Rüya Yorumları ruya ve uyuyamamak...

Phi1618

askim~ben~bebegimiz
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
697
0
Kizlar cok kotuyum artik tahammul edemeyecek boyuta geldim.yazip yazmamakta da kararsizdm ama belki bilen birileri denk gelir... Aslinda sorunum garip gelebilir ama bilenler vardir mutlaka..Basliyorum.

Bu olay ilk defa 7-8 yaslarmdayken oldu. Teyzemlerde kalacagimiz bi gece hersey normal yatagima girdim uykuya daldim. Ruyamda tuvaletim geldigini gordum ve o hissi tamamen hissettim sonra ruyamda dedimki kendime uyanmaliyim tuvalete gitmeliyim. Uyandim ve tuvaletm gelmisti gercekten gittim.neyse bu iyi bisey oldu aslnda benim icin..

Sonra sanirim lise sinavlarina hazirlandgm donem yine ruya goruyordum ruyayi en basindan hatirlayamiyorum simdi ama kopek saldiriyordu bana ama normal deil bole aslnda kopekle alakasi olmayan bi canli .. ruyamda dusundum bole kopek olur mu yaa fln diye sanirim ruya goruyorm dedim ve hic sallamadim kopegi ustune gittim fln nasil olsa ruyadaym bisey olmaz diye. ve yine ara ara ruyada oldugumu hissettigm zamanlar oldu cok fazla olmamakla beraber...

Gelelim soruna.. Son 1 yildir fln bu bana hep olmaya basladi.. Ruya gordgmde hep ruyada oldugumu farkediyorum ve istedigimi yapabiliyorm delirdigimi dusunmeyin ama ucuyorm yuksekten atliyorm fln ve tamamen hissediyorm bunlari hatta ruyada baskalari varsa onlarada soyluyorum ruyadayiz biliyo musun diye ohaoldumsmile sadece goruntu deil. Aslinda bu eglenceli bisey o anda kural yok aci yok tamamen ozgursun ama uyandgmda feci bi bas agrisi hissediyorum ve hic dinlenemiyorum zihnim hic bosalmiyor.. Son 2 aydir bu durumdan kurtulmak icin yatmadan once hep telkin verdim kendime ruyada oldugumu hissedince uyanicam diye. simdi de yatiyorum ruya gormeye basladgmda kontrol bende oldugu icin direkt uyaniyorum.. saate bakiyorum en fazla yarim 1 saat fln olmus ben yatali.. bu defa yine uyamaya calisiyorm yine aynisi. doktora gittim kendim de arastirm bu konuyu baya. Doktor bunun olabilecegini her insanin hayatinda 1-2 kez zaten bunu yasadigini ama bazilarnda daha fazla oldugunu soyledi cok fazla olunca da zarar verecek boyuta geliyormus. terapiye gidiyorm ama simdilik degisen hic bisey yok.. internetten arastrdigima gore de bu olay icin ugrasanlar fln var istemli olarak yapmaya calisanlar fln kurtulmaya calisan yok Lucid ruya denen bisey bu... napacagimi sasirdim dun iki uc defa kendimi ruyadamiyim acaba diye kontrol ederken buldm hersey normal mi fln diye.. nolacak boyle bilmiyorm... onerisi olan bisey bilen varsa paylasirsa buyuk sevap isler mafoldumben sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni

bu bende de olur bazen.
ama seninki gibi her zaman olmaz.
senin dedigin gibide bir bas agrisi felan olmuyo bende.
bence herkeste olan bir durum.
ama sen kafaya cok taktigin icin,
sana surekli oluyodur.
kafaya takmazsan gecer.

