Premature Bebekler Rop muayenesi.

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Benim bebeklerime geçen hafta yapıldı prematüre doğdular. Çok kısa bir işlem korkma biraz ağlayacak ama korkacağın gibi değil

Arkadaşlar prematüre bebeğinize rop testi yapılırken çok zor oldu mu? Önerileriniz neler?
Geçmiş olsun benimde ikizlerim yanlış hatırlamıyorsam 5 yada 6 kez rop muayenesi oldu,bir defasında aşı günleriyle aynı güne denk geldi rop muayenesi öncesi göze damlatılan damla ateş, baş agrısı yapabiliyormuş (ki benimkiler muayene sonrası hep huzursuz olurdu) aşıda ateş yaptığından göz doktorumuz ikisinin aynı anda olmasına izin vermedi havale geçirebilirler diye..sana tavsiyem sen de dikkatli ol ve aklına gelen herseyi doktoruna sor, sağlıkla kalın.

Merhaba arkadaşlar Rabbim yavrularimiza sağlık sıhat nasip etsin insallah yar ve yardımcimiz olsun, bende 30 aralik günü yavrumu dünyaya getirdim. 31 haftalık erken doğdu minik kuşum, bizim rop muayanemiz ne zaman olur bilmiyorum. Ne zamaan çıkacagida belli degil küvezden salı gunünden itibaren şükür Rabbime anne sütü de almaya başladı, prematüre bebeklerde rop muayenesi ne zaman başlıyor arkadaşlar..

Merhaba arkadaşlar Rabbim yavrularimiza sağlık sıhat nasip etsin insallah yar ve yardımcimiz olsun, bende 30 aralik günü yavrumu dünyaya getirdim. 31 haftalık erken doğdu minik kuşum, bizim rop muayanemiz ne zaman olur bilmiyorum. Ne zamaan çıkacagida belli degil küvezden salı gunünden itibaren şükür Rabbime anne sütü de almaya başladı, prematüre bebeklerde rop muayenesi ne zaman başlıyor arkadaşlar..
Bizde premeture dogduk.dogumum19 temmuz 2019 da oldu.ilk rop muayenesi de tam bir ay sonra toplamda da 3 kez yapıldı

Biz 40 çıkınca yaptırdık

Sorarım arkadasım sagol hicbir tedavisini es gecmek istemiyorum.
30. Günde veya 1. Ayında ilk rop muayenesi mutlaka yapılmalı. Doktorunuza mutlaka hatırlatın. Bazen tam hastaneden çöküş zamanına denk geliyor ve sonrasında muayene yeri bulana kadar ilk muayene gecikebiliyor. Her yerde de yaptıramıyorsunuz. Şimdiden araştırın ve doktorunuzdan bilgi alın. Bebeğiniz hayırlı olsun

30. Günde veya 1. Ayında ilk rop muayenesi mutlaka yapılmalı. Doktorunuza mutlaka hatırlatın. Bazen tam hastaneden çöküş zamanına denk geliyor ve sonrasında muayene yeri bulana kadar ilk muayene gecikebiliyor. Her yerde de yaptıramıyorsunuz. Şimdiden araştırın ve doktorunuzdan bilgi alın. Bebeğiniz hayırlı olsun
Tesekkürler, carsamba günü yapılacak ilk rop muayenemiz insallah sorunsuz geçer.

Bizde ilk 1 ayın içinde yaptırmıştık
Doktor 1 ayın içinde yapılması gerekiyor demişti
3 defa Muayne olmuştu

Arkadaslar bebeginiz rop muayenisinden sonra huzursuzluk yasayip sürekli emmek istedimi, biz dün 2. Rop muayenimizi olduk doktor sürekli emiyormu diye sorup durdu bugün sürekli huzursuz ve emmek istiyor ayrica nezle olduk ikimizde dün hicbirseyi yoktu bugun neslesi nüksetti, hic uyumuyor yatırdığimız anda ağlıyor napıcagımı sasırdım, ilaçda verrmiyorum ağrı kesici ben kullaniyorum parol iciyorum. Nasıl geçecek bu süreç,,,

X