Dudak Makyajı rujlarda tehlike

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)

Anuska

Guru
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2007
6.212
78
57
arkadaşlar dün bir mail aldım ve sizlerle paylaşmak istedim.ne derece doğrudur bilemem ama denemesi bedava...
çok paralar vererek satın aldığımız rujların kurşun içerdiğine dair bir maildi bu.kurşun kansere yol açan bir kimyasaldır,malum.ve hangi rujların yüksek oranda kurşun içerdiği de yazılmış:
1-christian dior
2-lancome
3-clinique
4-y.s.l.
5-estee lauder
6-shiseido
7-red earth(lip gloss)
8-channel(lip conditioner)
9-market america-motives lipstick

ayrıca avonun temiz çıktığı ve pastelin de bu listeye dahil edilmesi gerektiği yazıyor.
bir rujda kurşun olup olmadığını anlamak için de şunları yapmak gerekiyormuş:
1-elinize bir miktar ruj sürün.
2-24-14 ayar bir yüzüğü rujlu yere sürtün.
3-ruj kararıyorsa içinde ciddi miktarda kurşun vardır.

benden söylemesi,sizden denemesi.ben henüz denemedim .deneyince paylaşırım sizlerle.
sağlıklı günler dilerim.

sagol canım evdekileri deneyecem bu marklardan rujlarım yok ama evdekileri denememde fayda var

bendeki estee lauder marka rujda denedim,herhangi bir kararma olmadı.inşallah bir şey yoktur gerçekten de .ya anlamıyorum bu ürünler üretimden önce mutlaka belli sağlık testlerinden geçiyor,nasıl oluyo da sonradan böyle şeyler çıkıyo..gönül rahatıyla bi makyaj da yapamıcaz mı yaw

evet bunu bende okumusdum ve zamaninda denemisdim.. bendekiler maaalesef :S o yüzden fazla kullanmamayad ikkat ediyom.. kalem kullaniyom genelde...(belki ondada bisiler vardir :S)

ama zamaninda okudugum kadariyla avon markasinda (ve bi markada daha ama adi kalmadi aklimda) kursun maddesi yokmus...

herkese saglikli makyajlar :KK66:

çok teşekkürler anuşka bilgi için denedim rujlarımın hepsi karardı yaa inanamıyorum üstelik hepside senin yazdığın markalar birde o markaları aldımki daha güvenilir olsun diye :1shok::uhm:senağlama

anuşkacıım bunu benim alışveriş yaptığım kozmetik marketteki satış sorumlusundan öğrenmiştim iki sene önce..O günden beri tırsak durumdayım.Sadece golden rose alıyorum artık..alırken bile tester larda her seferinde deniyorum yine de...

anuşkacıım bunu benim alışveriş yaptığım kozmetik marketteki satış sorumlusundan öğrenmiştim iki sene önce..O günden beri tırsak durumdayım.Sadece golden rose alıyorum artık..alırken bile tester larda her seferinde deniyorum yine de...

ben mail gelene kadar bilmiyordum doğrusu.verdiğin markayı deneyeceğim huysuz ve tatlı arkadaşım...a.s.

ya arkadaslar marka tercıhıde önemlı ama özellıkle başkasının rujunu sakın ha dudagıza vurmayın.yaw arkadasımın rujunu kullandım inanırmısısnz kac gun yemek yıyemedım her yerımde yara cıktı agzımı acamıyordum cok canım yandı.sadece ruj için deil butun makyaj malzemelerınde kendınıze ait olmayan hıcbırseyı kullanmıyın.yoksa bnm düştügüm duruma düsersınız.kımde ne hastalık var bılmıyor insan uçuk,sivilce falan filan...cildimize iyi bakalım onlar bizim hazinemiz:))))

ya arkadaslar marka tercıhıde önemlı ama özellıkle başkasının rujunu sakın ha dudagıza vurmayın.yaw arkadasımın rujunu kullandım inanırmısısnz kac gun yemek yıyemedım her yerımde yara cıktı agzımı acamıyordum cok canım yandı.sadece ruj için deil butun makyaj malzemelerınde kendınıze ait olmayan hıcbırseyı kullanmıyın.yoksa bnm düştügüm duruma düsersınız.kımde ne hastalık var bılmıyor insan uçuk,sivilce falan filan...cildimize iyi bakalım onlar bizim hazinemiz:))))

Sana katılıyorum canım. Başkasının rujunu kullanmak, başkasının mendiliyle burun silmek kadar tehlikeli bence de...

Beni hayrete düşüren o markaların içinde oldukça pahalı olan,hep iyi ürünleri olan marka diye bildiğimiz markaların olması.Ben de deniycem.Tşkler canım.

Adi iyi de olsa hepsi ayni. Piyasaya farkli yerlere hitap ediyorlar. L oreal ile Lancome un ayni firma oldugunu duyanlariniz vardir. Hos Biotherm gibi diger bildik firmalar da Fransiz devi Loreal e ait. Birinin zararsiz digerinin zararli olduguna inanmiyorum.
Daha cok kirmizi renk ruj icin kullanilan bir maddenin cok zararli oldugunu okumus; duymustum uluslararasi haber kanallarinda ustelik. Sonucta cok kullanmamak en iyisi. Ben bir de rujdan once koruyucu lipsticklerden suruyorum. Ruzgara karsi koruyuculardan, renksiz oluyorlar ve az da olsa belki izole ediyorlar. Fransiz markalari da kullanmiyorum zaten.

Anuşka'cım bende rujlardaki kurşun kanser yapıyor diye başlık açmıştım. senin açtığın konuyu görmemiştim. Kusura bakma. buradan yazmaya devam edelim.
ben de denedim avonların hepsi çöpe gitti loreal de çıkmadı bi de flormar da.
denemek şart. a.s.

aaa hakikaten kız lancome un rujunda denedim hakikaten kapkara çıktı...pastel in ruju kara olmadı..

Son düzenleyen: Moderatör:
pastel ve golden rose kararmadı.

okuduğum kadarıyla biri şu markada kararıyor derken diğeri şu marka kararmadı diyor sonuç itibariyle işte pastel kararmıyor şu kararmıyor ama bu kararıyor şeklinde durumu marka üzerinden netleştirmeye çalışmak pek doğru değil gibi zaten gördüğünüz gibi söylenenlerde çakışmıyor
zaten artık birbir özellikte ruj var yok dolgun göstereni yok kalıcı olanı yok ışıltılı olanı....atıyorum x markanın kalıcı olanında kurşun vardır belki ama ışıltılı olanında yda glossunda yoktur o yüzden testerlerı deneyip öle almak yani sadece belli bir marka üzerinden gitmemek en iisi

X