ben de ara ara oluyordu canım...
ama senin ki kadar değil...
ama mesela ben diyelim ki o gün çok düşündüysem bişeyi merak ettiysem ya da uzakta olan birini düşündüysem rüyama giriyor.. çok garip telepati gibi bişey o zaman da uyanınca uyumamak için direniyorum sempatiksalakcinni
san ada acil şifalar çözülmüyecek bi sorun değil Allah'tan..:hulya:

ins ya..baslangicta hosuma bile gidiyordu.. bole ucuyorum fln ve o kadar gercekci ki yapamadigim tek sey yazilari okuyamiyorm ruyada sacma sapan anlamsiz biseyler oluyor ve o kadar gercekci ki.. hani bazen olur ya ruyadan uyaninca emin olamazsiniz bi sure gercek miydi acaba diye... hepsi oyle oluyor. ve bende gercek hayatta kontrol etmeye basladim bu iyice korkuttu beni tirnagmi elime fln batiriyorm aci hissediyo muyum diye.. devamli uykusuz oldgm icin iyice sasiriyorm ruyami gercek mi..

Kafaya hic takmiyodm ki.. eskiden ara ara oldugunda hic sallamiyodm bile.. kendilignden cok fazla olmaya basladi bole olnca da devmli uykusuzm illet bi agri ister istemez takiyorm kafaya iste... Esimde tedirgin oluyor.. ona da canm skliyor..

bana da oluyordu canım bir aralar.

antidepresan ya da alkol kullanıyormusun,ya da beynini uyuşturacak içecekler yiyecekler..nikotinle aran nasıl

bir kac kez olmustur sanirim ama seninki her gece oluyorsa bu git gide zaraz verecek boyuta gidebilir doktorunuzda söylemis tadaviye devam et bakalim insallah kurtulursun

bazen ben de korkulu bi rüyanın otasında bu rüya derim
farkına varırım ama uyanıyo muyum uyanmıyo mıyum pek takmadığım için
emin değilim.

Bana da olur arada sırada bu tür şeyler..

Mesela çok korkunç bir rüya görürken kendimi uyandırabiliyorum .

Sadece rüya diye kendime temkinler veriyorum rüya görürken :uhm:

hasta olduğumda olur... gece boyunca yarım saat-1 saate bir uyanırım... ama ne baş ağrısı ne başka şey...tekrardan uyumaya devam ederim.... sizinki çok ilginç... umarım en kısa zamanda kurtulursunuz sizi rahatsız eden bu durumdan...

Lucid Dreaming çok ilgimi çekmiştir. Bende de bir kaç defa oldu. Senin kadar bilinçli değil tabi ki. sen tamamen kontrolü eline almışsın bu iyi bişey aslında, dediğin gibi bu olayı yakalamaya çalışan çoook insan var. Aslında öğrenci olmasan ve bolca boş vaktin olsa bu özelliğini kullanarak farklı şeyler de yapabilirsin :) Çok yüksek kabiliyetin var.

evet lucid diyolar
inanmazsın belki ama, bende hergün oluyor
hatta acıyı hissettiğim zamanlar da oluyor bazen
örn; bıçaklanmak üzereyken diyorum kendi kendime şimdi acıycak acilen uyanmalıyım
ve uyanıyorum..
astral seyahatin bi alt kademesiydi galiba bu
yani senin daha çok şeyler yapabileceğini gösteriyor..
sorun etme ki /:

Son düzenleme:
bende hiç olmadı ama bir arkadaşım anlatırdı senin anlattıklarını.
bir çözümü var mı bilemiyorum. aslında uyku düzenini ve sağlığını etkilemese çok eğlenceli olabilir :))
geçmiş olsun...

şimdi aklıma geldi kızlar,bende rüyalarımda hep dürtülüyorum yada elektrikleniyorum,bazen rüyayla alakasız şekilde,hatta rüya görmeden ayıkken daha yeni dalıyorken,uçurumdan düşecek gibi hissediyorum ve tek ayağımı birden çekiyorum,bunun anlamı ne,neden oluyor bilen varmı

bunu ben de yaşamıştım bi dönem. rüyada olduğunu bilerek tehlikeli olaylara dalabilmek çok rahatlatıcı. düşünsenize, korkmadan bir canavarla savaşabiliyor ya da doya doya uçabiliyorsunuz...

bence kendimizi fazla kontrol altına aldığımızda oluyor bu durum. "rüyada oduğunu bile bilmek, rüyalarını bile kontrol etmeye kalkmak" gibi... stresli, zor bir dönemden geçiyor olabilir misin?

