaman zaman yaşıyorum ama bu kadar açık değil
ve hatırlamıyorumda..
aslında arada yaşamak isterim..ne bilim böle istedim kişleri görüp sohbet etmek falan harika olurud.
ama he rgece olması çok zordur...
umarım geçer camım geçmişolsun

benim sayılı başıma geldi bu durum ama 1-2 tanesini atırlıyorum ...
resmen yazan -yöneten ve başrolü oynayan da bendim ...
birçoğumuz gibi bende uçuyordum, rüyamda kendime '' kanatlarımda olsun bari ,hazır uçuyorken diyordum ve kanatlarım beliriyordu,'' heh şimdi oldu ,uç bakalım pandora diyip sırıtıp devam ediyordum ...
uçmanın dayanılmaz hafifliğini yaşamaya çalışırken ben , bu kez de tipi bozuk yaratıklarla mücadelem başlıyordu ben yine'' ohaaa yani bu da fazla'' diye düşünüp yaratığı beğenmiyordum,yenisini istiyordum ...

bir keresinde de çok sevdiğim ama yıllardır görmediğim bir dostumla beraberdim ve rüyada olduğumu bildiğim için ,doyasıya ona bakıyordum ve dokunmak istiyordum,ve ''ne olur şimdi uyanmak istemiyorum '' dediğimi ve uyandıktan sonra da büyük hayal kırıklığı yaşadığımı dün gibi hatırlarım ...

sürekli olup ,rutin sosyal yaşantınızı etkiler hale gelmesi ve gerçek ile rüyanın ayrımını netleştirememiz dışında aslında bu bana göre ''alice harikalar diyarı''...

bana da arasıra olur. ben çok kabus görürüm:sinifsinif: bazen rüya olduğunu uyurken anlarım ve loading rüyadasın korkma ve uyan derim ama uyanamam:bbo:
umarım sorunun düzelir canım:Saruboceq:

canım senin sorununu kafama taktım ve iki gecedir aynısı bana da oluyor.ilki gece yanıma uyurken hırsız geliyor.korkudan uyumuş numarası yapıyorum bi yandan da belki eşimdir diyorum.kendi kendime hırsız gidince uyanıyım diyorum ve hırsızın gittiğini hissettiğimde gerççekten uyandım.tabi korkudan eşimi uyandırıp odalara baktırdım
2.side savaş oluyor tam beni öldüreceklerken kelime-i şehadet getiriyorum ve birden bu bir rüya uyanmalıyım diyip beni öldürmeden uyandım.kısacası sen bilinçaltına fazla yerleştirmissin bu konuyu.biraz rahat ol.deli gibi uykun gelmeden uyuma ki uyumadan önce kafanda bişeyler kurgulamamış olursun.bu konuyu artık düşünme lütfen.hatta bu sayfanı da kapattır ki yorumları okudukça daha da bilinçaltına kazıyacaksın.biran önce iyileşirsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…