'Robin Williams intihar etmeseydi, 3 yıl içinde ölürdü'

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
'Robin Williams intihar etmeseydi, 3 yıl içinde ölürdü'
  • 4 saat önce

Image copyrightAP
Image captionSusan Williams, 'Robin tanıdığım en cesur erkekti' dedi.
Ağustos 2014'te yaşamına son veren Amerikalı komedyen Robin Williams'ın karısı Susan Williams, "Robin intihar etmeseydi hastalıkları nedeniyle üç yıl içinde ölürdü" dedi.

Susan Williams, kocasının ölümünden sonraki ilk röportajında, son haftalarda Robin Williams'ın "gözlerinin önünde eridiğini" söyledi.

ABC televizyonunun "Good Morning America" programına konuk olan Susan Williams, "Bir kâbus yaşıyorduk" dedi.

Parkinson teşhisi konulan 63 yaşındaki oyuncuda aynı zamanda "Lewy cisimcikli demans" belirtileri görülmüştü.

Image copyrightGetty
Image captionRobin Williams 1998'de Can Dostum'la Oscar aldı.
Bu hastalığa Lewy cisimciği adı verilen adlı bir proteinin kalıntıları sebep oluyor. Hastalık beynin normal fonksiyonlarını bozuyor.

Hastalar, hafıza, muhakeme yeteneklerini kullanma, hareket, konsantrasyon ve görsel algılamada sorunlar yaşıyor.

İntihar ettiği için Robin Williams'ı suçlamadığını belirten Susan Williams, "Şansı varsa Robin belki üç yıl yaşardı. Bunlar da çok zor yıllar olurdu. MUhtemelen de bir yere kapatılırdı" dedi.

Günaydın Vietnam, Ölü Ozanlar Derneği, Can Dostum, Mrs. Doubtfire filmlerinde başrol oynayan Williams, ABD'nin en popüler komedyen ve oyuncularından biriydi.

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/11/151104_williams_intihar

bu kadar hasta olmak için erken bir yaş değil mi, sürüneceğime süreci hızlandırayım demiş

Psikolojisini bilemiyoruz tabi de ötanazi gibi bilinçli yaptıysa bana ters geliyor. Bu gerçi kültürel bir durum. Ötanaziyi yasal olarak kabul eden ülkelerin birinde bir kız da baya hastaymış çocukluğundan beri. Geçen gazetede çıktı. Kız ötanazi hakkını kullanmak istemiş ve tüm sevdiklerine olayın gerçekleşeceği gün için davetiye göndermiş. Bir parti havasında resmen. Ve yakınları onu yalnız bırakmamış bu günde..

Bizim ülkemizde beyin ölümü gerçekleşiyor herkes yasta ağlıyor, bir umut bekliyor, asla fişin çekilmesine izin vermiyor. Ben kendi kültürüme daha yakınım bu konuda.

valla ben empati yaptım da adama benim için mantıklı geldi, belki yakınlarınıda düşündü, üç sene benim yüzümden hastanelerde sürünecekler diye, yazmış olabilirim şuan tabii ama ben öyle düşünürdüm herhalde

Keşke ben de ölüm olayına şu yabancılar kadar soğuk kanlı bakabilsem. İntihar harici için konuşuyorum tabi.
Hani gidip defnediyorlar sonra arkasından güzel yad ediyorlar ağlama falan yok feryat figan..Sonra da "cennette uyuyor" diyorlar ya..
en azından psikoloji bozmuyor.

benim de hayalimdeki cenaze şekli bu valla İpek. arkamdan feryat figan olmasın, ne deli kadındı salak salak şeyler yapardı, yerinde durmazdı, bizi güldürürdü, ne ukalaydı, illallah derdik falan diye konuşsunlar, içki içsinler, müzik dinlesinler, beni yad etsinler, yeter.
ben şu ana kadar dolu bir hayat yaşadım, bundan sonra da öyle olur umarım, kazık kakmayacağız sonuçta elbet ölüp gideceğiz, vakti gelen gidiyor.
güzel kıyafetler giysinler, makyaj yapsınlar, ben güzel olmayı da süslenmeyi de seviyorum, süslü bakımlı kadını da, en güzel mücevherlerini taksınlar falan.
öyle ağlamasınlar, kendilerini yerlere atmasınlar, istemiyorum.

Bence bu anlattıkların tamamen Türkiye standartları dışında
Doğuma gider gibi

Ben doğuma giderken “saçımı şöyle yapacağım, şunu giyeceğim” diye ayarlamıştım, keza bunu bile tutturamadım. Bizim insanımız duygusaldır. Hastalık anında bile hastalıktan değil milletin verdiği moralsizlikten ölürsün.

Ama yabancı hastayken normal hayatına devam eder, çevresi genelde normal davranır.

Maalesef ölüm bir gerçek. Bunu en yakınlarını kaybedince anlıyorsun. 1,5 sene önce babamı kaybettim ben, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Tarifi olmayan anlar ve duygular. Ölüm konusunda hassasız.

tabii ki kendim bu anlattığım şekilde davranabilir miyim, bilmiyorum. annemin de babamın da acısını düşünemiyorum, babacığının da toprağı bol olsun, sevdiklerinin ömrü uzasın.
ama benim arkamdan böyle olsun, yas falan tutmasınlar, iyi hatırlasınlar yeter bana.
yani düşünsene bedenini kadavra olarak bağışlamayı düşünen bir insanım ben

canım yapma daha çok gençsin

nasıl konuşmalar bunlar ya, ailedendekiler bunları bile görmesin bence

Şunu görünce aklıma geldi.
25 yıl önce ölen kayınvalidem ve 4 yıl önce ölen kayınpederimin mezarlarını ziyarete giderken gözüme kalem sürdüm diye bana küsen bir görümcem var. Artık pijamayla falan gitmeyi düşünüyorum mezarlığa.

Bizdeki cenaze ve yas mevzuları bana çok tuhaf geliyor. Belki çok yakınımdan içimi acıtacak bir kaybım olmadığı için böyledir bilmiyorum. Allah gecinden versin.

e hani ölenle ölünmüyordu?
ben de babaannemin halamın büyükbabaannemin mezarını ziyarete gittiğimde saçımı başımı düzgünce yapıp hafif bir makyaj yapıyorum zaten. dış görünüşümün kalbimden geçenlerle alakası yok.

Birsey diyemiyorum cok zor acilar icinde ölümü beklemek ama bir yandan da umut etmek
Sabretmek cok zor
boyle durumlarda canina kiyma konusunda kizamiyorum kimseye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…