Sivilceli Ciltler Roaccutane süreci için öneriler

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

umutsuzbedeviiii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
89
76
Merhaba arkadaşlar, roaccutane tedavisine başlıyorum. Kullananlarınızdan ürün önerileri almak istiyorum. Tabii ki doktorumun söylediklerine de uyacağım fakat kullananların yorumlarını almak istedim. (Lütfen ilaç hakkında olumsuz yorumda bulunmayın, zor bir ilaç olduğunun farkındayım.)

Bende kullandım yaklaşık 7 yıl önce kullanırken evet zorluyor ama tam ve doğru şekilde tedavi edildiğinde bence sonuç mükemmel oluyor ama benimkisi öyle olmadı malesef bence tedavi süreci benim için yeterli değildi o yüzden tekrar çıktı akneler ama eskisine oranla daha iyi tabi

Onun haricinde kendini güneşten korumalısın ve bol su ile yeşillik tüketmek iyi gelecek çünkü kabızlıkta yapabiliyor. Yağlı baharatlı yiyeceklerden uzak durmalısın ve mutlaka en azından günlük yürüyüşünü yapmak hem fiziksel olarak hemde psikoloji olarak rahatlatabilir.

Ben daha önce iki defa kullandım canım 6şar ay sormak istediğin bir şey varsa seve seve yardımcı olurum
Çok teşekkür ederim öncelikle. Tedaviler sonrasında skarınız kaldı mı? Kaldıysa geçirmek için her hangi bir ürün kullandınız mı veya tedavi gördünüz mü? Skarlar boşluk şeklinde olduğu için daha zor geçiyor diye biliyorum

Çok teşekkür ederim öncelikle. Tedaviler sonrasında skarınız kaldı mı? Kaldıysa geçirmek için her hangi bir ürün kullandınız mı veya tedavi gördünüz mü? Skarlar boşluk şeklinde olduğu için daha zor geçiyor diye biliyorum
Evet canın skar kaldı ve maalesef geçiremedim üstelik şu an daha çok sivilce çıkıyor 29 yaşındayım

Roaccutanı ben de 5-6 sene önce tam 11 ay kullandım. İki sene çok iyiydi sonra bidaha başladı ennnn başa geri döndüm. Benim sorunum sivilcelerim hep deri altı olması, herhangi bi hormon bozukluğum da yok. Şimdi c vitamini, hyaluronik asit ve çam ağacı yağı serumlarını kullanıyorum dermaroller ile birlikte. Sivilce ve sivilce skarlarına iyi geliyormuş çok olumlu yorumlar okudum hadi bakalım

Roaccutanı ben de 5-6 sene önce tam 11 ay kullandım. İki sene çok iyiydi sonra bidaha başladı ennnn başa geri döndüm. Benim sorunum sivilcelerim hep deri altı olması, herhangi bi hormon bozukluğum da yok. Şimdi c vitamini, hyaluronik asit ve çam ağacı yağı serumlarını kullanıyorum dermaroller ile birlikte. Sivilce ve sivilce skarlarına iyi geliyormuş çok olumlu yorumlar okudum hadi bakalım
Evet bende skarlara iyi geldiklerini duyuyorum. Tedavi sonrasında kullanıcam bende. Sanırım sivilcelerin neden çıktığını öğrenmek lazım. Emin olmasam da benimkilerin stresten çıktığını düşünüyorum çünkü üniversiteye hazırlık sürecinde çıktı ve okul dönemlerinde artar hep. Yazın ve stressiz hissettiğim zamanlarda çıkmaz.

Evet bende skarlara iyi geldiklerini duyuyorum. Tedavi sonrasında kullanıcam bende. Sanırım sivilcelerin neden çıktığını öğrenmek lazım. Emin olmasam da benimkilerin stresten çıktığını düşünüyorum çünkü üniversiteye hazırlık sürecinde çıktı ve okul dönemlerinde artar hep. Yazın ve stressiz hissettiğim zamanlarda çıkmaz.
Stres ve beslenme çok etkili kesinlikle. Benim yılın 12 ayı hiç azalmadığı için son çare bunu deneyip işe yaramazsa dermapen ve kimyasal peeling düşünüyorum 🤷🏻😟

Bende 10 sene önce 9 ay kullanmıştım. Çok sorun yoksa cildinde kullanma 2 yıl sonra eskisi kadar olmasada siyah nokta ve sivilceler geri dönüyor.

Öncelikle hiç gözün korkmasın, belirtiler genelde fiziksel oluyor. Mesela saç kuruluğu ilk aylarda biraz zorluyor bir de dudak kuruluğu ki zaten doktorun bunlar için sana ürünler önerecektir. İnsanların ne dediğine asla takılma, mesela ben kullanmadan önce yok cildim çok kusma yapar mı yok şöyle olur mu falan diye çok düşünmüştüm fakat benim gibi aşırı yağlı bir cilt üç ay içinde sadece 1-2 tane sivilce çıkarmışımdır o kadar. En çok dikkat etmen gereken ve en önemli şey yemene oldukça dikkat et ve bol yürüyüş yap çünkü bunlara dikkat etmezsen kan değerlerinde ilaca da bağlı olarak hafif yükselmeler olabilir. Dikkat ettiğin takdirde hiçbir sorun yaşamazsın.

Dudagina booolll bol blistex med plus kullanmani tavsiye ederim ben haftada bi tane bitiriyordum birde surekli vucudunu nemlendir yoksa pul pul dokuluyor. Ben 3 ay kullanabilmistim cok vucut agrim oldu nefes alirken bile sirtim agiriyordu o yuzden birakmistim yinede 2 yil etkisi surdu yuzum cildim yenilenmisti simdi daha beter sivilcelerim ama 😂 stresten oldugunu dusunuyorsan antidepresan ise yaramazmiydi bu kadar agir bi ilaci kullanmamis olurdun?

Ben iki aydır kullanıyorum ama kalp çarpıntım ve sol kolumda ağrı oluyor bayağı tedirgin oldum, doktora sorunca ben böyle bir yan etkiyle karşılaşmadım hiç dedi.Yaşayan var mı kullandığı sürede

X