Bendede oluyor yaaa :)) Ama benim genelde sabahları oluyor yani sabaha karşı uyanıyorum ondan sonra uykuma devam etiğide gördüğüm rüyaları fark ediyorum evet bu rüya burda böle olsun dediğim hikayeleri yazdığım rüyalarım var ani. Ama garip olan mesela uyanıyorum uyandığımda rüyamı hatırlıyorum fakat aradan bi kaç saat geçince rüyamı hatırlamıyorum gün içine unutuyorum rüyayı

cevaplar icin saolun kizlar.. Dideem inde soledigi gibi bu durumdan yararlanan insanlar var cesitli sekillerde.. hemde o anda ruyada yani cok iyi hissediyorum kendimi yani resmen ucma hissini yasiyorum kotu ruya gormuyorum.. gorsemde baya bi komiklesiyor falan.. ama ne bilim ruya gibi degil cok gercek yasiyorum bunu insanlar yuzleri olaylar o kadar net ki.. Bu yuzden de zihnim hic dinlenemiyor.. uyndigimda beynimde balyozlar patliyor resmen. bu da neyse ... Gercek hayatta tedirgin oluyorm kontrol etme ihtiyaci hissediyorum durmadan .. ne bilim haftada bi iki kere fln olsa iyi yonde kullanabilirim belki.. ama her gece demiyim her uyudugmda oluyor bu.. Alkol antidepresan kullanmiyorum.. Yediklerime dikkat etmeye calisiyorum sigarayi gunde 7-8 e indirdim. hic bisey dusunmemeye calisarak zihnimi dinlendirmeye calisiyorm o da asla uyku gibi olmuyor.. devamli olmaya basladigi ilk zamanlar dersler fln yogundu ondan dedim gecer dedim ama smdi gayet rahatladm hala ayni.

Canim bu isi ozellikle yapmak isteyenler bunu yontem olarak kullaniyor.. Uyanip tekrar uyudgnda lusid olma olaslgn daha fazlaymis.. Ben ayni gercek hayatti ki gibi yasiyorum olaylari kurgulayamiyorum ama kendim istedgm gibi davraniyorm ve ruyayi yonlendiriyorum iste.. Bi de seferber oluyorm etrafmdakilere bu ruya fln diye inandirmaya calisiyorum onlar da hadi ya gercekten mi fln diyor genelde sanirim deliriyorum sempatiksalakcinni

aslinda stresim bitti 1 ay fln oldu..bi hayli rahatm bu aralar.. daha oncesinde de oluyordu bu cocukken basladi zaten sorunum olmasi deil aslinda.. olsun ama her uyudugmda degil.. evet kabuslar bile komiklesiyor bu yonden iyi :) mesela en son savastaydik ben sallamiyodm arkadasm kendini paraliyor savas cikti olduk mahvoldk fln diye ben guluyodm ruya bu ya birak sizlanmayi bisey olmaz diyodm mal mal suratima bakiyodu deli misin ne ruyasi savasn ortasindayiz diye... uyaninca da dedim bu da sana kapak olsun ruyaydi iste

bi keresinde astral baslangici yasadm ugultu titreme nabiz artisi ama korktum ve duzeldi geri. Bu sadece 1 kere oldu ama.. ben aciyi hissetmeyi engelliyorum sanirim. mesela yuksekten atlarken ayaklarmn ustune dusmeye ve dusme hissine odaklaniyorm.. aslinda bunu deneyebilirim.. aciyacagini dusunerek atlasam acir mi ki?? yinede cok yuksekten atlamasam iyi olur sanirim kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…